Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Regalica szukam rady


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak wczoraj odpuściłem sobie most kolejowy, ale wybrałem się za to na Dziewoklicz. Łowiłem przy mostku i po raz pierwszy korzystałem z bocznego troka. Musze przyznać, że jest to bardzo przyjemna metoda. Złowiłem kilka okoni (okonków...oczywiście wszystkie z powrotem do wody), nie zerwałem ani razu zestawu, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Chwilę przed 18 zaczęły się brania, 15 min i było po wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Deuu, bardzo chętnie i wielkie dzięki za pomocną radę. Wczoraj też się wybrałem na Dziewoklicz. Między 17:00-17:45, przy drobnym deszczu, było sporo zabawy. Dużo brań i to bardzo zdecydowanych. Nawet mikrosandacz się trafił (pierwszy w życiu:)). Jak zaczęła się ulewa, to już koniec, nic więcej się nie działo. Łowiłem na perłowego twisterka. Nie wiecie może jak brzy bocznym troku spisują się większe przynęty, kopyta i twistery 5-7 cm??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopyta wg. mnie się nie nadają. Lubią się kręcić do okoła własnej osi lub pływać do góry brzuchem :neutral: natomiast większe świstery zachowują się dobrze, jednak to zależy od sposobu zmontowania zestawu i jakiego haka użyjesz. Odnośnie okonków PW już poszło :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie może jak brzy bocznym troku spisują się większe przynęty, kopyta i twistery 5-7 cm??

koleszko spróbuj drop shota z wormsami albo z raczkami 3- 7 cm

im większe tym większe okonki biorą na Regalicy może mieć to powodzenie, ja będę z drop shtem próbował sandała wydłubać bo w kraju 4 rzeszy bardzo dobrze się spisuje ta technika, ale uwaga najważniejsza jest technika prowadzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem dobry dzionek. Nawet mi się płoć trafiła na fioletowego twisterka i okoń tak ze 30cm. Oczywiście sporo maleństw i miałem pierwsza kontrolę. Tak na marginesie, to nie jestem pewien czy policja jest umocowana do kontroli dokumentów i wystawiania mandatów za naruszenia regulaminu...??? Z tego co kojarzę, to chyba nie ma wzmianki w ustawie o rybactwie śródlądowym.

Co do drop shota, to spotykam się z opiniami, że metoda nie jest w jakiś wyraźny sposób skuteczniejsza niż boczny trok, ale za to przynęty są zdecydowanie droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michas, właśnie przeglądałem ustawę i tam jest mowa jedynie o Państwowej Straży Rybackiej i Społecznej Straży Rybackiej. Czyli uprawnienia w tym zakresie dla straży miejskiej i policji wchodzą drogą rozporządzenia właściwego ministra...??

Sorka już znalazłem (dla wszystkich zainteresowanych):

USTAWA z dnia 27 września 1996 r. o zmianie ustawy o rybactwie śródlądowym.(Dz. U. z dnia 31 października 1996 r.)

10. Minister Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej w porozumieniu z Ministrem Spraw Wewnętrznych, w drodze rozporządzenia, określa szczegółowe zasady i warunki:

1) współdziałania Państwowej Straży Rybackiej z Policją,

2) posiadania, przechowywania i ewidencjonowania broni palnej, gazowej i sygnałowej oraz amunicji do niej i ręcznych miotaczy gazu, kajdanek oraz sprawowania przez Policję nadzoru w tym zakresie nad Strażą.";

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawiki do bocznego troka mam już zmontowane. Jutro śmigam spróbować z 5 cm twisterami. Ciemna zieleń z brokatem na okonie na Dziewokliczu, później po 18 żólty na sandacza bliżej mostu. Jak na razie mój największy sandacz to 15 cm, więc zobaczymy jakie będą efekty...

Tak na marginesie, to na jak długim kawałku żyłki/plecionki montujecie obciążenie, ja przeważnie około 20-30 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj było ciężko, masakryczna cofka, ale na szczęście miałem spodniobuty ze sobą. Ok to może przejdę do kilku konkluzji:

1. Boczny trok całkiem w porządku, ciemnozielony twister z brokatem i trafiłem kilka okonków i małego sandacza. Później zerwałem ciężarek i postanowiłem szybko wypróbować coś nowego.

2. W ruch poszedł dropshot. Haki nr 2, jako przynęta 5cm imitacja uklei i ciężarek 10g. Wszystko wisiało na żyłce fluorocarbonowej 0,30. I .... przedstawiam wynik:

Sandacz może nie olbrzymi, ale wymiarowy i przede wszystkim największy jakiego do tej pory złapałem. Zdjęcie zrobione w kuchni, więc w przypadku tego pana będę zaspokajać moją kulinarną ciekawość.

Co do skuteczności dropshota, to powiem, że zestaw montowałem pierwszy raz i wszystko miałem źle. Haczyk wiązałem węzłem typu palomar, który mi totalnie nie wyszedł, i przez to haczyk nie był ustawiony prostopadle do żyłki, tylko skierowany w dół, przez co przynęta była ustawiona nieprawidłowo. Dodatkowo przy tym uciągu ciężarek 10g był zdecydowanie za lekki (co najmniej powinienem mieć 15g). Ale jak widać takie błędy nie wpłynęły negatywnie na wyniki. Miałem jeszcze kilka skubnięć, ale nie udało mi się zaciąć. Myślę, że zdecydowanie będę dropshota testować.

[ Komentarz dodany przez: sinus: 13-10-09, 23:23 ]

zdjęcia niezgodne z regulaminem wstawiania zdjęć na forum zostały usunięte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już weszła i siedzi, a przynajmniej tak było w zeszły weekend. Mam nadzieję że grunciarze już sobie pójdą bo Sobi i Pepe widzieli ile bydła nad wodą było. Bydło - celowe słowo. W weekend w planach mam atak odległościówką za płocią właśnie a feedera wezmę do badania dalszych odległości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okonia, chciałem do Ciebie napisać, ale niestety od rana wysiadł mi net i lipa.

Dzisiaj znowu siedziałem na Dziewokliczu i pod mostem. Muszę przyznać, że brań mam zdecydowanie więcej niż w przypadku bocznego troka, ale ze względu na mocowanie przynęty (przy samym pyszczku) zacinam może co piąte uderzenie. Dodatkowo bierze mi znacznie więcej sandaczy. Boczny trok - jeden sandacz na pięć okoni, dropshot praktycznie 1:1. Niestety nie udało mi się chapnąć niczego większego, ale na pociechę wyciągnąłem całkiem przyzwoitego okonia:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d747b5d25353eb2e.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/eab60742834ec107.html

(mam nadzieje, że tym razem moje zdjęcia będą już ok)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jorginto

no ja tez mam znacznie lepsze efekty na dropa

mam nadzieje ze się spotkamy nad wodą,

a powiedz chodzi tam boleń bo mam nową przynęte z chin i chce ją przetestować

a co do małych sandaczy --- zastosuj większy hak i większe gumy np ok 15 cm

No i jeszcze jedno, 15 cm i woda się przeleje przez beton na Cegielince -- nieźle dziś byłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bolenia widać, chociaż przy samym mostku na Dziewokliczu nie biją jakieś gigantyczne sztuki. Bardziej przy brzegu od strony Autostrady Poznańskiej zdarzają sie konkretne chlapnięcia.

Artech, zgadza się, wczoraj jeszcze dałem radę wędkować z betonu, ale dzisiaj to wody było już po pas i wolałem nie ryzykować.

Okonia, a które haki używasz, te wygięte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocur każda 30cm+ ma być udokumentowana fotograficznie

Jak warunki pozwolą to nie ma problemu. Telefon naprawiony więc mogę pstrykać, chociaż widok dziadków obserwujących takie numery jest bezcenny :mrgreen:

Udokumentowaną mam a raczej Supersobi swoim cyknął płoć 28 cm :P Cały czas czekam na maila ze zdjęciami ale ten czubek nie ma czasu :roll:

pewnie też sie wybiore :) w ktore miejsce planujesz uderzyć??

Mam zamiar przy ujściu na betonie. Ciekawe jakie będą efekty przy podniesionej wodzie i wolniejszym prądzie. Grunt 5-6 metrów w tamtym miejscu brzmi obiecująco :cool:

Pewnie na wale powodziowym :mrgreen:

Jak dojdzie do wałów to rybska będą miały w de... nasze przynęty bo natura lepiej je zaopatrzy :mrgreen:

Teraz nie pozostaje nic innego jak śledzenie pogody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.