Skocz do zawartości
tokarex pontony

Regalica szukam rady


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy mam pytanko czy przy moście na Poznańskiej wystarczy zezwolenie PZW z tego co zrozumiałem tak. Pozatym jaka metoda połowu sie tam sprawdza? w tym jaka głębokośc łowiska i jak duzy uciąg wody.

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Marco1979, zależy od wody i wiatru. Jak wieje z północy to jest cofka i można pobawić się spławikiem 8-12g. Jak dmucha z południa to woda ciągnie jak szalona i szerze to odradzam wtedy spławik. Koszyki 80g mają problemy z zakotwiczeniem zestawu. Głębokość waha się pomiędzy 2,5 do 4-6 m. Do spławika polecam w tamtym miejscu bolonkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że ci powiem to w moich okolicach w których mieszkałem wcześniej czyli pod Bydgoszczą nazywaliśmy Japonka :) . Karaś jest ubarwienia czerwonego a ten karaś srebrnego :)

Ogólnie bardzo waleczna rybka nawalczyłem juz sie z takimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marco1979! Czyli mój pierwszy karaś srebrzysty z Odry a i wogóle pierwszy... :lol: A waleczny był, bo chociaż płotki też ładnie przyginały szczytówkę, to przy tym myślałem, że jakiś zbłąkany kilogramowy okoń połakomił się na białego robaczka... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kiedyś też miałem taką zagwozdkę: można - nie można...? Ale sprawa jest w sumie jasna:

Ze strony Okręgu PZW Szczecin:

"Obręby ochronne:

Obręby ochronne utworzone na wodach obwodu rybackiego rzeki Odry nr 5.

W niżej wymienionych obszarach obowiązuje całkowity zakaz połowu od 1 stycznia do 15 maja:

1. Odra Zachodnia: 2 km w górę od Przekopu Klucz-Ustowo (Skośnica), 2000m

2. Międzyodrze: 2 rozlewiska na północ od autostrady, całe

3. Międzyodrze: Kanał Obnica na południe od śluzy przy Przekopie Klucz-Ustowo, 400 m

4. Odra Wschodnia: Kanał Klucki na zachódod m. Szczecin-Klucz, Na całej długości

5. Regalica: Kanał Cegielinka na zachód od m. Szczecin-Zdroje, Na całej długości"

Kanał Cegielinka co prawda w całości, ale od Autostrady Poznańskiej, gdzie łowiłem, do Cegielinki jest około kilometr... :wink: więc loozik...

Niestety w ten weekend nie mogę ale w następny pewnie wybiorę się tam znowu, tym razem może na mostki po drugiej stronie mostu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja jutro biore szwagra i lece znowu na czarna lake pogoda wysmienita :) zaneta i wsio jst tylko musze jszcz na strych wedkach lowic :) pozdrawiam ale za tydzin i owszem moze wybiore sie tam gzie Ty :) kwestia dogadania sie ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek siemanko wczoraj bylem na czarnej lace ludzi z 10ciu kazdy maxymalnie 15cm wzdrege lowil sasiadowi z boku cos mocno udrzylo zacial ale tylko wielki plusk byl i po przyponie 0,14 heh a lowilem w tym samym miejscu co ostatnio , pojechalem potem na kanal inwaliow do zdroji , tam to wogole lipa 0 brania wiec szybka akcja i decyzja i na regalice pod clowy strona sumowska tam gdzi zwiry , 1 h nic oczywisci na splawik bo gruntu niemialem przy sobie ale po h zaneta zaczela dzialac chyba i rybki zaczely brac jak szalone no i tak bylo przez 30minut zlowilem ok 20 sztuk o 23- 27cm potem przyplynekla barka zacumowala tam gdzie necilm i tylko od zasu o czsu jakas zblakana ploc wskoczyla na haczyk takze o 18:30 wrocilem do domku :) a w tym tygodniu lece w sobote ok 7 rano wlasnie tam gdzie wczioraj i bede do ok 11:30 sorki za bledy i zjadanie liter ale klawiatura mi przerywa a nicche mi sie wracac ):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie byliśmy w sobotę koło mostu na autostradzie poznańskiej. Na pierwszej "ambonie" straszna głębia, tyczka 8 metrów mało. Pojechaliśmy na pomosty przed mostem, no i tam połowiliśmy. Brała głównie płoć 20-25 cm, trafiły się też 4 zabłąkane krąpie. Łowiliśmy głównie tyczkami 8 metrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

/\ wooot?

Cegielinka to w zasadzie Regalica. Główne koryto rozdziela się na Martwą wodę która idzie prosto, i na Cegielinkę, którą idzie po łuku, by wrócić do Martwej wody i znów być Regalicą.

Proszę bardzo widok z satelity i wszystko ładnie podpisane:

Cegielinka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś widzę w Szczecinie poza sobim i artechem nikt nie łowi ;-D kocur czeka na cegłę by wyciągnąć bolonkę? Już niedługo 15 to może się ruszycie...ja czekam na lepsze czasy i może poćwiczę spinning, ale to na siadle dolnym chyba ;-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną coś nie tak mam z czasem, tzn jego całkowity brak. Cegłę chyba w tym roku odpuszczę sobie po zeszłorocznym najeździe Hunów z gorzowskiego okręgu. Bardziej skupię się na innych rejonach Regalicy niedostępnych dla nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nikt nie łowi jak łowi...:) ja w długi weekend byłem...połowiłem na grunt...i nic nie złowiłem :) znaczy złowiłem ale 2 jazgarze i 2 krąpie wypuściłem...:) inni też łowili ale nic nie mieli :). Tak to wierszem opisałem, aha a byłem na wysokości Radziszewa. Jadę w sobotę może jak cieplej będzie to i rybka zacznie brać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

tak na brzegu tłok; masa dziadków z piwkami którzy nie odpuszczą żadnej rybie nawet 5 cm się przyda.

A co do ryb w sobotę była bryndza, ale w niedzielę widziałem łapali ładne leszcze i krąpie :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.