Skocz do zawartości
tokarex pontony

Regalica szukam rady


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Złowione z gruntu

A już myślałem że nawróciłeś się na jedyną słuszną metodę wędkowania - spinning :lol:

Niemniej gratuluje sumiczków!

Dla spinna zawsze znajdę troszkę czas. Właśnie leże i myślę czy nie pojechać na cegłę. Jak jak pisałem ciężko było coś wyczochrać ze względu na pływające krzaki których przypuszczam, że na cegle też będzie pełno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj podjechałem na cegłę ok 23 zobaczyć jak wygląda łowisko zastałem 2 łepków łowiących na początku betonów mieli 2 leszczyki ok 35cm i nic po za tym ciekawego woda ciągnie niesłychanie 120gr wczoraj znosiło ze ho ho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jade zaraz na cegle na noc pomachać spinem :D celem będzie sandacz i sum ... ostatnio napisałem że jak nic nie złowię to połamie kija na kolanie :D i wyjąłem jedną ładną sztuke i kilka się spieło więc może to mi dało szczęście :D:D także jak dzisiaj nic nie złowie to łamie kija na kolanie :twisted::twisted::twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ja wasnie wrocilem z cegly ;)

Ogolnie dzisiaj slabo, ludzie sie zaczeli po 18 zbierac do domow. Na szczescie przeplynelo jakies stadko leszczyków (w koncu cos innego niz krąp) i udalo mi sie wyciagnac 2 (39 i 37cm). Byl trzeci fajny hol, ale niestety dwa mocniejsze uderzenia w dół no i tylko luz na zylce :(

jak sie zbieralem to w drobnice zaczely tluc chyba bolki, i to przy samym brzegu. To nie ty Deuuu pod bilbordem play'a tam spiningowales? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze ze policja zrobila kontrol ... tylko zastanawiam sie czemu chca tylko karte wedkarska... nie patrza czy ma sie oplacone skladki ;d spytalem sie czemu nie sprawdzaja legitymacji to odpowiedzieli mi ze na tym lowisku wymagana jest kARTA ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

feeder, czyżby kontrolowali Cię wczoraj jakoś w okolicach 21:30-22? :smile:

tak dokladnie w tych godzinach

ostatnio tez bylem kontrolowany jakos 4 dni temu i byli inni i powiedzieli mi to samo co wczoraj :D ze na tym lowisku wymagana jest karta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj miałem jechać na cegle wieczorem ale wylądowałem na parnicy .... ogólnie tylko koleś złowił okonia coś 25 cm .... u mnie z kolei gosciu motorówką zaczepił plecionkę .. całe szczęście że miałem wyregulowany hamulec i kij nie poszedł się .... :D później powtórka z rozrywki tylko że tym razem główną role odegrali wioślarze .. niestety moja alga gdzieś sięta wplątała pod kajak że trzeba było ciąć ... podczas łowienia podeszło do nas 2 gości ze straży rybackiej i nas skontrolowali .... miłe zaskoczenie na 3 wypady 3 kontrole :) oby tak dalej .... woda ciągnie jak holera .. miałem tylko jedno pstryknięcie .... ale wczorajsza pogoda była chyba najgorszą jaką można było trafić na rybach (chodzi o zmienność) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem na nocce na cegle, na końcu jarzębinowej. Celem był gruby zwierz, 2 gruntówki na jednej trupek karasia (płotki u mnie nie chciały brać) a na drugiej hak węgorzowy z 4 rosówkami.

na miejscu o 19:00, było 4 wędkarzy z samą drobnicą...... U mnie na trupku całą noc ani drgnięcia, a rosówkę coś tam skubało, ale prawie przy każdym zwijaniu zestawu trafiało się na zaczep który puszczał po wielu próbach ale już bez robali.....

od 1 do 3 miałem wizytę prawdopodobnie stada dzików, które to nieźle mnie wystraszyło (początkowo myślałem że to ktoś skrada się w moją stronę, dopiero jak stanęło w krzakach jakieś 5 metrów odemnie usłyszałem sapanie i chrząkanie, a później kwiczenie młodych). Co prawda nie widziałem ich bo nie podchodziły do ogniska ale ziemia jest tam zryta(jest tam dzikie "wysypisko" i pewnie na nim żerowały). Około 5tej godziny zgarnąłem trupka i rozłożyłem spining (ze względu na to, że od 4tej spławiały się prawdopodobnie bolenie). Niestety tamto miejsce jest pełne zaczepów... Już po pierwszym rzucie szarpało przy ściąganiu a jak poszedłem parę metrów dalej to urwałem przynętę... i postanowiłem wracać...

Na pocieszenie albo na złość przy ściąganiu gruntówki z rosówkami po uwolnieniu się z zaczepu czułem że mam coś na wędce. Okazał się to 0,5 kilowy leszczyk. Sam byłem zdziwiony, że połknął naprawdę duży hak węgorzowy. Rybka op braniu pewnie od razu wpadła w zaczep, że nie było widać że coś jest na wędce.

I tu mam pytania do łowiących właśnie na cegle i regalicy:

1: Artone, czy mógłbyś zdradzić konkretne miejsce gdzie złapałeś ostatnio te 2 sumy?( Jako, że poważnie wędkuję od niedawna w tym roku moim celem jest właśnie sum/sandacz/węgorz, i o ile złapałem już pierwszego w życiu węgorza o tyle zarówno sandacz jak i sum, pomimo kilku już wypadów konkretnie na nie, pozostają poza moim zasięgiem. Cieszyłbym się nawet z zerwanych brań ;p, wiedząc, że to większa sztuka)

2. Czy Cegielinka tak właśnie wygląda na całej długości? Chodzi mi o zaczepy, których w tym miejscu była masa, a wędkarz mówił, że na betonach jest jeszcze więcej.

3.Gdzie najlepiej bierze sum/sandacz. Gdzie spiningujecie? Na betonach? (zawsze byłem przekonany, że sadacz to ryba głębinowa i przy brzegu raczej się jej nie złapie)

4. Czy z tych zadaszonych kładek można łapać? Rozumiem, że budowała je osoba prywatna, i jeżeli przyjedzie a ja będę zajmował jej kładkę to ustąpię, ale czy normalnie można wejść bez żadnych konsekwencji na "czyjąś" kładkę?

5. I ostatnie pytanie, dotyczące Żabnicy(okoliceGryfina). Ponoć sumy lepiej biorą właśnie tam, dlatego pytam was czyje to wody? Z map pzw wynika, że nie są to ich wody, więc czy są to wody sumowskie?Czy też państwowe, na których wymagana jest tylko karta wędkarska? A i jeszcze jak ktoś wie, to czy rzeka w tym miejscu słabiej "ciągnie" niż na cegle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1: Artone, czy mógłbyś zdradzić konkretne miejsce gdzie złapałeś ostatnio te 2 sumy?

Pod mostem na szosie poznańskiej idziesz w prawo za rurą ciepłowniczą, z 4 lub 5 budki.

2. Czy Cegielinka tak właśnie wygląda na całej długości? Chodzi mi o zaczepy, których w tym miejscu była masa, a wędkarz mówił, że na betonach jest jeszcze więcej.

Jest trochę zaczepów gównie są to grube liny okrętowe i inny tego typu złom rozrzucony tam ze względu na szarpakowców itp Generalnie tragedii nie ma ale czasami trafia się konar, drzewo lub jakieś kamienie. Co do betonu to nie jest tak źle ale rewelacji nie ma.

3.Gdzie najlepiej bierze sum/sandacz. Gdzie spiningujecie? Na betonach? (zawsze byłem przekonany, że sadacz to ryba głębinowa i przy brzegu raczej się jej nie złapie)

Przy ujściu Cegielinki do Regalicy jest bardzo głęboko. Cegła jest dosyć głęboka i ma swoje rynny i blaty.

4. Czy z tych zadaszonych kładek można łapać? Rozumiem, że budowała je osoba prywatna, i jeżeli przyjedzie a ja będę zajmował jej kładkę to ustąpię, ale czy normalnie można wejść bez żadnych konsekwencji na "czyjąś" kładkę?

Problem z kładkami jest taki że goście którzy je postawili są święcie przekonani że to ich własność. Przepisy stanowią inaczej. Aczkolwiek nie polecam kłótni z nimi jak jest się samemu. Stare złośliwe dziady potrafią w grupie zdziałać cuda.

5. I ostatnie pytanie, dotyczące Żabnicy(okoliceGryfina). Ponoć sumy lepiej biorą właśnie tam, dlatego pytam was czyje to wody? Z map pzw wynika, że nie są to ich wody, więc czy są to wody sumowskie?Czy też państwowe, na których wymagana jest tylko karta wędkarska? A i jeszcze jak ktoś wie, to czy rzeka w tym miejscu słabiej "ciągnie" niż na cegle?

Sumy są tam. Wody należą do :arrow:Spółdzielnia Regalica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Czy Cegielinka tak właśnie wygląda na całej długości? Chodzi mi o zaczepy, których w tym miejscu była masa, a wędkarz mówił, że na betonach jest jeszcze więcej.

Są miejsca wolne od zaczepów a są takie w których cudem jest nie zerwać przynęty. Ciężko jednak opisać gdzie są a gdzie ich niema, trzeba próbować i uczyć się na błędach.

3.Gdzie najlepiej bierze sum/sandacz. Gdzie spiningujecie? Na betonach? (zawsze byłem przekonany, że sadacz to ryba głębinowa i przy brzegu raczej się jej nie złapie)
Wszędzie jest identycznie, ani to ani to nie bierze :wink: Ale osobiście polecam beton przy krzakach i pod mostem.
4. Czy z tych zadaszonych kładek można łapać? Rozumiem, że budowała je osoba prywatna, i jeżeli przyjedzie a ja będę zajmował jej kładkę to ustąpię, ale czy normalnie można wejść bez żadnych konsekwencji na "czyjąś" kładkę?
Kładki są budowane na dziko więc możesz spokojnie z nich korzystać, nie ma czegoś takiego że kładka jest czyjąś własnością.
5. I ostatnie pytanie, dotyczące Żabnicy(okoliceGryfina). Ponoć sumy lepiej biorą właśnie tam, dlatego pytam was czyje to wody? Z map pzw wynika, że nie są to ich wody, więc czy są to wody sumowskie?Czy też państwowe, na których wymagana jest tylko karta wędkarska? A i jeszcze jak ktoś wie, to czy rzeka w tym miejscu słabiej "ciągnie" niż na cegle?

Jest to woda spółdzielni regalicy, można tam łowić po wykupienia stosownego zezwolenia. A co do uciągu to zależy, bo i na Cegielince nie zawsze ciągle jak oszalałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wam Deuuu i Kocur za tak szybką odpowiedź. W związku z tym, że żabnica nie jest PZW to posiedze tu pod tym mostem.

@Kocur.

Jako, że nie znam topografii Szczecina tak jak ty i nie wiem gdzie jest ten kanał cieplny > nie wiem po której stronie rzeki mam iść w prawo. Podaję link, gdzie się domyślam, że to jest, i proszę o skorygowanie mnie jeżeli jestem w błędzie ;p

http://maps.google.pl/maps?hl=pl&q=53.375164%2C14.598912&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wl

to tam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. I ostatnie pytanie, dotyczące Żabnicy(okoliceGryfina). Ponoć sumy lepiej biorą właśnie tam, dlatego pytam was czyje to wody? Z map pzw wynika, że nie są to ich wody, więc czy są to wody sumowskie?Czy też państwowe, na których wymagana jest tylko karta wędkarska? A i jeszcze jak ktoś wie, to czy rzeka w tym miejscu słabiej "ciągnie" niż na cegle?

Ja dzisiaj wróciłem z Żabnicy.

Efekty takie, że o 22:00 przypłynął rybak i oświadczył, że w nocy łapać nie można... Afere już zrobił wędkarzom przede mną wiec już nawet nie chciałem się kłócić :neutral::???: . Wstałem o 5:00, zarzuciłem kije i efektem był od razu mały sumik :grin:. Założyłem na drugiego kija pijawki, na pierwszego 3 rosówki i dalej grzecznie czekałem na efekty :lol: . Po jakiś 40minutach na rosówki połakomił się spory leszcz. Przed 7:00 na pijawki zahaczył się drugi sumik ale już nieco większy (przynajmniej nie był przezroczysty :grin: ).

Jako ciekawostkę mogę dodać, że z gruntu złapałem 3 sandacze wielkości okonia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj wróciłem z Żabnicy.

Efekty takie, że o 22:00 przypłynął rybak i oświadczył, że w nocy łapać nie można... Afere już zrobił wędkarzom przede mną wiec już nawet nie chciałem się kłócić :neutral::???: . Wstałem o 5:00, zarzuciłem kije i efektem był od razu mały sumik :grin:. Założyłem na drugiego kija pijawki, na pierwszego 3 rosówki i dalej grzecznie czekałem na efekty :lol: . Po jakiś 40minutach na rosówki połakomił się spory leszcz. Przed 7:00 na pijawki zahaczył się drugi sumik ale już nieco większy (przynajmniej nie był przezroczysty :grin: ).

Jako ciekawostkę mogę dodać, że z gruntu złapałem 3 sandacze wielkości okonia ;)

Ooo.. właśnie widzę, że nie można w nocy tam łowić, ale jak widzę sumy są :D.

Czy tam są jakieś stanowiska/kładki? Jak ci się chce to mógłbyś zdradzić konkretne miejsce bo jutro planuje tam uderzyć ;p.

Te sandacze to na rosówkę, czy na spining (boczny trok?)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.