Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Pierwsza plecionka prosze o pomoc w wyborze


Screamer

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Maniek, ta z allegro to napewno nie podróbka, a ta wyżej to wersja na Polskę :wink:

Ta pleciona o średnicy 0.23 wytrzymuje tylko 20LB czyli okolo 10 kg to chyba malo.A 0.25 kongera podane jest ze wytrzymuje 20 kg
powtórzę po raz setny u nas podawana jest maksymalna wytrzymałość liniowa a w USA (producent PP) podają minimalną wytrzymałość na węźle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukacie tanio Power Pro?

Prosze bardzo, prosto z USA, 100% oryginalna.

http://cgi.ebay.de/Power-Pro-Spectra-Braid-10-lb-300-yd-Moss-Green-New_W0QQitemZ250133968878QQihZ015QQcategoryZ62142QQcmdZViewItem

19,49 $ + przesylka - wychodzi okolo 80zl za 270m.

Sa tez czerwone Power Pro.

Tutaj sklepik:

http://search.ebay.de/_W0QQsassZtulsasevenQQhtZ-1

Mysle ze warto? Sprzedawca jeszcze pare dni temu mial 100%, niestety ktos mu dal negatywna ocene.

Tez tam bede zamawial nastepna plecionke.

Cło niby odpada bo sprzedawca pakuje jako prezent - napewno sie mozna dogadac

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek: to jest sprawdzony sprzedawca z WCWI, ostatni człowiek którego podejrzewałbym o sprzedaż podrób, więc nie rzucaj pochopych oskarżeń. :wink:

Wątpliwości może budzić cena, ale to tylko obrazuje jak dymają nas oficjalni dystrybutorzy. :evil:

EDIT: Artech, piszą właśnie że "current packaging has not been pirated", czyli to co jest na allegro to obecne, nowsze opakowanie które nie zostało podrobione(jeszcze;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Panowie spróbujcie Berkleya ale Whiplash. Mam dwa power pro i dużo im brakuje.

Po pierwsze Whiplash szybko namięka i łatwo go zatopić. Po drugie lepiej schodzi z kołowrotka. Po trzecie za około 100 zet jest 274 metry czyli starczyć może na 2 szpule. Po trzecie wytrzymałość. 10 mm to 14 kilo. I prawie się nie niszczy czego nie mogę powiedzieć o Power Pro.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już jakiś czas używam PP fluo i jestem już pewien że jest za miękka i za śliska dla mnie. Jak do tej pory wolę Berkleya Fireline który sztywny jak drut im starszy tym lepszy ;):mrgreen: Łowiłem też przez dwa dni plecionką PP ale zwykłą zieloną, i wydawała się znacznie lepsza zarówno od mojego PP jak i od Fireline.

Rozważam spróbować teraz Stren-a. Ktoś używał tych plecionek? Opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam spróbować teraz Stren-a. Ktoś używał tych plecionek? Opinie?
Mam Stren 10 lb, cieńsza od PP 10 lb, mniej szumi na przelotkach od PP (moss grin) bardziej płaska od PP, która ma przekrój bardziej zbliżony do okrągłego, szybko blaknie, na początku brudzi, trzeba używać dobrego węzła (najlepiej tego z ulotki PP) bo inaczej się rozwiązuje - śliska jest, po starciu wierzchniej powłoki i stracie koloru jest bardzo miękka, przy dobrym węźle wytrzymała, nie strzępi się, trochę tańsza od PP. mam ją od roku i jest ok ale następnym razem i tak kupię PP 10 lb :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Ja mam zamiar kupić power pro 15lb, znalazlem taki oto link na allegro

http://www.allegro.pl/item302909488_power_pro_15lb_150_yds_0_19mm_137_m_.html

lub ten

http://www.allegro.pl/item301918913_plecionka_power_pro_15lb_0_19mm_hi_vis.html

wybrać zieloną czy fluo co radzicie?

Łowić będe przede wszystkim szczupaki sandacze i bolenie w odrze i zbiornikach zaporowych zarówno z brzegu i łodzi

obie są niby z USA, ale mają rożne opakowania co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Co do plecionek...

Kupilem 0.15 sufix gyro camo i 0.15 jest tylko z nazwy (nie jest okragla, a to w plecionce podstawa jesli ma miec to sens) dokladne pomiary wykazaly ze w jednym kierunku ma 0.14 a w drugim 0.25 wyglad na oko tak 0.40 sznurek.

Nieprawdopodobnie szumi w przelotkach

Sufix hydrofine za to jest okragla to jakby plecionka zatopiona w zylce...mam srednice nieco ponad 0.2 wytrzymalosc 12.5 kg i faktycznie fajna plecionka, super sie tym rzuca, nie skreca sie, nie szumi ale cos mnie podkusilo zeby kupic wersje fluo i widac to cudo ze 100 metrow, ale wersja o normalnej kolorysyce bylaby napewno ok

Jesli juz poruszylem problem widocznosci to prosze napiszcie cos o berkley crystal line lub o dragonie invisible braid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
ale cos mnie podkusilo zeby kupic wersje fluo i widac to cudo ze 100 metrow, ale wersja o normalnej kolorysyce bylaby napewno ok

Jak dla mnie to super :grin: Zaraz ją oglądnę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zastanawialem i nie wiem co kupic.Power PRO polecacie ale (Ta pleciona o średnicy 0.23 wytrzymuje tylko 20LB czyli okolo 10 kg to chyba malo.A 0.25 kongera podane jest ze wytrzymuje 20 kg)I nie wiem co kupic

Dziwne ja mam power pro 0.13 i wytrzymałość podana 8kg. A zresztą nie patrz na średnicę plecionek. Nie wiem jak oni je mierzą ale podana średnica nijak się ma do faktycznej. Czyli jednej firmy 0.10 potrafi być grubsza i to dwukrotnie od innej 0.10

A wytrzymałość cienkich i średnich plecionek łatwo sprawdzić i to szybko. Robimy supeł na plecionce zaciskamy mocno i moczymy lub ślinimy. Potem wystarczy niezbyt mocno szarpnąć i ... kiepska plecionka strzela jak nitka. Z dobrymi trzeba się trochę pomęczyć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę po raz kolejny, w cywilizowanym świecie głównym parametrem linek wędkarskich jest wytrzymałość i ten parametr jest podawany na oryginalnych plecionkach. Ale podawana jest najniższa testowa wytrzymałość na węźle, nie jak u nas maksymalna liniowa. przykładowo żyłka 0,2 mm ma, u nas wytrzymałość 5 kg a podobnej średnicy plecionka ma około 10 lb czyli 4,5 kg, tyle że gdy zmierzymy wytrzymałość żyłki tak jak plecionki okaże się że żyłka ma wytrzymałość na węźle około 2-2,5 kg czyli połowę tego co plecionka.

ja mam power pro 0.13 i wytrzymałość podana 8kg.
nie prawda. Masz PowerPro 8 lb, czyli niecałe 4 kg, ale minimalną testową na węźle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

artech masz może tabelkę z wytrzymałościami minimalnymi dopasowanymi do średnicy? Chodzi o Power Pro :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.