Skocz do zawartości
tokarex pontony

łowiska dla wałbrzyszan


swindler

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Cześć swindler

Popatrz tutaj: http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?p=40026&highlight=#40026

opisałam Zagórze Śląskie w sumie bardzo blisko od Wałbrzycha (no masz bliżej niż ja) :mrgreen:

No i jeszcze dobra rada: popatrz sobie na wykaz wód okręgu wałbrzyskiego, porównaj z internetową mapą jak daleko masz i jakim środkiem transportu masz zamiar się wybrać na ryby; a jak Ci już coś przypasuje to w googlarkę, żeby znaleźć coś o danym zbiorniku.

Osobiście jeżdżę na Owiesno - w stronę Bielawy; Żwirownię Plice koło Barda, no i do Zagórza.

Jak masz jakieś pytania odnośnie konkretnych zbiorników - wal na priva :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

dzięki :mrgreen:

sorry za mało precyzyjne zapytanie :oops:

właśnie takie informacje już posiadam (nota bene : nie jestem fanem Zagórza )

są jeszcze np.: Turawa, Otmuchów, Mietków itp

poszukuję info o łowiskach w najbliższych (ościennych) woj: lubuskie, opolskie, wielkopolskie, niekoniecznie wody PZW :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Też jestem z pod Wałbrzycha, polecam Ci dwa

piękne zbiorniki Topola-Kozielno, które są jeszcze na terenie okręgu wałbrzyskiego. Są to młode zbiorniki ale bardzo chwalone przez tamtejszych wędkarzy. Na Otmuchowie byłem teraz na weekend i połapałem ładne leszcze. Bardzo lubie też zbiornik Słup koło Jawora, gdzie łapie leszcze i dosłownie medalowe płocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka :grin:

piękne zbiorniki Topola-Kozielno
polecam w 100%

Otmuchów bardzo fajny zbiornik, na temat Turawy słyszałam jedynie tylko tyle, że warto tam na drapieżnika skoczyć (nie wiem jak tam jest z białą rybą), Mietków bardzo lubiany przez mojego teścia, podobnie jak wyżej wspomniane Topola i Kozielno, poza tym: Głębinów czyli jez. Nyskie, Byczeń. Bardzo lubianym zbiornikiem jest jeszcze jez. Pilchowickie, osobiście nie byłam. Przed laty jeździłam na jez. Kunickie w celach rekreacyjnych, ale wędkarzy było sporo. No i wtedy nie interesowało mnie co tam w siatach mają, więc jeżeli jesteś ciekaw tego zbiornika to musisz dopytać kogoś innego.

To by było raczej na tyle, jak mi przyjdzie coś do głowy to dopiszę. Poszperaj jeszcze w Łowiskach ogólnodostępnych, na pewno tam znajdziesz wiele informacji na temat łowisk znajdujących się w podanych przez Ciebie województwach :wink: Trochę roboty i czasu Ci to zajmie, ale warto :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam

Mój teść ktory mieszka w Strzelinie namawia mnie na spining na jezioro Topola.

Nigdy tam nie byłem z resztą teść również i w zasadzie nic o łowisku nie wiemy.

Może mi ktoś opisać gdzie najlepiej łowić, wszelkie wskazówki będą mi pomocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam

Tak sie składa,że jadę w delegacje w okolice tych miejscowości na około 4 tygodnie do pracy w geodezji. Chciałem zapytać kto wie gdzie w tym rejonie warto wyskoczyć na rybki..chodzi mi o okonie i ewentualnie jakieś małe rzeczki pstrągowe..(moge wziąść tylko jedna wędkę choc pewnie wolałbym ze soba zabrac caly sprzet :D) bede lowił na spining. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Cześć

Czy ktoś zna rzeczki, kanały, rowy, stawy itp. w okolicach wałbrzycha do ok 80km mocno zarośnięte roślinami wodnymi. Szczególnie interesują mnie miejsca posiadajace dużą różnorodność gatunkową a nie jednogatunkowe np tylko moczarka.

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeux dzięki za pomoc ale jakbys mógł to sprecyzuj dokładnie w jakim rejonie byłoby to najkorzystniejsze.

adi1122spid - roślinki są mi potrzebne do organizacji szkolenia z MIR (makrofitowy indeks rzeczny).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie już trochę za późno, ale jak byś jeszcze kiedyś potrzebował to polecam Czarną Wodę. Niewielka rzeczka i mocno zarośnięta. Jak na moje oko laika w dziedzinie roślinności wodnej, to jest tam spora różnorodność gatunków. Dojazd do wody jest dobry, (chociaż by w Gniechowicach) i jest gdzie zostawić samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W okolicach Ząbkowic Śląskich jest kilka miejsc w które warto sie wybrać...

jeśli chodzi o spinning to zapraszam nad zalew TOPOLA, duży sztuczny zbiornik bogaty w okazałe okonki.. Pstrąga zapewne znajdziesz w Nysie Kłodzkiej... Pozdrawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam

Mój teść ktory mieszka w Strzelinie namawia mnie na spining na jezioro Topola.

Nigdy tam nie byłem z resztą teść również i w zasadzie nic o łowisku nie wiemy.

Może mi ktoś opisać gdzie najlepiej łowić, wszelkie wskazówki będą mi pomocne.

Powiem tylko tyle, że znajomy ojca w weekend wyciągnął na spina z łódki 2 szczupaki

80 i 90cm, a pare innych weszło w zawady i nie dał rady ich wyjąć... :shock:

Żałuje że nie mam czasu tam wyskoczyć :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Cześć, interesują mnie łowiska bogate w rybę biała typu: leszcz, płoć, lin itp. w odległości do 100 km od Wałbrzycha. W grę wchodzą tylko wody nizinne. Jeśli można to proszę powiedzieć także gdzie jest sporo drapieżnika : szczuply badz sandal (gdyz czasami spinninguje, ale sporadycznie). Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam Skibik :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

witam wybieram sie do wałbrzycha w długi weekend ktore łowisko polecacie wmiare blisko wałbrzycha chyba ze ktos jest chetny mnie oprowadzic i wybrac sie na wspulna wyprawe bede od czwartku do niedzieli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.