Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak złowić karasia ?-czyli wszystko o nim


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Jak pisałem, karasia mało, dlatego chce go zanęcić. Nie ma karpia, jest leszcz, płoć.

Brak karpia, mało karasia :roll: Bardzo ostrożnie z nęceniem grochem. Na początek po dwie, góra trzy małe garstki co drugi dzień. Zwiększyć dopiero jeżeli będą jakieś efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 225
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Rozumiem u mnie jest tak że jest raczej wiecej karpia niż karasia, w sumie na karasia ejszcze sie nie nastawiałem. Może z 5 w tamtym roku złapałem przypadkowo. A teraz pod koniec marca poczatek kwietna co najlepsze na karasia? zeby go zwabić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Na kiedy przypada kulminacja brań karasia? Czy tylko w upały?

Ja bym wydzielił 3 etapy. Pierwsze dobre brania to kwiecień, kiedy wychodzą na nagrzane płycizny. Króluje spławikówka. Potem koniec maja- początek czerwca bardzo intensywne brania- wszystkie metody. I ostatni koniec sierpnia- początek września- raczej metoda gruntowa. Wtedy jest szansa na największe kabany :mrgreen: Poniżej karaś z 06.09.2007

5476276ff43adbc5m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nagrzane płycizny, to jak głębokie miejsca?

Bardzo płytkie. Pół metra a nawet mniej, blisko trzcinowisk. Super jak są osłonięte od wiatru. Mogą być nawet oczka, małe wolne przestrzenie w trzcinowisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z temperaturą jaką musi osiągnąć woda w tym kwietniu?

Nigdy nie mierzyłem, ale musi trochę przygrzać słoneczko. Przede wszystkim trzeba obserwować i próbować łowić. Czasem nawet udaje się zaobserwować karasie w słoneczny dzień w jeszcze przeźroczystej wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie widać, tak, ale właśnie wśród tej trzcinki jest takie oczko. Głębkość 0,5-0,75 metra. Chce tam spróbować. Jak woda się trochę nagrzeje, to w jakiej ilości tym grochem nęcić?

Najlepiej jak byś podał przed ugotowaniem, ilość suchego. Codziennie, czy co 2 dni?

wylewek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak woda się trochę nagrzeje, to w jakiej ilości tym grochem nęcić?

Najlepiej jak byś podał przed ugotowaniem, ilość suchego. Codziennie, czy co 2 dni?

Odpuść sobie nęcenie grochem. Łowienie w takim miejscu to coś jak polowanie. Jeżeli ryby tam są to praktycznie nie trzeba nęcić, jeżeli nie ma to nęcenie niewiele Ci pomoże. Nie mówiąc o tym, że nęcenie grochem o tej porze to troszkę nieporozumienie. Białe lub czerwone robaki na haku i ewentualnie trochę sypkiej zanęty z pinką.

Ale zanim cokolwiek wrzucisz do wody- obserwacja i najpierw próba łowienia bez żadnego nęcenia. Oczywiście cisza i dyskretne zachowanie nad wodą, żadnych foteli, rozkładania się itp. Parę metrów od wody szykujesz kij i tylko z nim podchodzisz. Jak nie ma brań przenosisz się w inne, podobne miejsce.

Miejsce masz ciekawe, choć jeżeli chcesz łowić z tego punktu z którego zrobiłeś zdjęcie, to czarno to widzę :wink::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty, nie z tego punktu. Nie wszedłem w miejsce gdzie bym stał i łowił, bo tam trochę podmokły teren, bagienko a nie miałem gumowców. W każdym razie dzięki za rade :grin:

Właśnie niedaleko tego miejsca stał facet i łowił w podobnym miejscu obok, ale on chodził we woderach to wody, to narobił niezłego szumu, może dlatego nic nie złowił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzisiaj byłem na karasiach. Takiego czegoś jeszcze nigdy w życiu nie widziałem. Karasie i to bardzo duże karachy pływały przy brzegu, na jakiejś głębokości kilkanaście centymetrów i po prostu szalały :shock: wypływały tak że grzbiet było widać, wyskakiwały nawet na wodę 4 cm . poprostu burza we wodzie, ale brać nie chciały. Czym to spowodowane jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem na karasiach. Takiego czegoś jeszcze nigdy w życiu nie widziałem. Karasie i to bardzo duże karachy pływały przy brzegu, na jakiejś głębokości kilkanaście centymetrów i po prostu szalały :shock: wypływały tak że grzbiet było widać, wyskakiwały nawet na wodę 4 cm . poprostu burza we wodzie, ale brać nie chciały. Czym to spowodowane jest?

Wczoraj również byłem na karasiach, zaobserwowałem to samo zachowanie, gotowanie wody, skoki rybie - i oczywiście bez najmniejszego skubnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Czy ruszyły się u Was na dobre karasie?

Nie wiem czy na dobre, ale się ruszyły. Może nie jakieś medalowe sztuki, ale już konkretniejsze rozmiary lądują na haczyku :wink:

Jak wrócę z delegacji, to sprawdzę bo już mnie świerzbi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.