Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak złowić karasia ?-czyli wszystko o nim


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Karaś srebrzysty zwany jest "bękartem ". Zawsze wygląda tak samo bez względu na to jaka inna ryba użyczy mlecza do zapłodnienia ikry . I tak jak napisał Leszczyc zawsze będą z ikry wykluwać się samice . Nie jest prawdą , że cytuję...W każdym razie bękarty z karasiem są złote - z leszczem srebrne.

Pyski mają karpiowe - to tyle co pamiętam...

Bękart zawsze jest srebrzysty (zwany też japońcem), żółty będzie karaś złoty. A pyszczki mają swoje własne- małe , gdzie im tam do pyska karpiowego , no i nie mają wąsów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 225
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

TRini z biologicznego punktu widzenia jest tak jak napisałem wcześniej .

Właściciel stawu niech mówi Ci co chce.

Jak będzie miał karasia z jednym zębem to będzie wciskał kit , że to efekt krzyżówki z sandaczem :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karaś srebrzysty jest srebrzysty i się świeci...

bękarty są matowe i mają grubszą łuskę...

nie przekonam was, to trzeba po prostu zobaczyć no!

to naprawdę jest inna ryba niż japoniec i karaś - ale widzę, że nie mam co dyskutować bo jak już wspomniałam nie przekonam was... :(

pozatym bękarty są grubsze od karasi - i to też jest ta róznica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

każda ryba ma określoną liczbe łusek na lini bocznej wystarczy przeliczyć i znaki szczegule.

tumaczenie że jest jaśniejszy, grubszy niema znaczenia, różnicy zależy to od akwenu :

dno ( piach czy muł,) woda (czysta czy nie) natęrzenie światła , warunki pokarmowe.

ci wędkarze któży zajmowali się lub zajmują akwarystyką wiedzą oco mi chodzi.

przykład: lin z małego stawku czyli zamulony woda zielona zawsze będzie ciemniejszy a lin z zalewu piach jaśniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok - to wiem, że w różnych akwenach ryby mają inny odcień

ale jak mówiłam

bękart jest całkowicie matowy - nie błyszczy się, a karasie (japońce) błyszczą się zawsze nie zależnie od tego czy są jaśniejsze czy ciemniejsze :)

jakbyś zobaczył bękarta ( nie na zdjęciu - bo te przekłamują ) wiedziałbyś od razu, że to nie karaś bo rzeczywiście ten pierwszy jest niemalże eliptyczny w kształcie, podczas gdy karaś jest zdecydowanie bardziej wrzecionowaty

inaczej - ale to zupełnie inaczej też smakują

chyba jak będę mieć więcej czasu i będę mieć bękarta na stanie to przejdę sie do siakiegoś instytutu ichtiologicznego albo na AR w Lublinie i normalnie wam zaświadczenie zeskanuję... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bogdan39

Niekłućcie sie Faktycznie Trini ta rybka to zwykły karasek troche wypasiony,to na pierwszy rzut oka karasi widziałem setki tych przezemnie i innych złowione.

Ale tak jak muwi Maniek moze to jakis rozłam w gatunku. :wink:

Niezłość sie najlepiej go p[od lupe i do laboratorium.

Widziałem różne mieszanki wiec równie dobrze natura mogła obejść przepisy i zorganizować nam coś nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobrze - to czemu wszyscy na lubelszczyźnie mówią, że to jest co innego niż karaś?

czy setki ludzi mogą się mylić?

ja sie nie złoszczę, tylko wiem, że to jest coś innego - a nikt mi nie chce uwierzyć :(

mieszanki są możliwe, bo to wszystko w końcu karpiowate - przecież nie jest to niemożliwe...

jest to bardzo rzadkie - zgadzam się, bo naprawdę występuje tylko na lubelszczyźnie, ale już nie mam siły przekonywać i tłumaczyć... :(

i Boguś...

ten nie jest wypasiony... to jeden z chudszych... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trini, ale ikra japońca nie jest zapładniana mleczem innych gatunków tylko "aktywowana" (dokładnego mechanizmu nie znam). Dlatego jak napisał leszczcyc, krzyżówka jest wykluczona. Temat jest bardzo intrygujący i byłoby świetnie(no, może nie dla rybki :mrgreen: ) gdyby taki bękarcik trafił do naukowca znającego się na rzeczy.

A może to poprostu zmiennośc gatunkowa? Może jest duża presja drapieżników i dlatego są tak wygrzbiecone(notabene, jakiej długości był/jest ten na zdjęciu?)

Może znajdują doskonałe warunki pokarmowe i dlatego są takie "wypasione"?

Za dużo tych "może" :neutral:

U mnie japońce też nie błyszczą, mają kolor srebrny ale taki 'półmatowy".

Ech, może napisze magisterke z bękarta? :mrgreen:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Keri nie drażnij lwa :P :P :P

Pi - i chyba tak zrobię, zaniosę gdziesik takiego bekarta jak będę znowu w Lublinie i niech raz na zawsze to wyjasnią, bo ja już nie mam siły - a nie potrafię Wam wyłuskać dowodów naukowych bo nie znam ich na wskroś.

Długość tego tutaj to 32 cm.

Drapiezników nie za wiele bo to są "białe" stawy...

Żarło... hmmm... duzo amura, to też nie za bardzo - aczkolwiek są dokarmiane pelletem - to wiem...

No i kolor... jak widać, nie jest tak całkiem srebrny - jest przydymiony na brązowo troszkę... No ale wiadomo - środowisko i takie tam wpływają na ubarwienie.

Magisterka z bękarta - ciekawe by było :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.