Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wedka dla ojca


Tomek_N

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szukam wedziska dla ojca. Staruszek chce miec wlasna, wiec mu nie wcisne jednej ze starej teleskopowki :mrgreen:

Czego szukamy?

- Wedke na splawik

- Dlugosc okolo 3,3m

- Raczej weduska na "drobnice" :mrgreen: - tak jak plocie itp.

- Wedka tata bedzie lowil na jeziorkach

Teraz pytanko jakie cw? Ja mam na starych teleskopach ktorymi lowilem kiedys splawikiem rozne, do 40gr, do 25gr - zawsze dalo sie lowic ale pewnie nie bylo to idealnym rozwiazaniem.

Nie szukam modeli jakiejkolwiek marki.

Chcialbym sie dowiedziec jakie cw, czy dlugosc jest ok i jaka akcje powinna miec.

Dziekuje z gory :)

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Kup mu matchówkę 4,2 lub 4,5 metra około 10-30 gr. 3,3 m to mało na spławikówkę.

Na matchówce jest duża radocha holowania mniejszych ryb, nie mówiąc o zaletach rzutowych i funkcjonalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie poplacze mu sie wszystko?

Dlaczego? Dużo łatwiej jest łowić dłuższą wędką na spławik niż takim krótkim kijem na 3,3. Szczerze mówiąc nie łowiłem nigdy krótszą wędką niż 3,6. To jest taka dolna granica sensownego łowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maczowka sie przeciez lowi bardzo cienkimi zylkami
A kto tak powiedział?? jak masz kij o cw. 10-30g, to nie będziesz chyba stosował żyłki 0,14 czy 0,16 mm a raczej 0,18 - 0,20 bynajmniej ja tak bym zrobił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez polecę Ci maczówke.

Ja ożywam /co prawda częściej do spinningu/ Dragon Galaxy match 5-15g 4,10m i wg mnie nie jest za długa. Co do żyłek nie muszą być cienkie, taka jest tendencja odległosciowa; cienka żyłka, kołowrotek z płytką szpulą ale to tylko teoria.

Maczowką da sie połowic normalne ryby normalnym osprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam Konger Salva Float (chyba dobrze zapamiętałem) - podczas pierwszego dnia użytkowania, przy 10-15 zarzucie(tak na oko) pękł dolnik zaraz pod uchwytem do kołowrotka, tworzywo pękło jak kruch wafelek, po oględzinach okazała się że naprawde jest zbliżone do wafelka :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako kolowrotek chce kupic mu Shimano Catanke.
I to pewnie będzie najrosądniejszy wybór w stosunku cena-jakość.

Dobrze poszukaj, dzisiaj 2500 można kupić już za ok 80PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze bacik?
Bat na jezioro bardzo ograniczy pole wędkowania. wędką z kołowrotkiem obłowi więcej i blisko siebie i dalej co przy wedkowaniu z brzegu ma ogromne znaczenie a i z łódki na większych głębokościach zabraknie trochę żyłki :wink: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Że się wtrącę, tu twój tato tą odpowiedzią mnie zbulwersował, bacik - ja w tym roku w czerwcu na jeziorze z łódki bacikiem węglowym 7 m , połowiłem przed pujściem leszcza na tarło , kilkanaście pięknych leszczy , takich od 1,40 kg do do ponad 2 kg.( To jest zabawa na taki sprzęt holować rybkę)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój tato łowi na grunt na dużych stawach i małych jeziorkach.Na prezent wybrałem mu następujący sprzęt. Proszę o porade czy to dobry wybór .

Wędziska Shimano BeastMasterAX 3,6m 30-60g

Kołowrotki Shimano Nexave 2500Ra

+ Wędzisko na spławik Daiwa Apollo Tele40 3m 5-40g z kolowrotkiem Dragon Viper rd820it

Z góry dziękuje za odpowiedzi i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.