Skocz do zawartości
tokarex pontony

barwy gum na sandacza...


arek_glogow

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

To tak : Kopyta 7 cm białe z czarnym grzbietem , białe z niebieskim grzbietem , seledyny, seledyny z czarnym grzbietem , i moze białę z zielonym :wink: . Musisz też pamietać o ciężkiej główce (ja używam 26 gr) żeby łapać z opadu i ''orać dno ''

pozdrawiam tomek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego, co napisali moi przedmówcy dodałbym jeszcze:

- perłę z czarnym grzbietem,

- "marchewkę" z czarnym grzbietem,

- żółty z czarnym grzbietem.

Wszystkie gumy, które wymieniłem to RELAXY, a z wielkością trzeba eksperymentować :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jaka żyłka bo jeszcze nie inwestowałem w plecione
Właśnie niewiem ja używam plecionke ale przy żyłce nieschodziłbym poniżej 0.20 i myślę ze ta może być odpowiednia :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Gość wobler129

Predatory Mann'sa lub kopytka Relaxa :wink: Bardzo dobre są "żarówki" - czyli kolory fluo. W tamtym sezonie się sprawdziły :smile:

Musisz też pamietać o ciężkiej główce

Bzdura :wink: Lekkimi można równie dobrze połowić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość opaczo
Lekkimi można równie dobrze połowić

Chyba nie myślisz tutaj o łowieniu w głębokich odrzańskich lub wiślanych dołkach :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
Lekkimi można równie dobrze połowić

Chyba nie myślisz tutaj o łowieniu w głębokich odrzańskich lub wiślanych dołkach :???:

A Ty nic nie pisałeś, że to na wodzie płynącej, kolega zakładający temat także no i ja też nie pisałem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sezonie kupiłem plecionkę niestety za cienka (0,15) i słuchając waszych rad (łowiąc na podane przez was gumy) przez swoje niedoświadczenie straciłem 2 sandacze i co do jednej ryby nie jestem pewien bo sie nie pokazała..Dziękuje za rady i obiecuje ze jak złowie swojego pierwszego sandacza (czyt. Wyciągnę na brzeg ) to dam foto :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
kupiłem plecionkę niestety za cienka (0,15)

Że jaka :shock:

Taka plecionka jest właśnie odpowiednia. Nawet wygórowana specjalnie do gumek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Plecionką trzeba holować rybę tak jak i na żyłkę więc nie rozumiem? Dużej różnicy nie ma - najważniejsza to rozciągliwość, ale i tu i tu żyłka musi być napięta - bez luzów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy sandacz spadł mi z calusieńkiego żółtego predatora 3 , drugi z białego twistera a trzecia ryba z twistera mann's z takim dłuugim ogonkiem motor oil ...Dziękuje za rady dotyczące holu ale może nie róbmy już off topu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby złapać sandacza potrzebne sa stare sprawdzone TWISTERY takie jak...perłowy, seledynowy, seledynowo-czarny, biały...i oczywiście łapiąc z opadu.Wtedy na bank trafi sie jakiś sandałek...pozdrawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No wiec mogę sie pochwalić w końcu ....

:grin: Z myślą o okoniach "czesałem" wodę 5 cm twisterkiem (genacją) trafiłem na miejsce gdzie miałem powtarzalne pstryknięcia.Zauważyłem ze cały czas te branka są w jednym miejscu no i przewidując branie zaciąłem i od razu siedział ...myślałem na poczatku ze leszcz bo szedł jak kłoda ale przy brzegu dwa zrywy i odjazd mały (około 5 m) ...No i jest leży na brzegu pierwszy w życiu sandacz...nie był duży góra 1,5 kg ....Nie zrobiłem zdjęcia bo roobson poszedł na druga stronę zatoki z aparatem :cry: powiedziałem sandałkowi ze wrócę po niego w czerwcu i żeby powiedział dziadkowi :razz: no i popłynął sobie ... :smile: Piękny widok odpływającej rybki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

ja standardowo ,biały ,perła, seledyn, oraz czasem żółty z grzbietami czarnymi czerwonymi i niebieskimi od 5 do 9 cm tak twistery(te jednolite lub połączenie barw które wymieniłem) jaki i kopyta czy rippery mannsa...tylko sandacze w tym roku cieniutko skubią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.