Skocz do zawartości
tokarex pontony

barwy gum na sandacza...


arek_glogow

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Więc może chodzi o prowadzenie przynęty? Źle prowadzisz przynętę?

W sumie u mnie nie ma najlepszych kolorów :mrgreen: Za to jest coś takiego jak wiara w przynętę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mrgreen: Za to jest coś takiego jak wiara w przynętę :wink:

wiem coś o tym a co do prowadzenia uwierz mi próbuje na wszelkie znane mi sposoby i cały czas szukam innych wariacji które mogły by być skuteczne, na moim łowisku wszyscy ostatnio narzekają że NIE BIERZE ale od jakiegoś czasu zauważyłem że woda jest coraz bardziej przejrzysta i zastanawia mnie to czy to może mieć jakiś wpływ(a jak tak to jaki)na to jak sandacze reagują na poszczególne kolory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w pewnym momencie miałem ze dwie setki gum i ....nie miałem na co łowić za dużo kombinowałem a jak przeanalizowałem na co mam najwiecej brań jakich przynęt najczęściej stosowałem to przeszedłem na te co napisałem wyżej ale czasem zdaża mi sie kupić inne kolory , nowe wzory najczęściej łowie z ojcem który ma spory arsenał gum ale startam sie by zawsze łowił na inną niż ja i w wiekszości jak ryba bierze to nam obojgu ( mówie o kilkunastu braniach na jednej wyprawie) ale najczęściej jest tak ze raz ja złowie raz on ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze jest prowadzenie. Później praca - w sumie nadajemy ją po części przynęcie. Ale nieraz rybki wolą agresywnie pracujące gumy, a nieraz leniwie pracujące przynęty :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jakiej głębokości nikną kolory a które są widoczne tak samo je widzi ryba co za tym idzie jakie kolory stosować

biorac pod uwage ten artykul, mozna pokusic sie o stwierdzenie, ze lowiac np. powyzej 15 metrow glebokosci uzywac mozna z tylko kolorow zielonego lub niebieskiego bo wszystkie inne tez tak wygladaja, choc "rozne sa odcienie szarosci, od czerni do bialosci..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo inne kolory daja inne odcienie szarosci i niebieskosci a pozatym przejsie pomiedzy kolorami jest plynne to znaczy nie ma tak ze widac widac i nie widac nagle tylko kolor powoli matowieje szarzeje i zanika. Mam nadzieje ze to jasno napisalem.

Ponizej link do strony producenta plecionki z obrazkiem na jakiej glebokosci zanikaja poszczegolne kolory. Oczywiscie w czystej wodzie wiec my spokojnie mozemy to dzielic na dwa albo i trzy:

http://www.powerpro.com/press/news/details.asp?PP_PRESS_NEWS_ID=25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak oko sandacza różni się od naszego, sandacz ma więcej precików w oku niż czopków co pozwala mu widzieć przy baaaaardzo słabym oświetleniu a mała ilość czopków sprawia że widzi w różnych odcieniach szarości od czerni do białości, jednak coś sprawia że sandacz różnie na te kolory reaguje. Tylko co ???....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

A propos kolorów. Większość moich sandałków padła na żółto-białego Twisterka około 12cm. nigdy nie używałem cięższych główek niż 12g. Większość brań po oderwaniu przynęty od dna. Sandacze łowiłem tylko na Bugu. Może nie były duże ( do 2,5kg) ale zdarzało się i 20 za sezon ( jak 2 razy w miesiącu się wybiorę na ryby to już dobrze). Zresztą wiecie jak to jest z wolnym czasem. Studia, praca, własny biznes..... i gdzieś między tym wszystkim rybki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.