Skocz do zawartości
tokarex pontony

Echosonda


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 442
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 weeks later...

Witam wszystkich kolegów i koleżanki po kiju. Jestem na etapie zakupu echosondy ale nigdy nie miałem z tym sprzętem do czynienia. Stąd kilka pytań. Głównie spinninguję, czasem feeder i nie zależy mi na wyszukiwaniu ryb a ciekawych miejscówek. Szukam echa na płytkie wody stojące max 20m oraz na rzekę Wisłę między Dęblinem a Kozienicami. Po przeczytaniu wielu wątków doszedłem do wniosku, że powinno to być echo z szerokim kątem najlepiej 120 st. (jeżeli jestem w błędzie proszę o poprawienie). Byłem zdecydowany na Lowrance Mark 5x Pro, ale im więcej czytam tym większy mętlik. Ostatnio pojawił się nowy model Lowrance Mark-5X DSI i mimo ze ma bardzo wąski stożek jest chwalony za jakość obrazu. Czy 55 st. na płytkiej wodzie 3-4m nie będzie za wąski. Biorę jeszcze pod uwagę 2 modele : Humminbird 737 4-ro stożkowy oraz Humminbird Matrix 47 3D( wąski stożek ale obraz 3d). Proszę o pomoc na co się zdecydować. Może jakieś inne modele polecacie. Zakup będzie w USA max 400$ za nową bądź używkę. Z góry dziękuję i pozdrawiam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kraszak30, piotr chorzów, kiedy zakupilem swoje echo postanowilem je sprawdzic w stawie ktory ma duuza populcje karpia ,amura bylo okolo 100 tolpyg, sa sumy i masa drobnej ploci okonka i leszczyka(staw nie nalezy do PZW a ma okolo 2 ha) ,glebokosc ok.3-4 metry, jakie bylo moje zdziwienie kiedy okazalo sie ze echo pieknie rysuje dno, pokazuje gdzie rosliny, mul a gdzie twarde dno ale ryb prawie wcale chociaz karpie splawialy sie kilkanascie metrow od mojego pontonu, przeplywajac nad rybami ja je straszylem pontonem a one odplywale poza zasieg stozka echa (garmin 300C ), nastepny test zrobilem na zwirowni srednio zasobnej w ryby na ktorej odbywa sie plukanie zwiru i woda jest metna...tam dopiero zobaczylem co to znaczy echo ryby na sondzie kazdy spad byl obklejony rybami echa na pol ekranu zobaczylem tez przyklejone do dna okonie( sprawdzilem spiningiem ) teraz echo sluzy mi do badania dna , glebokosci ustalenia co sie na dnie znajduje i na plytkiej wodzie nawet echo ze stozkiem 120 stopni ryb nie pokaze bo sploszysz je przeplywajac nad nimi. pozdrawiam Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator żelowy może pracować w dowolnej pozycji,co do głębokości montażu przetwornika to u mnie jest zanurzony tylko tyle żeby go woda zakryła,ale w summie to nigdy się nie zastanawiałem czy głębokość montażu ma wpływ na prawidłową pracę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Posiadam echosondę wędkarska Garmin Fishfinder 140.

Potrzebuje do niej kupić akumulator obsługowy ( z elektrolitem) 12 V do np. motoru , skutera.

Czy wystarczy o pojemności 4Ah czy zainwestować w 7 lub max 11Ah ?

Używany będzie z 2 -3 razy w miesiącu przez parę godzin na łodzi.

Pobór mocy przez echosondę to 3,5 W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 spokojnie wystarczy, Ja mam 7Ah i po dwóch dniach całodniowego pływania z sondą napięcie w sondzie pokazywało sporo ponad 12V. Humminbird 718. Sądzę, że potrzebny byłby tydzień roboczy aby ją rozładować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam echosondę wędkarska Garmin Fishfinder 140.

Potrzebuje do niej kupić akumulator obsługowy ( z elektrolitem) 12 V do np. motoru , skutera.

Czy wystarczy o pojemności 4Ah czy zainwestować w 7 lub max 11Ah ?

Używany będzie z 2 -3 razy w miesiącu przez parę godzin na łodzi.

Pobór mocy przez echosondę to 3,5 W.

3,5W to 0,3A (0,3A*12V=~3,5W). teoretycznie 4Ah/0,3=13,33 godzin pracy, praktycznie prad sie konczy troche szybciej w zaleznosci od jakosci/stopnia zuzycia akumulatora.

reasumujac: wystarczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi.

Czyli wystarczy 4Ah. Różnica w cenie pomiędzy 4 a 7Ah jest około 15 zł.

To może lepiej dopłacić to 7Ah?

7Ah to echosondowy standard, niezaleznie od modelu echa, i tego bym sie trzymal. jest na tyle lekki, ze nie czuc specjalnej roznicy w wadze, miesci sie w covverach do ech itd itp. nie zmienia to jednak faktu, ze 4Ah Ci wystarczy... wszystko zalezy od tego, ile to dla Ciebie 15 zł i jaka masz ladowarke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Panowie, czy ktoś wie co to za krzaczki są na ekranie tej echosondy.Wygląda na roślinność ale jest za długie. Przejrzałem yuotuba i googla i nic się nie dowiedziałem więcej o tej technologii DSI. O co tu chodzi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Chciałbym sobie kupić w tym roku echosondę.

Jaką echosondę byście mi polecili, będe z niej korzystać głównie nad jeziorem (łódka, brzeg)

"We wsi Huta, w dorzeczu rzeki Drwęcy położone jest jezioro Huta zwane też Nadroskim. Jego powierzchnia to 34,5 ha, maksymalna głębokość wynosi 21,2 metry, a średnia 6,6 m"

Z tego co widziałem jest mnóstwo modeli i ceny są różnorodne. Mam przeznaczone na ten wydatek 900zł, z tego co widziałem najtaniej kupić w USA.

http://www.basspro.com/Boating-Marine-Electronics-Fish-Finders-Navigation/_/N-1z0w6zq

Zaznaczam, że znajomy może mi wysłać, czy te ceny na tej stronie są atrakcyjne czy można znaleźć taniej ewentualnie znaleźć jakiś sprzęt używany w USA.

Czy kupię za tą sumkę sprzęt przydatny, czy to będzie tylko zabaweczka.

Proszę o poleceni jakiegoś sprzętu

Aha czy oferowane echosondy są już kompletne, nie trzeba nic już dokupywać.

Przypuszczam, że wszystkie mają tylko język angielski, czy jest ewentualnie możliwość spolszczenia.

Proszę o wyczerpujące odpowiedzi, z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam

P.S jestem zielony w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czy oferowane echosondy są już kompletne, nie trzeba nic już dokupywać.

Przypuszczam, że wszystkie mają tylko język angielski, czy jest ewentualnie możliwość spolszczenia.

Proszę o wyczerpujące odpowiedzi, z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam

W USA jest ok 50% taniej niż u nas ;)

Co do języka ja mam Piranha Max 170 i w menu ma opcje wyboru języka, a jest tam spora lista. Jak jest u innych producentów - tego nie wiem, ale pewnie się dowiesz.

Do każdej echosondy musisz dokupić akumulator żelowy i ładowarkę (czasami można znaleźć całe zestawy)

Jeśli masz ponton/łódź potrzebujesz jeszcze mocowanie do sonaru - kupujesz lub robisz sam.

Jak chcesz to możesz jeszcze dokupić torbę na echo, żeby cały ten majdan przenosić.

W cenie OK 900zł (szczególnie z USA) kupisz ciekawe echo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Też nad ta echosondą się zastanawiam , ja również potrzebuje do badania dna oraz tego , czy są jakiekolwiek rybki w danym miejscu. Jeszcze za bardzo się nie orientuje czy lepsza echosonda przewodowa czy bezprzewodowa zaleczy mnie głownie na cenie. Ale na koniec jedno pytanie , podobno echosonda znajduje tylko ryby , które są w ruchu ryby , które nawet są ,,w pól wody ale stoją w bezruchu echosonda nie pokaże czy jest to prawda a jeśli nie do końca to ile trzeba dać za echosondę , która pokaże mnie takie ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co rozumiesz pod pojęciem pokazuje ryby :?: Piktogram ryby czy echo :?:

Jeżeli chcesz działać na piktogramach to odpuść sobie jaką kolwiek echosondę bo to nie ma sensu. Widzę, że nie za bardzo wiesz na jakiej zasadzie działa takie urządzenie. Najpierw poczytaj w necie z czym to się je ( wujek google Tobie podpowie ) a później zastanów się co Tobie jest potrzebne.

Nie napisałeś czy echo będziesz używał z lądu czy z łodzi. Jak z lądu i masz za dużo $ to kup sobie taką zabawkę jak podałeś wyżej, natomiast jak z łodzi to po co Tobie takie badziewie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używać będę z łodzi , co mam na myśli pokazuje ryby ?? To ,że wpływam na miejscówkę sprawdzam , czy coś jest , jak nie ma płynę dalej bo jest kilkanaście miejscówek rozrzuconych po całym jeziorze a od jeden do drugiej jest czasem 3-4 km o to chodzi mnie.

Znajomy twierdzi ,ze jego pokazuje tylko poruszajcie się ( w ruchu) ryby , krzewy odróżnia po tym ,że są na nich żyjątka i one powodują ,że wyłania się obraz ,,zaczepu". Fakt nie mam o tym zbytniego pojęcia , ale na chłopski rozum stoi na głębokości 5 metrów metrowy szczupak , głębokość w tym miejscu jest 11 metrów , to co nie pokarze mnie to? Czytałem na wiki ( oprócz tego kilka artykułów) na ten temat i jeszcze bardziej mnie to w tym upewnia ,że tak jest. Faktem jest ,że możliwe jest to ,że trochę za dużo wymagam od najprostszej w dodatku echosondy.Trzeba będzie zapłacić przez kilkanaście wyjazdów frycowe i nauczyć się obsługi i ,,czytania" echosondy.Bo powiem szczerze ,że jeszcze kilka dni temu wydawało mnie się ,że łapanie z echosondą to jest banał . A okazało się zdecydowanie inaczej . Ale akwen na którym będę pływać jest ogromny i gdyby miał obławiać wszystkie same ,,bankowe miejscówki to dnia spokojnie" by zabrakło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.