Skocz do zawartości
tokarex pontony

Echosonda


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj moze zacznijmy od tego na czym pływasz jakiej sondy urzywasz??mysle ze cieszko rozkminic czy to korzeń czy to ryba,ale jesli sandacz przykładowo siedzi pod korzeniemi to za chiny ludowe nie rozpoznasz czy on tam siedzi pod korzeniem..a co to sondy mojej i tego co napisałem to tylko czysta ciekawosc,jestem na tym forum moze 4 raz wiec poznaje wszystko i to pytanko to tylko czysta ciekawosc:) ale fajnie tak wymieniac sie roznymi ciekawymi pogladami:)

Pozdrawiam cie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 442
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gość wobler129

Postanowiłem odnowić temat zadając podobne pytanie. Potrzebuję echosondy do przebadania jeziorek - atrakcujnych miejscówek sandaczowych. Chciałbym kupić chosondę za jakieś 150zł. max. czy to jest możliwe ? Echoonda powinna być prosta w obsłudze... Czy może macie jakieś inne sposoby na zbadanie dna jeziorka ? Wyszukania górek dołków itd. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Ok. nowa propozycja echosonda Elage cuda 168 kosztuje około 500zł.. Znajomy mi ją polecił. Echosonda ma poprostu badać głębokość dna, pokazywać dno - czy są górki itd. Chodzi mi o echosonde, która będzie miała funkcje potrzebne do szukania sandaczowych miejscówek. Ma kosztować do 500zł. max. Piotr powiesz mi coś na ten temat? Bo chyba jesteś jednym z tych, który zna się na tym. Echosonda ma być także łatwa w obsłudze, żeby nie było, że nie umiem jakiejś funkcji włączyć, która będzie mi potrzebna. Powiedz mi nazwe echosondy i jak możesz to prześlij mi na priva jakąś stronke sklepu, na który będę mógł kupić tą echosonde. Więc czekam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi nazwe echosondy i jak możesz to prześlij mi na priva jakąś stronke sklepu, na który będę mógł kupić tą echosonde. Więc czekam...

Maciuś ... dała Ci Bozia rączki a przy nich paluszki, które potrafią klepać po klawiaturze?

Jeśli tak, to szukaj, szukaj aż znajdziesz a nie licz na gotowiznę.

Nie pisze tego złosliwie, ale obserwując Twoje ostatnie posty, oczekujesz gotowców. Nie ma łatwo, najpierw sam się wypoć, a dopiero jeśli będziesz miał problem, który będzie prez Ciebie przemyślany i będzie polegał na xyz, wtedy sie odezwij a na pewno ktos Ci doradzi.

P.s.

I nie licz na znalezienie sandacza przyklejonego do dna za pomocą echosondy :cool:

Jeśli ktoś z foromuwiczów to potrafi, niech sie odezwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinna mieć wyświetlacz, przyciski i to coś na kablu, co zanurza sie w wodzie. Dobrze by tez było, gdyby miała akumulatorek do zasilania całości.

P.s.

Przydatne funkcje to pomiar głębokości i odczyt dna (twarde/muł). Jak dla mnie reszta jest zbędna. Są tez bajery jak pomiar temperatury na poszczególnych głębokościach. Nie zauważyłem jednak dzięki temu większej ilości ryb w siatce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o pomoc w uzyskaniu Instrukcji w j. polskim do echosondy Matrix 47 3D. Jeśli ktoś posiada i chciał by mi pomóc w w/w sprawie to będę bardzo wdzięczny. Proszę o kontakt na forum oraz pod adresem zb1969@op.pl .

Pozdrawiam !!! Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!

Wielkie dzieki za zainteresowanie. Posiadam oryginalną instrukcję w języku angielskim i francuskim . Kupiłem w USA tą echosondę i mam tą instrukcję, potrzebuję jednak w j. polskim. Jeszcze nie wiem czy moje echo ma możliwość zmiany jednostek na system metryczny i j. polski , ponieważ nie odpaliłem jeszcze sprzętu ( nie mam akumulatora)

Jeśli ktoś posiada taką instrukcję to proszę o kontakt: zb1969@op.pl, gg 9100708 lub na forum.

Jeszcze raz dzięki za zainteresowanie.

Pozdrawiam !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja mam gdzieś od 2 lat prostą echosondę o nazwie 'see to sea' produkcji chinskiej, czy koreańskiej, kupioną na allegro za ok. 250zł. Wadą jest mały ekran, ale za to dobrze wskazuje głębokość i rodzaj dna - przy twardym jest gruba ciągła lina, przy mule - są same kropki zamiast lini - od bardzo rzadkich po gęsto ułożone - w zależności od stopnia zamulenia. Pokazuje też 3 wielkości ryb. Wadą jest także koniecznosc ręcznego skalowania glębokości, jaką ma wskazywać np. jeżeli wody jest na 7 m, skalę trzeba ustawić na ok. 10, jeżeli głebokość się zmieni do pow. 10 m- trzeba zwiększyć skalę, żeby na całym ekranie mieć pokazany odczyt z czujnika. Kąt stożka wynosi 40 stopni. Dzięki niej namierzyłem kilka górek. Generalnie był to udany zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Precyzja zależy w głównej mierze od jakości, a tym samym precyzji urządzenia a nie od kąta stożka.

Sądząc po wieku doskonale pewnie wiesz jak wygląda figura geometryczna zwana stożkiem. Jej przekrojem jest trójkąt ostrokątny i równoramienny.

Na wierzchołku tego trójkąta znajduje się echosonda. Jeżeli kąt wierzchołkowy ma 20 stopni to automatycznie podstawa tego trójkąta czyli odcinek widzianego przez sondę dna jest krótszy niż w przypadku kiedy kąt ma 60 stopni.

Najlepiej to sobie uzmysłowić biorąc kartkę papieru i rysując dwa trójkąty:

1. Równoramienny o koncie wierzchołkowym 20 stopni

2. Równoboczny o koncie wierzchołkowym 60 stopni

Porównaj długość podstawy jednego i drugiego a zobaczysz róznicę. Pamiętaj tylko, że te trójkąty muszą mieć taką samą wysokość.

Pamiętam że w wieku 17 lat wszyscy się zastanawiali po co mi znać twierdzenie Pitagorasa i mówili "Pitagoras twierdzi, że matematyka śmierdzi" ale jak sobie przypomnisz jego twierdzenie w oryginale i dodasz podstawy trygonometrii to będziesz mógł policzyć bez problemu jaki odcinak dna widzią echosondy z kontami 20 i 60 stopni przy danej głębokości.

Jeżeli znasz orientacyjne głębokości zbiorników na których łowisz to taki mały matematyczny eksperyment z pewnością pomoże Ci w dokonaniu wyboru echosondy.

Zasada jest jedna: im mniejszy kąt stożka tym bliżej łowiska trzeba podlpłynąć żeby poznać strukturę dna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.