Skocz do zawartości
tokarex pontony

Echosonda


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 442
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tomi niech cie :lol: ,ale dałeś wykład ,myślałem że to forum wędkarskie a tu masz ,tego co nie lubie.A tak poważnie ,to wszystko zależy od echa ,wiadomo im droższa tym lepsza ,wąski stożek jest dokładniejszy mniej szumów zbiera ,większy stożek bardziej potrafi oszukać ale oczywiście nie do konica bo jeszcze moc sygnału jest ważna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcę kupić echosonde i mam problem w wyborze .. bo jedna ma stożek 60 stopi a druga 20 stopni i między innymi dlatego się waham .... a łowiska na jakich łowię mają głębokości około 7-8 m co byście mi polecili ... są to echosondy : eagle cuda 168 i Piranha max 10

Jaką byście mi polecili ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa .. i jeszcze jedno .. nie potrzebuje żeby mi pokazywała jakiej wielkości są ryby i że są tam wogóle .. mi jest potrzebne żeby jak najtrafniej pokazała mi czy dno jest twarde czy nie i podwodne górki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem że to forum wędkarskie a tu masz ,tego co nie lubie

Niech młodzież trochę pogłówkuje (to nie boli) zanim zada pytanie czekając na gotowca.

Mody, po co zakładałeś drugi temat o echosondzie :?:

Może przerzuc go tutaj bo się bajzel robi. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Ja mam gdzieś od 2 lat prostą echosondę o nazwie 'see to sea' produkcji chinskiej, czy koreańskiej, kupioną na allegro za ok. 250zł. Wadą jest mały ekran, ale za to dobrze wskazuje głębokość i rodzaj dna - przy twardym jest gruba ciągła lina, przy mule - są same kropki zamiast lini - od bardzo rzadkich po gęsto ułożone - w zależności od stopnia zamulenia. Pokazuje też 3 wielkości ryb. Wadą jest także koniecznosc ręcznego skalowania glębokości, jaką ma wskazywać np. jeżeli wody jest na 7 m, skalę trzeba ustawić na ok. 10, jeżeli głebokość się zmieni do pow. 10 m- trzeba zwiększyć skalę, żeby na całym ekranie mieć pokazany odczyt z czujnika. Kąt stożka wynosi 40 stopni. Dzięki niej namierzyłem kilka górek. Generalnie był to udany zakup.

Czy mógł byś napisać o niej trochę więcej ,znaczy dokładniej jak się sprawuje ponieważ jestem zainteresowany jej zakupem. Możesz skrobnąć na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Witam, chciałbym w tym sezonie używać echosondy, jest ich mnóstwo w sklepach a opisy ich nie są wystarczające do podjęcia decyzji, tym bardziej że nigdy nie używałem tego typu przyrządów.

Czy są życzliwi którzy podpowiedzą mi czym się kierować, jaką firmę wybrać i na co zwracać uwagę?

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam wybrać echosonde która bedzie dla mnie odpowiednia? Na rynku pojawia sie coraz wiecej produktów typu "made in china", na alegro rowniez mozna kupic używany sprzet w dosc atrakcyjnych cenach. Rozrzut cenowy jest od okolo 150zł do około 3000zł. Czym mam sie kierować przy wyborze echosondy? Jaki model ewentualnie moglibyscie mi polecić i dlaczego? Interesuje mnie prostota w obsłudze oraz funkcjonalność. Nie potrzebuje GPS ponieważ raczej nie wedkuje na jakis ogromnych akwenach, do tej pory nie używałem echosondy nauczylem sie czytac brzeg i jeziora na ktore jeżdze znam z grubsza ale tylko linie brzegowe do głebokosci około 6-8 metrów chetnie znalazłbym jakaś ładna górke podwodna lub dołek (prosze mnie nie zrozumieć zle z ta linia brzegową to nie tak ze jeżdze i utykam po brzegu, wręcz przeciwnie pływam daleko od brzegu po wyplyceniach i spadach niesty w Lubuskim sporo kłusowników i ryby spod brzegu uciekają). Łowie zwykle na dwóch jeziorach na jednym głebokość nie przekracza 10 metrów a zwykle łowie w okolicach 4metrów (dno pokryte moczarka i rdestem) gdyż to jest chyba najbardziej efektywna głebokość przy połowie na spining przy wiekszych głebokosciach cieżko trafic drapieżnikowi pod pyszczek:). Drugie łowisko jest juz trudniejsze głebokość dochodzi nawet do 40 metrów. Niestety mimo pieknych szczupaków jakie pływaja w tym jeziorze nie potrafie ich zlokalizować gdyż uganiaja sie w toni za sielawą, jezioro jest duże głebokie i jesli sa jakies górki podwodne to raczej głęboko pod powierzchnia. Bardzo prosze kolegów wędkarzy o rade i z góry dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym mam sie kierować przy wyborze echosondy?
Marką i renomą producenta. To jest zresztą słuszne generalnie a nie tylko przy echosondach czy wędkarskich gratach. Proponuję odpuścić sobie na wstępie allegro i wszystko poniżej 1300 zł Sam nie nerwowo zacząłem już rozglądać sie za echem dla siebie. Moi faworyci to Lowrance ewntualnie Humminbird. Sam ciekaw jestem dalszych postów w tym temacie - zresztą zajżyj jeszcze tutaj http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=2325
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykluczasz echosonde ponizej 1300 zł. Wiekszość użytkowników która sie tutaj wypowiada ma echosonde juz kilka lat a sprzęt elektroniczny bardzo tanieje podejżewam że modele które oni posiadaja o ile sa jeszcze w produkcji nie będą kosztowały w tej chwili więcej niż 800 zł. Zastanawia mnie w jaki sposób różnice np w kacie stozka, rozdzielczości ekranu czy wielkosci ekranu wpływaja na funkcjonalność takiej echosondy w zależności oczywiście od głebokości. Czekam na dalsze posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma echosonde juz kilka lat a sprzęt elektroniczny bardzo tanieje podejżewam że modele które oni posiadaja o ile sa jeszcze w produkcji nie będą kosztowały w tej chwili więcej niż 800 zł.
No ale z powdu tego starzenia właśnie chyba nie zaierzasz kupowac starego grata? Ja zawsze twierdzę że lepiej poczekać trochę i kupić sobie nowy sprzęt dobrej marki tak żeby sprawiał frajdę i dobrze działał. Co do stożka i głębokości to pamiętam że na forum już ktoś to szczegułowo wyjaśniał - przeszukaj forum. Jak wpisałem w wyszukiwarke echosonda to jest max tematów w tym 'echosonda od jakiej sumy naprawdę działą' - tak więć trochę powieliłeś temat - prawdę mówiąc ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam w takim razie wszystkich...jestem tu nowy:( próbowałem szukac ale niestety nie udalo mi sie znaleźć nic podobnego. Jesli chodzi o twoje odpowiedzi to nie do konca mnie satysfakcjonuja bo mozna je sprowadzić własciwie do jednego zdania:"kup mozliwie najdroższa renomowanej firmy a napewno bedzie dobra". Nie zupełnie o to mi chodziło to jest oczywiste podejscie nie zawsze dobre. Nie mam wielkiego wymagania co do echosondy chce by pokazywala uksztalowanie dna i ewentualne ryby w toni nie musiałaby pokazywac nawet głebokosci choć to chyba nie możliwe. :) Mimo wszystko bardzo prosze o dalsze komentarze a ja poszperam troche po innych tematach moze rzeczywiscie cos przeoczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carlos, wcale nie pretenduję do udzielenia Ci wyczerpującej odpowiedzi bo jak napisałem sam jestem ciekaw jak sie temat rozwinie.

kup mozliwie najdroższa renomowanej firmy
No po prawdzie w dużym sktucie to można tak to ująć - sam zwykle w ten sposób dokonuję wszelakich zakupów i jak do tej pory mnie sie to sprawdza. :cool:
próbowałem szukac ale niestety nie udalo mi sie znaleźć nic podobnego
W wyszukiwarke forum poprostu wpisz 'echosonda' zobaczysz ile wyników dostaniesz ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem forum własciwie nic nie ma... znalazłem jednego uzytkownika który jest w podobnej sytuacji do mojej tzn jest studentem z zamiłowaniem do rybiego swiatka:) a jak wiadomo studentom sie nie przelewa... ale również nie dostal jednoznacznej odpowiedzi... Znalazłem za to ciekawe stwierdzenie zeby sprowadzic echo ze stanów naprawde jest az tak duża różnica? Moze zamiast szukać czegoś na allegro lepiej poszukac na ebay? Tylko nie wiem jakie sa koszta przelewu pieniedzy na konto zagraniczne i jakie koszty przesyłki... no i wtedy pewnie znow bedzie problem z menu w jezyku angielskim choc z drugiej strony co to dla studenta:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carlos, zakup ze stanów faktycznie się opłaca. Np. można kupic za paręset dolców wedki które w polsce kosztują około 4-rech tysiów + koszta wysyłki $13 :shock: Problem jest natomiast zwykle z serwisem no i jesli urządzenie zostanie uszkodzone w transporcie to dochodzą kolejne problemy, przesyłanie, odsyłanie itp. Podobnie odradzam zakupy na allegro czy ebay-u. Właśnie chodzi o to że jak coś się nie powiedzie to nawet zakładając że nie zostaniesz oszukany to masz problem - znowu odsyłasz, przesyłasz - forsa zapłacona a sprzętu nie ma. Dlatego uważam że najlepiej iśc do sklepu do którego w razie potrzeby możesz się udac "tego samego czy następengo" dnia i towar wymienić czy reklamować. Koszty przelewu zagraicznego to około 25 zł - 30 zł (może byc i więcej w zależności od kwoty) ale jeśli kupujesz w sklepie internetowym to zazwyczaj płacisz kartą i wtedy taka transakcja jest bezpłatna. Co do menu w j. angielskim - no to nie wyobrażam sobie żeby student, człowiek kształcony, nie znał biegle "wspólnej mowy" :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobrym "przewoźnikiem paczkowym" jest Polamer

korzystam regularnie z ich przesyłek, i nic się jeszcze nie uszkodziło.

Trzeba tylko zaznaczyć, że prosisz o wysyłkę tą firmą.

I nie są drodzy.

A zamówić echo ze Stanów faktycznie bardziej sie opłaca, jak i wiele innych rzeczy które nie wiadomo czemu są u nas dużo droższe.

tu jest tabela cen przesyłek pieniędzy przez Western Union - może w bankach jest taniej...

http://www.westernunion.com.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym mam sie kierować przy wyborze echosondy
Carlos sprawa jest o tyle prosta co skąplikowana ,bo kazda wypowiedz uzytkownika echa moze komplikować twój wybór ,ale mimo to pokusze się na wyłuszczenie kilku wskazówek co może nie skomplikuje ci wyboru.Pierwsze to musisz sam odpowiedzieć sobie na proste pytanie ,do czego potrzebujesz echa i na czym ci najbardziej zależy ,bo faktycznie echo nie musi kosztowac powiedzmy 1200pln tylko 600pln ,bo wersje im są z większymi"bajerami" to są droższe.Po drugie jak ustalisz parametry echa to staraj się wybrać marke i egzęplasz popularny ,bo już sprawdzony przez wielu i nawet jak były błędy to dawno je usunięto.

Potrzecie wybór gdzie kupić ,oczywiście tam gdzie tanio tylko tu jest problem z tym "tanio" bo jak wiadomo tanie kości psy jedzą ,Tak samo odradzam Jak Tomaszek na alegro czy zebaja czy nawet ze Stanów ,pamiętaj to tylko są urządzenia które czasami się psują.

Jeśli ci nie zamuliłem tematu i zapytasz o moje typy to oczywiście ci podam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nie zamuliłeś...(każda rada jest przydatna) mniejwiecej napisalem na jakiego typu łowiska jeżdze. Nie jestem bardzo wymagajacy jesli chodzi o bajery bo zdaje sobie sprawę z tego ze za kazdy dodatek sie płaci. Jaki model bys polecal? Ewentualnie inaczej spytam czy jest sens kupowac np najniższy model echosondy dobrej firmy a jesli nie najnizszy to jeden z niższych?Czy moze zakup takiej zabawki nie ma wiekszego sensu bo dziala jak kamień na sznurku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam, mam maly problem i zarazem pytanie bo w poim posiadaniu znalazl sie wlasnie taki model echosondy jak w temacie tylko moj problem polega na tym ze posiadam sam "ekranik" i nic wiecej, tak wiec co bym musial dokupic do tego modelu aby wszystko dzialalo jak nalezy jakies linki albo cos, no i czy wogole oplaca mi sie dokupywac brakujace rzeczy czy lepiej dac sobie spokoj, aha dodam ze jakbyco to nie mam przedsoba tego "ekraniku" zeby podac ewentualne dodatkowe informacje, ponizej fotka tego "cuda"

51465D4224L._SS500_.jpg

Pozdrawiam

Zeraw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We mnie zawsze, posiadanie niewiadomo skąd samego urządzenia (jakie by nie było - czy aparat - czy monitor - czy komórka - czy echosonda) bez jakichkolwiek dodatków budzi mieszane uczucia i co najmiej niemiłe skojażenia. Wiecie o czy mówię...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez jakichkolwiek dodatków budzi mieszane uczucia i co najmiej niemiłe skojażenia. Wiecie o czy mówię...?

Tak wiemy: chodzi o skojażenia czy może skojarzenia ?

No dobra, na poważnie też mam coś takiego tym bardziej, ze co jakiś czas przyłazi do mnie albo dresiarz albo elegancik, który chce opchnąć komórasa np. bez ładowarki hmmmm :roll: też mi to śmierdzi, tym bardziej, że kiedyś miałam zaj...ty włam do punktu i skradziono mi fonów na 10 tys. cóż wrócił jeden po przejściach :evil:

No ale nie zawsze musi znaczyć to jedno i to samo. Dajmy chłopakowi się wytłumaczyć, ważne ze pyta

co bym musial dokupic do tego modelu aby wszystko dzialalo
a nie gdzie to leży albo gdzie z TIRa to spadnie :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.