Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

woblery Salmo


piotrekkoszalin

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
90cm nie zaciął się na woblera 4cm? :wink: Przecież jakby go wziął do paszczy to by go od razu w żołądku miał :lol:

masz racje bo jak ja na horneta 4 cm miałem szczupaka 83 cm to normalnie nie mogłem go znalezc w jego paszczy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90cm nie zaciął się na woblera 4cm? :wink: Przecież jakby go wziął do paszczy to by go od razu w żołądku miał :lol:
masz racje bo jak ja na horneta 4 cm miałem szczupaka 83 cm to normalnie nie mogłem go znalezc w jego paszczy :P
Czytałem w WŚ , że duży szczupak lubi czasami wziąć bardzo delikatnie! :???:

panowie troszkę powagi....

maćku i dawidzie - nie byłbym tak radykalny w osądach, bo widywałem i łowiłem spore rybki na mikro przynęty zapięte za sam koniuszek :wink: wargi

arek_glogow, nie sądzę, by coś ci imputowano... więc się nie przejmuj, w wędkarstwie zdarzają się różne dziwne rzeczy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
  • 2 weeks later...

Maj...czerwiec...lipiec...sierpień....multum drobnicy,szczupak ma żarcia pod dostatkiem,małe rybki są dla niego łatwym łupem itp...itd. krótko mówiąc sprawdzają się małe przynęty.Co innego na jesień,choć też różnie bywa. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanko czy na woblera salmo thrill można próbowac łowic szczupaki czy to jest wobler przeznaczony w 100% boleniom i jest prawie niemożliwe zainteresować nm szczupaki

Ten wobler powinno się prowadzic szybko i jest nastawiony głównie na bolenie ale nikt nie powiedział ze szczupły go nie łyknie. Mimo to na szczupłego lepiej zastosować inne przynety np. sting - sandacz, szczupły, boleń..czy minnow lub kilera jeśli umie się go prowadzić w postaci slider-a..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam...

Jakie są wasze opinie na temat woblerów Salmo? Czy są one naprawdę tak skuteczne jak to zapewnia producent? :roll: Jeśli tak to piszczcie które modele uważacie za naprawdę skuteczne i na jakie gatunki, a które są nieskuteczne i nie warto ich kupować.

Pozdrawiam...

seb603 :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moim zdaniem woblery salmo są dobre.

Sam posiadałem ( zerwałem w zeszłym tygodniu) woblera salmo model hornet 4 cm pływający. Łowiłem na niego szczupaki i okonie. Na moim łowisku sprawdzał się idealnie przeważnie na szczupaki. O innych modelach się nie wypowiem, ponieważ nie łowiłem.

Pozdro :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woblery salmo to genialne przynęty, szczególnie na pstrągi i szczupaki. Miałem okazje poznać Piotra Piskorskiego, moim zdaniem najlepszego łowce kropków i zębaczy w Polsce. Woblery Salmo oparte są na kilkunastoletnim doświadczeniu tego oto łowcy który jest również ichtiologiem więc zwyczaje tych ryb nie są mu obce. Skuteczność tych przynęt potwierdza również dostępność i popularność ich w wielu krajach.

Jeśli chodzi o konkretne modele polecam minnowy, executory, hornety i oczywiście moje ulubione butchery na polowanie za kropkowanymi rozbójnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa skuteczne trzeba im przyznac. ODnosnie jakie modele - to zalezy na jaka rybe sie nastawiasz. Najbardziej uniwersalne sa de facto hornety - mniejsze wersje ( 4ki ) swietnen a pstragi , klenie i okonie , na wieksze (6tki) - sandacza i szczupaka mozna zlapac.

Sprecyzuj na jaka rybe jestes nastawiony to cos konkretniej bede mogl napisac.

Sam mam dosc spory asortyment salmo i sa one moimi ulubionymi woblerami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z woblerami dopiero tak naprawdę świadomie zacząłem od 1. czerwca. Póki co dobre wyniki mam w rzekach, w rzekach zarastających. Mogę polecić na okonie tiny HC, BT, OYT - a także w podobnej tonacji do HC - horneta HCW (3,5cm), który przyniósł szczupaki na pierwszym i jak na razie jedynym z nimi wypadzie, mam też 5cm HCW - pierwszego trafiłem w pierwszym rzucie :wink: , co prawda były niewielkie, ale skoro malcom przypadły do gustu, to i te większe powinny się zainteresować, jeśli nie 3,5cm to np. wersjami 5, 6, 7cm... Z piątką wklejanka sobie w niewielkim uciągu już nie radziła, więc jej nie męczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Czy probował ktoś z was lekko modyfikować Tiny'ego, tj. usunąć pierwszą kotwice i tę z ogona zamienić na odrobinę wiekszą. Jeżeli tak jak się to ma do pracy i skuteczności zacięć. Ciekawi mnie to ponieważ zdarzą się, że woblerek "spina się kotwicami" podrzaz zarzucania.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.