Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Automania :-)


stu6-60

Rekomendowane odpowiedzi

ale co sadzicie o AUDI RS4 albo RS6

Do "binu" z nimi albo ...na taksowke :twisted:

niestety później Japońce trochę zaspali i ich autka końca lat 90-tych w środku wieją tandetą, auta europejskie z tamtego okresu biją je na głowę.

Nie jest tak zle :!: .Porownaj Leksusa, Mazde serii Xedos czy tez Honde Legend z autami europejskimi podobnej klasy. Niemcom przypisuje sie wzorowa ergonomie ale dla mnie ten argument jest marginalny. Stylistyka wnetrza aut VW to porazka :!: .Gdyby nie fatalna opinia uzytkownikow to kazda Alfa bije na glowe rywali pod wzgledem stylistycznym.Jak pisalem jezdze "dresem" VC- 1,6.Niby wszystko jest ok ,ale..... .Wezcie pierwsze lepsze auto europejskie.Pogoncie je troszke a potem przejedzcie sie w ruchu ulicznym.Wskaznik tem.wody bedzie falowal od 85 do wartosci gdy zalaczy sie wentylator. I tak w kolko. W "japi" ustawi sie na "85" i czy korek czy autostrada nie zmieni wartosci :!::!::!: .Ot taka przewaga technologiczna sprytnej "zoltej rasy" :smile: .

Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 293
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

stu6-60, mówiłem o niższych modelach aut i mówiąc europejskie nie koniecznie mam na myśli niemieckie :wink:

W "japi" ustawi sie na "85" i czy korek czy autostrada nie zmieni wartosci
potwierdzam :cool: małem tak w Toyce z 88 roku, nigdy mi się wentylator nie włączył, raz nawet pojechałem go sprawdzać u elektryka czy przypadkiem cosik mu nie dolega :mrgreen::mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówiłem o niższych modelach aut

To prawda. Japi z segmentow popularnych byly mocno 'plastikowe" :smile: .Do tego wszelkie pokretla,sowaki i ciegna byly "przechodnie" czyli takie same w Mazdach, Nissanach, Hondach :!: .Ostatnimi laty zaczely dopiero nabierac cech idywidualnych.

A co do wenrylatorkow: w Mazdzie 626-2,5 V6 mialem dwa.Rowniez myslalem ze "cos jest nie tak".W serwisie smiali sie ze jestem kolejnym niedowiarkiem a one prcowly normalnie.Tyle ze nie slyszalem (ani nie czulem) gdy sie wlaczaly :!::smile: .

Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Wezcie pierwsze lepsze auto europejskie.Pogoncie je troszke a potem przejedzcie sie w ruchu ulicznym.Wskaznik tem.wody bedzie falowal od 85 do wartosci gdy zalaczy sie wentylator. I tak w kolko. W "japi" ustawi sie na "85" i czy korek czy autostrada nie zmieni wartosci .Ot taka przewaga technologiczna sprytnej "zoltej rasy" .
A to tu sie trache mylisz ,jak juz pisalem mam sharana i co do tem wody nie dam sobie powiedziec ze sa jakies odchylenia jak wejdzie na 90 stopni to stoii jak zamurowana, :wink: tak jak piszesz jest nie wazne miasto czy autostrada :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to tu sie trache mylisz ,jak juz pisalem mam sharana

Sorka ale temat nosi tytul "Automania" a dzial dla posiadaczy ciagnikow, trktorow i pojazdow z silnikem wysokopreznym jest w przygotowaniu :!: .Jak sadze :twisted: .

Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co się dieseli czepiasz

Hm... specyficznie "gdacza",dymia i "nie jezdza" :smile: .Ale przyznam sie ze raz w zyciu chcialem miec diesel-a :!: .Daichatsu Charade bylo przedmiotem moich marzen.

Nic dziwnego mialem wtedy ....nasie lat :twisted: .

Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorka ale temat nosi tytul "Automania" a dzial dla posiadaczy ciagnikow, trktorow i pojazdow z silnikem wysokopreznym jest w przygotowaniu
:lol::!: Bardzo dobre, uśmiałem się szczerze.

Pamiętaj jednak że to samochód z silnikiem diesla 3-ci rok z rzędu wygrywa 24-ro godzinny wyścig w LeMans - nie jeżdżą... te czasy już przemineły, chyba myślami nadal jesteś przy swojej "szaradzie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... specyficznie "gdacza",dymia i "nie jezdza"

To chyba zostaly te lata 80-te Teraz osiagi dieslow sa takie same jak i benzynowcow a moze lepsze ,tak czy tak niemieckie auta dla ciebie nie istnieja ale Audi A4 z 3 litrowym dieslem zadziwia :mrgreen: A propo RS4 i RS6 to gdzie mozna sie taka taxowka przewiez napewno pokarze rogi Lancerom i Subaru :mrgreen:

Pzdrowionka Peter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomaszek fakt nawet ostatnio coś "trojaczki" z angielskieo Top Gear w wyścigu LeMans jeździli zmodyfikowanym przez siebie BMW w dieslu i uzyskali 2 miejsce w swojej klasie w której większość była w benzynce aut.. a co do wypowiedzi

A przy dzisiejszych cenach paliw to nie opłaca mi się nic innego niż diesel
Nie wiem, jakieś inne ceny macie w zachodniopomorskim, czy cóś :razz: bo u nas Verva98 tańsza od VervyDiesel o kilka groszy, no albo Tobie kolego za dobrze :grin: , albo nas tutaj południową stronę straszysz.. Generalnie i tak 1.6 16V, więc trochę mnie tą ceną diesla zmartwiłeś :wink:, oczywiście żartuje, jakoś lepiej się benzynką jeździ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokoj z wyglupami :!: . Nie wiem kto Wam "nakladl' informacji ze np. Lancer Evo oferuje podobne parametry jak Audi z serii S :?::!: .Roznica jest taka jak :wejsc do tramwaju lub pod tramwaj :evil: .

Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno stare silniki dają radę na jadalnym nawet bez przeróbek, nie wiem czym tam artech jeździ

Oczywiście że dają radę, znajomy jeździ na oleju z Supermarketów, a co najlepsze nie zmieniał niczego w silniku, ma Mercedesa 190 Diesla z 87roku.. nie czai się leje 30 litrów oleju rzepakowego później dolewa do pełna napędówke i ma święty spokój, w zimie zmienijsza "dawkę" oleju rzepakowego do proporcji 1 do 3oleju napędowego i nie ma nawet problemów z odpalaniem..

A artech szczecin, węzeł transportowy to napewno nie ma problemów z dieselkiem :grin::smile::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe co do oleju rzepakowego to w zimie sie nie nadaje bo po niżej zera robi się kasza z niego ale z tego co pamiętam, to słonecznikowy jest ok na zimie, a sprawdzić można w prosty sposób wlać różne rodzaje oleju do kieliszków i wsadził do zamrażarki. :cool:

Kumpel jak miał Sierre 2,3 diesla nie robił mieszanki tylko lał sam olej czasami dolewał opału ale to bardzo rzadko.

Najgorsze że mieszka za płotem to jak odpalał to od razu głodniałem :roll::grin::roll:

Z tego co pamiętam raz go złapali gliniarze, nie wiedzieli co z nim zrobić więc upomnieli go i puścili :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.