Skocz do zawartości
tokarex pontony

Straty wędkarskie.


Jarosław

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

To może i ja napiszę , we wrześniu będąc na dorszach , kiedy wsiedliśmy na kuter uzbroiłem wędkę i dodatkowo wyjełem drugiego pilkiera który miał być kolejny do założenia . Skrzynka leżała na pokładzie. Wypłyneliśmy z kanału portowego i... fala ,wiało około 6 B ( tak określił szyper). Po przepłynięciu około 300 m szyper ustawił kuter bokiem do fali, a tu tylko zdążyłem zauważyć jak skrzynka poślizgiem ląduje w morzu . 10 polkierów , 3 koguty własnej roboty, okulary polaryzacykne, szczypce, agrafki z krętlikami, kółka łącznikowe , kotwiczki, zapasowe przywieszki i nadczym najbardziej ubolewałem , zapasowa szpulka ( pierwsza - metalowa) od kilku miesięcznego kołowratka z plecionką nową . Zgrzyt zębami :twisted: wściekłość na samego siebie i kilka niecenzurowanych epitetów. I nauczka - co lużne , przywiąż .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 241
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Największe straty myślę że dopiero przede mną :lol: Jestem dobrze zorganizowany, niczego nie zapominam, no nie licząc urwanych przynęt itd no bo na to nie mam czasem wpływu. W sumie w tym sezonie to poszła moja ulubiona rapalka :mad: no cóż porażka wpisana w spinning. Znajduję za to dużo różnych gadżetów, spławiki, siatki, podpórki (trochę się tego nazbierało przez parę lat). Dzisiaj najlepsze znaleźisko, mianowicie nówka sztuka podbieraczek, ktoś zostawił w krzaczorach nad brzegiem :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

(Glupota czy naiwnosc) Wspominalem juz wczesniej ze zostalem oskubany z prawie calego sprzetu. Zaczelo sie bardzo niewinnie. Otuz pewnego dnia na rybkach spotykam starego ziomka. posiedzielismy przy kiju do wieczora, na pozegnanie, grzecznosciowa wymiana nr. tel. Przychodzi piatek ja za tel. dzwonie do ziomka (naiwnosc czy glupota). Ziomek na rybach, krotki wywiadzik, szybka decyzja , pakuje klamoty myslac o nocce, w auto i chosia. Po drodze tel. ziomal dzwoni- Miro po drodze zachacz o sklep. Wiadomo o co chodzi. Chodz nie jestem zwolennikiem imprezowania na rybach. Pomyslalem ach przy takiej okazji. wiec 07l PANA TADEUSZA. Dojechalem, towazystwo juz lekko wesole (glupota c zy naiwnosc) Rozbijam klamoty okolo 30m od towarzystwa, Przy TUBYLCU, ale spoko gosc. 2 kije zarzucilem a 4 obok w pokrowcu, o zgrozo (GLUPOTA), parasol fotel, a ziomek wola. ryba nie pobiera, czemu nie. No i zaczelo sie, ale czujnie od czasu do czasu spogladam na sprzet. Zbliza sie wieczor pomyslalem- przeniose, patrze cholera ,nie ma, co jest grane pomysl. zarty czy co? Chwiejnym krokiem podchodze do TUBYLCA. pytam gdzie jest sprzet, a on na to, panscy koledzy wzieli, jak to, - no myslalem ze przenosza blizej was. Wracam do ziomka- nie rob zartow pytam gdzie klamoty. A ziomek w zapartego. Podczodzi tubylec i mowi ziomkowi przeciez widzialem . Tubylec dzwoni po policje. Przyjezdzaja po 1,5godz. Tubylec trzezwy opowiada. Ziomek w zapartego. Rano odzyskalem parasol fotel i skrzynke. wszystko w krzakach w obrebie 200mkw. O ZGROZO (glupota czy naiwnosc)

,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miro1956, nie zazdroszczę Ci tej "przygody" i nie życzę takiej nikomu. Z drugiej strony Odnowiłeś swój sprzęt co może byś jakimś pocieszeniem :roll:
Zebys wiedzial "bboobb" nie mialem wyboru, mosialem zagrysc zeby, po tej stracie. A zakupy robia mi niesamowita frajde. Wlasnie wczoraj skompletowalem sprzet karpiowy. Shimano Alivio 3,66-2,75 lbs 2 sklady. pokrowiec ultimate ze stelarzem. POZDRAWIAM.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, teraz bede czujniejszy. i bede bral ze soba psa. Owczarek

A może..... nie brać sprzętu :lol:

Jaroslawie, masz poczucie humoru. ale ja tak szybko nie poddaje sie. Poprostu kocham wedkowanie. Pozdrawiam. i niech mi nikt nie wmawia ze wszyscy sa ideloni. i nie popelniaja bledow. Potraktowalem to jako pech. poprostu gosc okazal sie SW...A.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem to, byłem raz na noc w Poraju. Koledzy byli z przyczepą a ja swoim Vito przystosowanym do spania i wędkowania. Mam jednak zwyczaj, że jeśli nie jestem na brzegu tylko w samochodzie to zbieram sprzęt. I tak było i tym razem, a koledzy założyli sygnalizatory i poszli spać. Rano sprzętu nie ma, a sygnalizatory zostały, musiały być duże ryby :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem to, byłem raz na noc w Poraju. Koledzy byli z przyczepą a ja swoim Vito przystosowanym do spania i wędkowania. Mam jednak zwyczaj, że jeśli nie jestem na brzegu tylko w samochodzie to zbieram sprzęt. I tak było i tym razem, a koledzy założyli sygnalizatory i poszli spać. Rano sprzętu nie ma, a sygnalizatory zostały, musiały być duże ryby :lol:
Zas moj znajomy wraz z malzonka wybral sie na wikend nad wode. W nocy przyszlo 3 drabow w kominiarkach. Stracil sprzet warty 6 tys. Dlatego nie ma reguly, czy piles, czy jestes trzezwy :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale u Was rzeczy się wyrabiają :shock: Z takim czymś nigdy się nie spotkałem i nie chcę się spotkać!
Jestes jeszcze mlody, duzo jeszcze w zyciu zobaczysz i przezyjesz. Chociaz obys takich historji nie doswiadczyl. A pamietaj ze na tym" cholernym " swiewcie, kanalji nie brakuje. POZDRAWIAM. :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Raz miałem podobną historię - tzn. w głowie :mrgreen:

Sam nad jeziorkiem - kumpel ma dojechać o 4:00 nad ranem. Ja od 20:00 siedziałem sam. W nocy ewidentnie słyszałem jak ktoś chodzi przy mojej kładce i w głowie już miliony myśli... zaczęło się od dzików skończyło na "Panach w kominiarkach". Okazało się, że to Prezes i jego znajomi przyglądali się kto w nocy sam siedzi na kładce - przechodzili w tą i z powrotem często, bo podzielili się na 2 ekipy z dwóch stron jeziora.

Od tej pory staram się sam nie wędkować w nocy :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mojego kolezki to PILCE. z dala omijac :mrgreen: zwlaszcza w nocy. Chyba ze z ekipa :lol:

Dobrze wiedzieć :???::wink:

Na Pilce bardzo często jeździliśmy jak nie było z kim dzieciaka zostawić, tam akurat są idealne warunki jeżeli chodzi o teren i linię brzegową. Nawet nas kusiło rozłożyć namiot i spędzić tam weekend łowiąc ryby i grillując, na szczęście ten plan nie wypalił ani razu :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w kraju znajomy opowiadal ze "zaadoptowal " na potrzeby wedkowania w nocy (gosc czesto polowal na wislane "wasacze")lampe z czujnikiem ruchu.W prawdzie jemu nie chodzilo o "system wczesnego ostrzegania" lecz o oswietlenie brzegu w sytuacji gdy "cos sie dzialo" przy wedkach.Mowil ze zmienil lampe(wymagala zasilania z sieci) natomiast czujnik ruchu bez problemu zasilany byl z baterii. Moze koledzy wedkujacy w "strefach zagrozenia kradzieza" powinni "zmajstrowac sobie" cos podobnego. Mozna by" to" umiescic na galezi,dachu auta,dragu :?: i choc pewnie nie odstraszylo by(a moze :smile: ) zlodziejaszkow to napewno by ich zdezorientowalo a Wam dalo szanse na zareagowanie( telefon lub....ucieczka :smile: )

Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.