Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jezioro bogate w szczupaki w rejonie Poznania.


mikolaj-surma

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
Gość wobler129

Mam jedno jeziorko :cool: 80-90km od Poznania :) Ostatnimi czasy pytam znajomych - jak było i często padają odpowiedzi 3-5 sztuk :shock: Większość na żywca, ale spinnem też da się połowić :mrgreen: Jeziorko nie dostępne z brzegu tylko z łodzi. Szczupaka na prawdę jest DUUUUŻO. Przez zimę załatwiam łódkę i szykuję się :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierskie-jedno z najlepiej zarybianych jezior w Polsce, oplacic i lowic.

Strzeszyn-mniejsze sztuki są, ale są

Czytalem tez o jeziorze Białokosz niedaleko Pniewa, piszą, że ładne okonie i szczupaki,

naBuszewie dużo leszczy i płoci, za narybkiem pewnie ganiają zębate :wink:,Szachty-w końcu są tam zawody 'szczupak pyrlandii".

Jezioro Lgniń koło Leszna-królestwo leszcza, szczupaka.JezioroDominickie znane jest z wielkich szczupakow, bo sielawy jest pełno :grin:

Komercyjne to łowisko Dąbrowa - kolega drugi rzut i szczupak kilka kilo, ale potem juz nic :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Robal piszesz o Jeziorze Lgińskim, tj. zbiorniku Lgiń... ?? W okolicach jest jeszcze jezioro Białe, Breńskie zresztą oba leżące w miejscowości Brenno..

Bo od 3 lat jeżdzę w tamte okolice na 2-3 dni, góra tydzień... zwykle w pierwszych dniach czerwca na weekend i pod koniec września..

I powiem Tobie kolego że jak dla mnie najrybniejszym jest jezioro Breńskie w Brennie, które w sumie nie ustępuje ani trochę tak "osławionemu" Białemu które jest również w Brennie... Fakt faktem, w Białym można się nalowić do stanu omdlenia wręcz średnich i mniejszych leszczyków, ale dla mnie każda wizyta na Breńskim kończyła się kilkoma sztukami leszczy powyżej 50cm... a nie tych szklaków z Białego..

Druga sprawa bo tutaj przecież mamy rozmawiać o szczupakach...

Poruszyłeś temat jeziora Lgińskiego szupak owszem jest, ale nie wiem czy wiesz że zbiornik ten był kiedyś zarybiany przez PZW, a mimo wszystko gospodarowany przez miejscowy PGR czy Gospodarstwo Rybackie.. więc był porządnie przeciągany niewodem, przez kilka ładnych lat.. Zresztą na Lgińskie nie zawitam chociażby ze względu na ciągłą obecność tub to "kłusowniczego połowu węgorzy"... :twisted:

Zwykle po wczesno porannych połowach, opływałem zbiornik w okolice "OSiRowskiego ośrodka" i praktycznie przy każdej z łódek była linka z jednym, bądź kilkoma nawet tubami z okoniami padłymi w środku.. :neutral::neutral:

Jedynym powodem dla którego mógłym pojechać na Lgińskie jest piękny okoń i niewielka populacja, ale jednak pięknego późno jesiennego szczupaka..

Więc tak jak mówie.. polecam wędkarzom przebywającym w tamtych okolicach raczej jezioro Breńskie (sandacz, leszcz, lin) i Białe (leszcz, sandacz, szczupak).. :grin:

A osobom przebywającym w tamtych okolicach.. polecam wizytę na Boszkowskim Wielkim i sierpniowe wieczory z dużymi wahadłówkami [!?] Kto był, ten wie z jakiego powodu... :cool::cool::cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 5 months later...

Cześć Ludzie!!!

Szukam w miarę sprawdzonego jeziora w okolicach Poznania

gdzie można połowić na spinning i gdzie są jakieś efekty..... W zeszłą sobotę byłem na jeziorze Niepruszewo i powiem że jezioro wypchane okoniem ale drobnica w sumie świetna zabawa ale nic większego nie złapałem dlatego jeśli ktoś wie gdzie można złowić coś większego to proszę o poradę ... POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

port przy estkowskiego jest to odnoga Warty spokojna woda jak w jeziorku na żywca tam wszyscy łapia ale spin też jest skuteczny kolega pierwszy rzut siedzi ok.60cm ale się wypiął, dziś wszystkie miejscówki były zajęte, każdy wędkarz na żywca ale w tygodniu nie powinno być tyle tłumów no i wodery by się przydały powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest po prostu grzech, pytać o typowo szczupakowe jezioro w rejonie Poznania, bo takich dużych jezior i mniejszych zbiorników jest po prostu w brud..

Więc moze po części o kilku:

Jezioro Kierskie o dość czystej wodzie, niestety w ciepłych porach roku (a byłem w ubiegłym roku w lipcu) okupowane przez maniaków wodniactwa, o tej porze roku będzie idealne jeśli chodzi o polowania na drapieżnika, w większości sandacz, okoń ale występuje równiez pięknie wybarwiony szczupak, oraz dość duża populacja amura.. Średnia głębokość 8-10 metrów, w części północnej zbiornika w "zatoczce" oraz w części południowej głębokość rzędu 25 do 30 metrów.. Górki w części centralnej zbiornika na wysokości Baranowo.. mam też można liczyć na okazy sandacza.. Zbiornik wdzięczny do obławiania z brzegu, gdyż linia brzegowa jest dość dobrze rozwinięta, występuje wiele pomostów, oraz wchodzących za pas trzcin platform, obławiać najlepiej dużymi gumami na 10-15gramowych główkach, przypon wolframowy niezbędny...

Jezioro Strykowskie o głębokości maksymalnej 10metrów.. Obfite w drapieżnika, charakterystyka raczej sielawowe.. Występuje w nim piękny karp.. Większość wędkarzy nastawionych na biała rybę, stosuje tak na przynęte jak i zanęte makaron kolanka, lub gwiazdki i białego. Co do drapieżnika najlepsze miejscówki w części południowej zbiornika, na wypłyceniach w bagnistej części zbiornika, idealne do obławiania dużymy wahadłówkami.. Jezioro obfituje w ogromną populację średniego leszcza, oraz ładnej płoci.. Spora populacja pięknego okonia, wyrośniętego na ukleji i kiełbiu.. Szczupaków o tej porze roku należy szukać raczej w strefie przybrzeżnej, gdyż zbiornik nie posiada większych różnic ukształtowania dna..

Jezioro Rusałka, liczna populacja sandacza, oraz szczupaka.. Niestety zakaz połowu w porach nocnych oraz spinningowania..

Jezioro Pamiątkowskie... sporo pięknego szczupaka oraz okonia.. Co do przynęt, raczej średniej wielkości kopyta i twistery 8-10cm.. Wahadłówki kompletnie się nie sprawdzają...

I wg. mnie chyba najfajniejszy zbiorniczek tj. Podkowa, wschodnia część bardzo głęboka nawet do 30metrów, obfituje w szczupaka, okonia oraz sandacza.. Co do okonia, naprawdę piękne egzemplarze się zdarzają, jedna strona niedostępna ze względu na wapienną ścianę, ale cały brzeg od prawej strony "plaży" idealny do spinningowania..

Zbiornik Podkowa, chyba najbardziej wart obłowienia i najbliższy od Poznania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezioro Rusałka, liczna populacja sandacza, oraz szczupaka..

Nie zgodzę się mieszkam kilkaset metrów od tego jeziora i pytając o ryby jak i wnioskując z własnych doświadczeń sandacza jest bardzo mało nie słyszałem żeby złowiono większe od 40-50cm co już jest cudem, szczupaka też nie ma teraz moje koło trochę zarybiło na zawodach jeden złowił kilowego i więcej szczupaków nie odnotowałem, radzę omijać to jezioro.

Na kierskim od strony wschodniej ale raczej w południowej części jest dużo miejscówek do obłowienia z brzegu? Są tam płycizny jak np. na Strzeszynie czy nie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się mieszkam kilkaset metrów

A ja mieszkam kilkaset kilometrów.. ubiegłoroczne wakacje spędziłem pracując w Poznaniu, ogólnie 3 miesiące, więc weekendy i niektóre popołudnia spędzałem właśnie na zbiornikach które wymieniłem w swym wywodzie.. Głównie koncentrowałem się na spinningu, tyle że na Rusałce bawiłem się głównie feederkiem z uwagi na to że: Druga sprawa kolego Robal jest taka że na zbiorniku Rusałka jest całkowity zakaz spinningu, ale z tego co widziałem panowie którzy łowili na trupka, dość często mieli brania, głównie sandacza, ale z rozmów z pewnym starszym facetem dowiedziałem się że jest również sporo szczupaka, ale również piękny okoń..

Co do jeziora Strzeszyńskiego, nie wiem, bo nie łowiłem, słyszałem że szerzy się tam wszelkie buractwo.. Co do ukształtowania brzegów na Kierskim w południowej części zbiornika masz żaglówki a w środkowej części na wschód od "żaglówek" jest taki szeroki cypel za hotelami, właśnie cała ta "zatoczka" jest świetna zarówno na okonia jak i sandacza, w lipcu warto było tam późnym wieczorem za sandaczem polatać.. Mnie najbardziej właśnie podpasowały te dwie miejscówki, pierwa w prawo od hoteli i pomosty, platformy przy żagłówkach przy Michałkowie..

Zbiornik Podkowa.. Jadąc drogą nr.11 Suchy Las-Jelonek-Złotniki za Złotnikami należy skręcić w prawo na Biedrusko, zbiornik znajduje się w połowie trasy Złotniki-Biedrusko, jest w sumie widoczny z drogi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Panowie mam pytanko jestem z okolic katowic dokładnie z Sosnowca należe do koła pzw katowice okreg Sosnowiec chce sie wybrać w tym roku nad jezioro powidzkie a nie wiem czy pzw katowice ma podpisane porozumienie z tym okręgiem z tego co wiem to jezioro należy do koła pzw poznań jedni muwią że tak drudzy że nie mogę łowić prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ERIKOS2000, z tego co na szybko sprawdziłem powidzkie nie jest wodą pzw (nie ma jej w wykazie i są do znalezienia w googlu dane właściciela) , więc niezależnie od porozumień musisz dokonać opłat u właściciela wody....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ERIKOS2000, www.jezioropowidzkie.pl

tam znajdziesz wszelkie informacje o tym jeziorze, a jak wejdziesz na ich forum to jest nr telefonu do rybakówki, gdzie sprzedają zezwolenia więc możesz zadzwonić i dowiedzieć się ile kosztują czasówki i sezonówki

google nie gryzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.