Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Spinning klenio-jaź


Homegeon

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 340
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bluzer, a z wieksza ryba nie ma problemu ????? na lucky' m ????

Z ciekawszych przyłowów trafiły sie: karp (65cm), leszcz (66cm) czy boleń (70cm) . w kazdym wypadku kij spisał sie doskonale. Lucky ma głebokie ugiecie i niemały zapas mocy- nie straszne mu przyłowy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslalem sam keidys o iri lucky 2,7 - gnie się fajnie, może ciut za wolny jest jak dla mnie, najbardziej obawiałem się tego czy obrotówka 2 czy silniej pracujący wobek w warkoczu czy przelewach nie wygnie go za bardzo. zakres cw też mógłby być ciut większy - bo zyskał by na uniwersalności - choćby pod pstrągowe rzeczki.

warto jeszcze pomyśleć nad dancerem (mój faworyt jak na razie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucky ma ładny zapas mocy. Wyjąłem na niego sporo kleni miedzy 45-50, dużo boleni w tym największego 68cm i troche szczuplych takich koło miary. Teraz zakupiłem Konger Paladin River Raid 274cm. Kijek bardzo mi sie podoba choć na kleniach jeszcze nie testowałem. Jednak pare okoni i szczupaczków już wyciągnąłem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to oczko mocniejszy IRI- Skipper 5-20 g

Pozwolę sobie nanieść poprawkę żeby ktoś później niechcący nie zrobił błędu przy ewentualnym zamówieniu.

IRI o cw 5-20g to Juggler (jestem jego posiadaczem), Skipper natomiast to przedział cw 10-30g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Gość Rapa-man

Przeczytaj sobie ten temat od poczatku,ja mam iri lucky,lowilem nim na oodrze,super kijek za ta kase,jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, aktualni posiadam kijaszek Dragon Mystery 2,7m a cw 5-25.

Fajny kij lecz za twardy na okonie czy pstrąga, teraz przymierzam się żeby kupić jakiś kij do ok 12-15g. Przeglądając internet napatoczyłem się na parę fajnych kiji:

daiwa-megaforce-jigger-2-60m-3-18g

cormoran-black-bull-hc-2-12-g

dragon-millenium-x-fine-okon-2-70m-2-12g

dragon-express-jig-2-40-m-3-15g

Co o nich sądzicie?

Dodam że kołowrotek jaki będę chciał podpiąć to Shimano Catana 2500RA.

Nie chce wydać więcej niż 200zł a przeznaczenie to ogólnie pojęte "lekkie łowienie" czyli paproszki, małe woblery, obrotówki 00 - 0 - 1, małe ripery i boczny trok. Ryby jakie planuje łowić to okoń, kleń, jaź i wszystkie pstrągowe :)

Jeżeli macie jakieś fajne propozycje chętnie poczytam, przeczytałem większość wątka ale raczej osoby albo chciały kij na okonia albo na kropki albo na klenia a mój powinien być trochę uniwersalny a stary kij będzie na szczupaka/sandacza lub na miejsca z dużą ilością zaczepów.

Pozdrawiam Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby można było kupić takie uniwersalne wędzisko to miałbym dużo więcej wolnego miejsca w szafie :grin: Generalnie najlepszym rozwiązaniem dla mnie gdybym miał wybierać z pośród wedzisk które zaproponowałeś to wybór pewnie padłby na jedną z dwóch pierwszych propozycji. Dlatego że dwa pierwsze modele to klasyczne spiningi. Dwa ostatnie to wklejanki które przeznaczone są w zasadzie tylko do miękkich przynęt a łowienie nimi na wobki czy blachy jest jak dla mnie tylko zwijaniem na siłę dowiązanego wabika. Klasycznym wędziskiem umówmy się jeszcze jakoś połowisz na miękkie przynęty. Jak dla mnie jest to do przyjęcia ale wędkowanie wklejanką na wobki czy tez blachy raczej odpada. Tak więc z pośród tych dwóch pierwszych modeli raczej zdecydowałbym się na tego Cormorana. Zapewne dlatego jeszcze przed wyjazdem do Niemiec miałem okazje nim wędkować i przyznam szczerze że jak za te pieniądze jest to rewelacja! Czuły kijek, dobrze przenoszący drgania pracującej przynęty na rozsądnej długości rękojeść (nie przepadam za długimi dolnikami). Wybrałbym go gdybym miał zamiar łowić na dość małe wabiki czyli woblerki max. 5 cm o umiarkowanej akcji (np. minow Salmo), blachy góra nr.2 oraz jigi do 5g. Gdybym miał zamiar łowić na nieco większe przynęty to zapewne zdecydowałbym się na wędzisko Daiwy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku chciał bym przeprosić za wstawienie linków z allegro (nie doczytałem regulaminu) mój błąd! Następnie dziękuje koledze Winko za szybki odzew :)

Co do wędzisk to pomyślałem jeszcze raz i chyba skusze się na cormoran black-bull-hc-2-12g. Wędzisko daiwa-megaforce-jigger-2-60m-3-18g w sumie prawie pokrywa mi się z moim dragonem, to zaledwie 2g na dolnym zakresie i 7g na górnym (dla niektórych zapewne to wielka różnica ale nie dla laika)

Jeżeli ktoś miał by jeszcze jakąś propozycje dotyczącą wędziska podobnego do cormorana to będę wdzięczny :)

Znalazłem jeszcze:

Mikado Sensual Ultrafast Sensi-Spin 260 do 12g (tańszy i lżejszy)

Wędka Dragon Express Jig Spin 2,75 m 2-12g (cena podobna)

KONGER Virago Twist-R 240/10g (lekki i również dosyć tani)

Ale nie wiem co o nich sądzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam-opole, zachęcam cię do odwiedzenia sklepu i pomachania każdym wędziskiem, które ci się spodoba. To najlepszy sposób wyboru wędziska, z grupy kilku które ci wpadły w oko.

Jeśłi jednak nie masz czasu lub możliwości pojechać do dużego sklepu, to polecam ci blank Express, bardzo ładnie pracuje pod kleniami, a to jest bardzo ważne w przypadku łowienia tych ryb. Kleń raz potrafi przywalić w przynętę a innym razem delikatnie skubnie, że człowiek nawet się nie zorientuje od razu, że ma rybę. Napisz, jakiej wielkości pstrągi potokowe chcesz łowić. Ponieważ potokowiec 30 cm a potokowiec 48 cm to dwie "różne" ryby na wędce.

Kupując wędzisko dobierz żyłkę do jego akcji. Winko dużo łowi kleni i on może ci polecić dobre żyłki. Ja osobiście nie żałuję poieniędzy na dobrą żyłkę, bo to w łowieniu kleni się "opłaca".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kleń, jaź i okoń na rzekach i kanałach oraz wodach stojących ( Odra w Opolu, kanał ulgi, Turawa, Otmuchów itd) pstrąga w życiu nie łowiłem więc kij na start na rzeki górskie dolnośląskie oraz opolskie ( nysa Kłodzka, mała panew itd) co do pomachania w sklepie będzie ciężko bo w Opolu jest parę sklepów ale małych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rapa-man

Longer,jakaś Chińska podróbka ? :mrgreen: uwierz mi będziesz zadowolony z tego kijka,tylko 2,75 nie będzie za krótki?ja mam 3m i jest idealny bardzo komfortowe łowienie,fakt że dolnik jest długi ale to kompletnie nie przeszkadza ! :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez przypadek zamówiłem tak wędkę, że przyszła mi w Dzień Wędkarza :D

Zobaczymy jak się sprawdzi na krakowskiej Wiśle - puki co pogoda to jakiś żart !

W ciągu dnia śnieg lub deszcz w nocy mróz :neutral:

Więc klenie/jazie połowie pewnie dopiero w maju :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Szukam czegoś do kleni i wybrałem kilka modeli wędek. Chciałbym poznać wasze opinie na ich temat , żeby nie zrobić głupiego zakupu.

Konger Imapact Spin 270 do 12 cena około 165 zł

Konger World Champion Dancer 270 3-14 (chyba wklejka) 320

Konger World Champion Iri Lucky 275 3-10 210

Shimano Catana CX UL 270 1-11 121

Shimano Catana CX L 270 3-14 160

Daiwa Exceler Jigger Spin 270 3-18 260

Cormoran I-cor One Ultra Fast Spin 270 3-18 100

Cormoran Black Master 270 3-18 130

Mistrall Amusndson Spin 275 do 12 260

W zeszłym sezonie łowiłem Luckim , ale ze swojej głupoty złamałem jakieś 15cm szczytówki i nie jest to już ten sam kij.

Na Cormorana i Mistralla dają chyba 2 lata gwarancji. Ostatnio w sklepie miałem w rękach Daiwę Exceler i muszę powiedzieć , że to bardzo lekki kij. Ładnie wykonany o akcji bardziej szczytowej w porównaniu do Luckiego. Tylko czy tak smukłe blanki nie są bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne???

Co byście polecili ??? Chodzi mi raczej o stosunek cena - jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DaiwaExceler to porządny kij bez dwóch zdań ,mam go tylko cięższy model do 25 g to wiem o czym piszę...końia można wytargać...i jeszcze jedno,raczej nigdy nie słyszałem żeby w Daiwie tak sama z siebie pękła szczytówka jak to się zdarza często z innymi markami....Po drugie jest także teraz kij Duńskiej firmy SavageGearParabellum 2,79,3-16 perełka same pochlebne opinie...sam mam podobny tyle że nowosć, trzy częsciowy 2,79,2-12 wygląda świetnie,testuje go obecnie TeamRapa ,ja czekam na sezon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amstaf358, Dzięki za jedyną odpowiedź. Zdecydowałem się kupić Daiwę , bo zrobiła na mnie już na pierwszym oglądaniu dobre wrażenie. Chciałem się dowiedzieć czy jest coś jeszcze równie interesującego do wzięcia pod uwagę.

SavageGearParabellum 2,79,3-16 jest dla mnie za droga niestety , ale moze kiedyś się na nią zdecyduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to się wydać śmieszne jednak ja pod klenie, jazie i okonie używam wklejki Mikado Flash Perch do 20 gram. Kij moim zdaniem świetny. Radzi sobie z obrotówkami od 00 do 1, wobki do 4 cm w lekkim nurcie, a smużaczki obsługuje wyśmienicie. Kilka chwil się zastanawiałem na tą opcją ... Obecnie nie żałuję. Kij z przeznaczenia dedykowany pod połów okoni, choć moim zdaniem nie jest na tyle finezyjny aby obsługiwać typowe paprochy. Natomiast na jesienny boczny trok i wspomniane klenio-jazie rewelka. Warto się nad tą propozycją poważnie zastanowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.