Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

jak złowić amura... ???


jejstar

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 138
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

też o tym słyszałem i stosowałem,jednak z mizernym efektem ponieważ ryby płochliwe a wiatr też nie próżnuje. 8) jednak prawdziwy bój jaki stocze z tym "szkodnikiem"-nie mam już roślinności ,bedzie tego lata i napewno się podziele z Wami moimi DUŻYMI osiągnięciami...................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Wystarczy trochę cierpliwości, czasami trzeba siedziec cały tydzień i i tak się nic nie złapie.Ale najlepsze efekty ja mam na chleb i jest to niezastąpiona przynęta według mnie na amura.Jeśli chodzi o sprzęt to mozna powiedziec ze łowię na grunt ponieważ zażucam 40 gramowym cieżarkiem spokojnie latającym po żyłce.do tego doczepiam przypon na tyle ile głębokości ma zbiornik nawet więcej i przynęta unosi się na powierzchni. :grin: polecam spróbowac tym sposobem. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Gość BafiAndDracon

Ja łowie nad Odrom wraz ze znajomym który łapie juz od 22 lat.Znajomy łowi z gruntu amury,zakłada 30gramowy cięzarek przelotowy,spreżyne ...przynęta to 7,8 ziaren kukurydzy,na własne oczy widziałem jak wyciągał jednego dnia 3 amury powyżej 10Kg ,Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bogdan39

Amur niejest napewno ryba trudna do złowienia niejest tez taka płochliwa jak karp. Z powodzeniem mozna go łowić przy brzegu w p[asie trzcin a takze na dalszych odległościach.

Z własnego doswiadczenia wiem że jesli nadchodzi jego okres to pierze wszedzie gdzie było necone.

Oczywiscie wiadomo jesli jest go duzo.[umnie jest go bardzo duzo]

Ktoś zegłby jesli jest go duzo to idziesz na łatwizne nie wcale nie.

Powiem tak zaproponowałem metode i ta ryba ja wybrała.

Czyli bliskie odległosci cisza i spławik,oraz necenie.

Wiadomo jesli jest necone ryba staje sie mniej płochliwa.

Nie wydziwiam i systematycznie daje kukurydze i pszenice gotowana.

To wystarczy w oczekiwaniu na 15 kg mozna podrodze złowić inne gatunki.

A w tym przypadku kukurydza jest uniwersalna.

Reasumujac systematyka spokuj i pozwola na złowienie takiej ryby innej drogi niema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz widziałem kilkanaście lat temu nad kanałem lub jeziorem w okolicach Lichenia w akcji rekordzistę Polski z tego okresu w amurze . Nazwisko chyba Jerzyk. Łowił na śliwki węgierki z kompotu robionego na zimę . Wywoził pontonem zestawy na odległośc około 100m dookoła posypał śliwkami i spływ do brzegu . Widziałem jak wyciągną amura ponad 25 kg.Pamiętam , że nie tak zaszokowała mnie długość tej ryby co niesamowicie gruby brzuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

witam koledzy!!

mam male pytanko< co mam zrobic jezeli juz przetestowalwm chyba wszystlo co bylo mozna na amura, wisnie sliwki,salate,pedy roslin itp. macie moze jakies pomysly na ta rybe???? a i jak ktos sie oriętuje do kiedy ona bierze???

dziekuje za podpowiedzi z góry!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w twoim łowisku są amury? Niby głupie pytanie, ale jakie kluczowe :lol:

Kiedyś w WW opisali przypadek łowców amurów, którzy przyjechali na nieznane łowisko dwa tygodnie nęcili i łowili na śliwki. Oczywiście nic nie złowili i dopiero w ostatni dzień wpadli na pomysł, żeby zapytać miejscowych czy są w tym zbiorniku amury :!: Zgadnijcie co usłyszeli :lol:

Druga sprawa czy nęciłeś tymi wszystkimi specjałami? Co do pory. Ja nie zajmuję się amurami, ale z obserwacji kolegów wędkarzy powiem ci że teraz jest całkiem dobry czas na amura. A jeszcze lepsza pora na moim łowisku to wiosna. Woda nabiera temperatury pobudzając ryby do żerowania a rośliny wodne jeszcze nie wypuszczają młodych pędów- przysmaku amurów. Dużo trudniej złowić go w lecie gdzie naturalnego pokarmu ma mnóstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amury sa i to takie czorty powyzej 10kg, nencilem je po 4-5 dni i siedzialem na lowisku i nica moze spróbowac kulki proteinowe?? tylko jaki zapach??

Teść łowił amury na Tandem Baitsa truskawkowego (największy 9 kg). Jak nie ma w łowisku sumika to warto też spróbować nęcenia i łowienia na słodką kukurydzę z puszki.

Czy na twoim łowisku są trzciny? U mnie prawie 100% amurów łowionych jest w bezpośredniej bliskości trzcin. Jeden z kolegów miał w zeszłym roku doskonałe efekty (metrówki) łowiąc w nocy (brania nawet o 2 w nocy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Shrek.

Jeśli masz amury w łowisku to zanęć je kukurydzą tylko jeśli chcesz mieć jakiekolwiek wyniki to muszą być duże ilości np.8-10 kilo gotowanej ,dopiero przy takich ilościach można się spodziewać że amur przyzwyczaja się do nęconego miejsca i daje wyniki.

Kulki owszem są bardzo dobre tylko to kosztowna zanęta minimum to 3kg dzienna dawka.Co do zapachu to "owocówka" jest najlepsza .Jesienią amury żerują do 10 stopni wody tak ok. następnie znikają ,co do brani to cały dzieni i noc można się spodziewać brani ,ryby jesienią "spieszą" się z uzupełnieniem tłuszczu na zimę i to je często gubi.Staraj się nęcić na twardym dnie ,bo często nasza zanęta na mulistym dnie nabiera nieprzyjemnego "mulistego" zapachu a ryby nie bardzo tego lubią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzciny sa ale nie duzo

Dobre i to tam lubią chodzić. Poszukaj tak jak mówi Maniek jakieś twardszej półki jak najbliżej trzcin. Trochę zawalona sprawa, bo do amurów najlepiej przymierzyć się w lecie. Obserwować gdzie pływają- w słoneczne dni są z reguły dobrze widoczne pod powierzchnią. Warto też (jak nie jest za głęboko) wleźć do wody i obadać miejsce nęcenia (albo echosondą jak ktoś woli).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka razy jusz chciałem sobie podnęcić łowisko, ale zawsze brakło czasu.... W jakich miesiącach, miejscach, i w jakiech porach dnia polecacie łowienie amura na żwirowni??? Jak dużo "wywalać" śliwek podczas nęcenia??? Czy śliwki trzeba jakoś przygotowywać ( bez kostek np.?)? ile dni nęcić i w jakich porach dnia??? i w końcu co na haczyk : śliwke?? :roll::roll::?::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
więcej nic mi do głowy nie przychodzi

sałata, skórka chleba z powierzchni

Z tego co obserwuję kolegów to najłatwiej złapać amura na "byleco" na wiosnę, jak jeszcze zielsko wodne nie rośnie tak dobrze. A w lecie......... w nocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.