Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach ?


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

Należe do wędkarskiego klubu certa i dzisiaj o godz. 7 do 12 wedkowalismy z okazjii zakonczemia sezonu wedkarskiego na komercyjnum łowisku w szczodrem które słynie z czesto a nawet bardzo czesto bioracych tam karpii lecz dzisiaj "FATUM" jakis - na 18 osób padło ttylko 6 ryb (karpi oczywiście)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 9,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Z moich obserwacji i doświadczeń wynika że w październiku na łowiskach komercyjnych o karpia ciężko. Nawet mimo tak ciepłego października. W zeszłym roku w październiku na łowiskach udało mi się złowić ledwo trzy karpiki poniżej kilograma. W tym roku jest nieco lepiej ale brania sa od mniej więcej 7 do 9 a potem zapada cisza. Tak więc to nie fatum, wcale mnie nie dziwi taki wynik :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż trzeba się niekiedy pogodzić z porażką, ale emocje które przeżyłes to nikt ci nie odbierze, a brzana sobie odpłynoła to dobrze, zapewniam Cię że ta rybka nie ma żadnych wartości kulinarnych :smile:

Jak to mówił Kwiczoł w "Janosiku" ....144 barany zjodłem , w tym 4 śmierdzące i zyje....

Kilka brzan zjadłem i tys zyje :mrgreen: .

Nie jest to niestety sandacz ale całkiem smaczna ryba i w porównaniu np. do bolenia czy klenia może uchodzić za delikates. Inną sprawą jest wygląd brzany . Tak sympatycznie wygląda ,że praktycznie wszystkie wypuszczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj około 1 w nocy zaciąłem suma. Do brzegu podpompowałem go bez przeszkód potem nastąpił gwałtowny odjazd podczas którego ryba niestety sie spięła :cry::twisted: Szkoda bo był to jedyny sum jakiego miałem na kiju w tym roku. Zostawił mi tylko sople śluzu na wolframie :cry:

Ojciec złowił węgorza 81 cm, w trzy dni po moim 66 cm, także to już nie przypadek. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie poczytać ze ktoś miał coś ciekawego bo ja dzis byłem na nowym miejscu, bo kompania zawiodla a samemu nie chciało mi sie robic 100km wiec podjechałem na nowe dla mnie łowisko nastawiony na leszcza. Wyniki: Płoć-sztuk jeden na DS Rak-sztuk jeden. Skubaniec chwycił(szczypcami) żyłke jakies 4-5 metrow powyżej spławika i wyjechał na brzeg :)

Ogolnie to było strasznie kiepsko dzis. Spławik ani razu nie drgnoł a na DS miałem moze z 3-4 brania i to bardzo delikatne pukniecia.

Kukurydza NIC

Rosówka NIC

Pęczak NIC

Biały 1 Płoć

Żyłka 1 rak :twisted:

Jak są tu gdańsczanie to polecam unikanie jeziora Jasień "koło" Auchan

Pozdrawiam i zycze wiekszych sukcesów jak moje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe a ja dzisaj o 5 rano wstaje .ide do taty i kaze mu wstac bo na ryby.moim marzeniem bylo dzisaj złapac 1 szczupaka i karpika .więc z kolegą taty dojeżdżamy na miejsce.jest zimno i mgła jest na polu.wędki w czasie jazdy się zaplątały . wziołem 3m wędzisko ktore było sztywne i poprosiłem tate zeby mi spinga zrobił.tato założył przypon i pierwszą lepszą blache.pomyslałem sobie ze o niebo lepsza by byla obrotówka.poszedłem na 2 mostek daleki rzut przed siebie . zrobiłem ok 2 obrotów kołowrotkiem i szarpnęło cos wędziskiem.Zacinam!szczupak pluska się na powiechrzni wody daje nura.ciągne szczupaka metr i tato zabiera wędke bo sie boi ze strace szczupaka.biore podbierak i czekam prz brzegu na szczupaka .krótki zaciekły hol i szczupak w podbieraku.ciesze się!1 szczupak w życiu i 1 ryba spiningowa.po ok.10 następnych rzutach w boki czuje następne szarpnięcie i odrazu zacinam czuje słaby opór.to szczupak ktorego zaciołem grzbietem.szkoda bo przy brzegu poszedł....po 3 h nic a potem moj karp ok 2,5kg(pierwszy w sezonie) i przed wyjazdem tato łapie karasia (ok 1 kg) zaraz zmieżymy szupaka!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzis od raza wybrałem sie na Czernicki na spina.

Efekt : 1 klen - całkiem ładny, Sumik albo byczek w sumie nie jestem pewnien :D

bo wrócił do wody od razu, mały szczupaczek, jakies 2 okonki i bolek sie spiął.

Ale jestem zadowolony - choc nie złowiłem fajnego szczupłego - a nastawiałem sie na szczupaka.

Ale woda dzis spokojna, tylko boleń coś żerował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szcupak 51 cm został wzięty do domu(w tym łowisku co bylismy nikt w tym roku nie złapał szczupaka powyżej 45cm).okazało się jak tato flaki wyjmywał ,że ten szczupak przed dorwaniem blachy zjadł jakąś jedną małą rybke.szkoda bo była to samiczk.miała ikrę dojrzewającą na wiosenne tarło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tato zabiera wędke
ciesze się!1 szczupak w życiu i 1 ryba spiningowa
No, sorry że Ci psuję miłą jazdę ale to nie jest jeszcze Twój szczupak - co najwyżej pół na pół z tatą. Swoją drogą trzeba było nie oddawać wędki - to przecież Ty miałeś go wycholować - spaprana sprawa....
szkoda bo była to samiczk.miała ikrę dojrzewającą na wiosenne tarło
Ano szkoda....
Sumik albo byczek w sumie nie jestem pewnien

bo wrócił do wody od razu

Heeej! Sumiki karłowate, tzw. byczki są szkodnikami i należy je uśmiercać - źle zrobiłeś wypuszczając go do wody!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byczki są szkodnikami i należy je uśmiercać

Źle cz dobrze to też jest sprawa dyskusyjna. Zreszta nikt mi nie nakazuje ich uśmiercac ! nieprawdaż ?

A po drugie nie byłem pewnien czy to byczek jak juz wspomnialem nie pamietałem który ile ma wąsów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja chciałem go wyciągnąć ale tato sie uparł...
Więc wyjaśnij tacie jak bardzo, bardzo źle zrobił! W podrywaniu dziewczyn też Cię będzie wyręczał? :shock:

czemu by nie :P ale tak serio to tato się bał ze ryba pujdzie.mama lubi smakowo te ryby a tacie zależało zeby wyciągnąć ją i do domku przywieść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja chciałem go wyciągnąć ale tato sie uparł...
Więc wyjaśnij tacie jak bardzo, bardzo źle zrobił! W podrywaniu dziewczyn też Cię będzie wyręczał? :shock:

Tomaszku ... idąc tokiem myślenienia podrywanie ( jak zacięcie ) to jest fucha dla syna ... natomiast dalsza najprzyjemnijesza część ....( jak hol ) to juz tylko dla doświadczonych wyjadaczy :twisted::twisted::twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ee tam tato lubi mowic ze go wyciągnoł.jak zobaczyl ze 2 jest zaczepiony o grzbiet i nie mamy szans go wyciagnąć to mi go dał :)

No i wszystko jasne ... nawet najbardziej wytrawnemu wyjadaczowi nie kazda pozycja podczas "holu" pasuje :twisted::twisted::twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.