Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak dziś było na rybach ?


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 9,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Co jest nikt na rybki nie chodzi? Ja byłem wczoraj ale nie ma się czym chwalić przez 1,5 godz jeden klenik wymiarowy :roll: Niech ja tylko paproszków kupie to wam pokaże :cool: okoniki :lol: No nic nie ma wyjścia trzeba czekać na Supersobiego, on na pewno coś ciekawego nam zaprezentuje w tym temacie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wczoraj niezłe łowy.

Przeszło 10 karpi 1,5-4kilo i troche niemiarowych, 1 szczupak dobre 2 kg, 2 jesiotry na ok 90cm, sum 60cm, ładne karasie srebrne do 0,8kg i trochę innego chwastu.

Szkoda tylko tego żeby to złowić musiałem po pracy skorzystać ze sieci (przy odłowie w moim stawie oczywiście) :lol:

Z wędką też próbowałem na rzece w niedalekiej przeszłości ale nawet złowionym starym butem nie mogłem się pochwalić. Po prostu kryzys nie tylko w gospodarce jest odczuwany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj 2,5 godziny ze spinningiem w padającym deszczu na okolicznym jeziorku zaowocowały 3 szczupakami - 47, 51 i 53 cm. Emocji dostarczył mi leszcz 58 cm zahaczony za płetwę grzbietową - walczył tak, że myślałem że ciągnę jakąś życiówkę, hehe. Ciekawe było jeszcze to, że pierwszy szczupak wziął za pierwszym rzutem, a te dwa kolejne złowiłem nieco później, ale rzut po rzucie. Wszystkie ryby na wahadłówkę, i wszystkie wróciły do wody.

44213cf7752c228fm.jpg

ef121cd726f87128m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie prawie cała jesień spisana na straty :???: Ale cóż, siły wyższe. :roll:

Dziś postanowiłem się zrelaksować i połowić... płotki :mrgreen: W pierwszym zazwyczaj pewnym miejscu echo :shock: przenosiny o kilka kilometrów i tu już grubo od ryb :cool:

Całkiem miła zabawa. Z tej masy ryb tylko kilka poniżej 20 cm. Reszta solidne grube średniaki, choć bez okazu. Po zaspokojeniu głodu łowienia, zbieranie materiałów filmowych :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lata nie połapałem tak kleni jak dzisiaj w prawdzie okazy nie duże bo od 20 do 30cm ale za to w 15-20min złapałem 12 kleni :grin: potem jeszcze 2 bolenie maluszki, Jazia 30cm i płotkę zahaczoną niestety za oko :cry: Rybki brały na przezroczystego twisterka z brokatem. Rybki wróciły do wody oprócz płotki :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razem z tatą odzwiedziliśmy dzisiaj Tomka1988 połapalismy troche na wisełce na lekkie spinny nikt o kiju nie wrócił chociaż ryby wcale dobrze nie dopisywały a w ogólnej klasyfikacji był remis :grin: ogólnie było spoX :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razem z tatą odzwiedziliśmy dzisiaj Tomka1988 połapalismy troche na wisełce na lekkie spinny nikt o kiju nie wrócił chociaż ryby wcale dobrze nie dopisywały a w ogólnej klasyfikacji był remis :grin: ogólnie było spoX :mrgreen:

Potwierdzam było super co prawda w zawodach padł remis bo kazdy złapał po 4 okoniki ale było spoko i mam nadzieję że niedługo powtórka z rozrywki :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji wolnego zaplanowałem sobie wypad na okonia ale niestety pogoda maksymalnie mi nie sprzyjała, wiatr, grad, deszcz prawie ulewa ale to nic, uparłem się i pojechałem.

Z racji warunków jako cel obrałem znane i strasznie prze łowione starorzecze.

Zajechałem szczęśliwy bo nikogo nie było co na tym łowisku jest rzadkością no ale straszna pogoda wszystko tłumaczyła.

Jak że miło było w pierwszych rzutach wyjąć ładnego okonia. Potem kolejnego i kolejnego.

Dwie godzinki nad wodą a tyle radości, jak u dziecka, 17 okoni z czego najmniejszy 22cm a największy 34cm. Większość 25-26cm.

Miałem tym wyjazdem zakończyć sezon ad 2008 ale chyba nie wytrzymam i jeszcze zawitam nad wodą przed pierwszym pstrągiem.

A oto kilka z nich;

8d0d7560b4d2938fmed.jpg

78a56c2f6b89807amed.jpg

6b2675a341f2c8b8med.jpg

002cb1b1bf7c52demed.jpg

6e7da8d4a791ff0cmed.jpg

W między czasie zerwała się burza i sypną grad wielkości fasoli co nie było przyjemne dla moich pleców.

No i ten widok po burzy :cool: ;

6e2b7b4c5fcd855bmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistral 2,7m 10-30Cw - kolowrotek Daiwa irity 3012-plecionka 0,17 fireline fluo

Nie jestem zadnym ekspertem, dopiero ucze sie łapac sandacze, złapałem dopiero 3szt i wszystkie w przeciagu ostatniego miesiaca wiec chyba powoli łapie o co z tym chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.