Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach ?


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 9,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam,

Dziś wybrałem się na ryby usiedziałem 2 godziny na lodzie, pogoda dopisała, rybki także, ogólnie wędkarze nie narzekali. :grin:

Złowiłem 53 płotki i 2 okonie.

W przyszłym tygodniu jeszcze wyskoczę na lód.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozpocząłem tegoroczny sezon. Łowiłem na blaszkę podlodową i poziomą sztuczną rybkę. Wyjąłem kilkanaście okoni, w tym 2 dość ładne. Poziomka ma dość małe haki i przez to spiął mi się największy okaz.

Brat miał więcej szczęścia i wyciągnął więcej i znacznie większych (do dobrych 30 cm).

Mroz mieliśmy na 13 i pół stopnia w minusie, lecz podwójne kalesony i buty piankowe, o których wspominałem w innym temacie nie dały mi zmarznąć.

Polecam takie kalosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś na lodzie, ma ponad 20cm więc jest w miarę bezpiecznie, lecz ryb ni widu ni słychu, jakiś facet siedział obok mnie złapał tylko 1 okonka około 10cm i to wszystko, łowisko to staw 150 m od Narwi, długość 140m szerokość 35 głębokość grubo ponad 12m. a i urwałem jeszcze do tego moją błystkę :neutral: jutro jadę w inne miejsce może tam coś będzie brało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis wybralem sie na pobliski dziki staw, lod cienki od 5-6 cm do 8 cm strach troche bylo chodzic, ale trzeba bylo przetestowac, jak sie lowi z lodu :mrgreen: Nie wiem jak montowac kiwaka jak ktos mi moze powiedziec to piszcie. Sciagalem zylke lecz nic nie bralo, wkoncu troche wkuzony zostawilem sprzet w wodzie i czekalem na branie, sciagam zestaw siedzi ,zlowilem 1 rybe z pod lodu za chwile branie powtorzylo sie i mialem juz 2 rybki, lecz na tym skonczylo sie lowienie :wink: Na pewno jak znajde czas jade na powtorke fotki:

424265ff5aa838cem.jpg

085490493659d185m.jpg

Malenstwa wrocily do wody :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pierwszy tegoroczny wypad na lód i bardzo udany pogoda dopisala a rybki też (było na czym trenowac) bardzo duzo okoni 10-20cm około 30 płotek (kilka ok.20) i mały leszczyk.I miałem bardzo ładnego okonia około 30-35cm ale wypiął się w samym przeremblu.A jutro mam zawody jakie techniki polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam bylem pojechalem autem, wiec nie tak daleko :mrgreen: ale dojazd tam jest masakryczny w zimie ;)

no z jednej strony laka czesto zalana w sezonie a z drugiej strony taka skarpa haha to sobie wyobrazam, ale generalnie jak na dzika wode dosc niezle stawy i nawet gdzie nie gdzie dosc gleboko, ploci tam za bardzo niema takze jedynie okon spod lodu, ba nawet szczupkaka troche a i moze wzdrega ktorej jest tam sporo bierze pod lodem ? ale cos sie niepisze o tym wiec mozliwe ze nie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiejszy wypad na lód nie był udany zanęcane na leszcza i nic jedna mała glapa i jeden okoń 17cm

ogólnie bardzo słabo wszyscy na jeziorze też narzekali nawet małych płoci nie było

może przyszły tydzień będzie lepszy i dalej będę zanęcał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z jednej strony laka czesto zalana w sezonie a z drugiej strony taka skarpa haha to sobie wyobrazam, ale generalnie jak na dzika wode dosc niezle stawy i nawet gdzie nie gdzie dosc gleboko, ploci tam za bardzo niema takze jedynie okon spod lodu, ba nawet szczupkaka troche a i moze wzdrega ktorej jest tam sporo bierze pod lodem ? ale cos sie niepisze o tym wiec mozliwe ze nie..

Nie wiem jak w zimie, ale w lato bierze ploc, wzdrega, piekny linek ,sliczne duze karasie, szczupaczki ale male, okoni od piernika :mrgreen: Ale staw jest pod taka presja wedkarska, ze z roku na rok, jest ryb coraz mniej, do tego slyszalem ze wala ryby pradem :evil::evil: Szkoda takiego ladnego stawu :cry: mam do niego wielki sentyment, ale ludzie sami go niszcza :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.