Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach ?


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś pierwszy raz ze spiningiem w tym roku (boczny trok) Chciałem troszkę pochodzić za okoniem a tu po pierwszych rzutach wylądował na brzegu szczupak 40cm na szczęscie nie uciął paprocha. Poza szczupłym jeszcze niewielki okoń. Rybki do wody i jutro od nowa :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 9,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja dzisiaj ponownie zaatakowałem plażę w Spa i ponownie bez wyniku. Kupiłem sobie za to wędeczkę (w stosownym temacie dam znać) a moje kołowrotki przyjechały do mnie z Polski. Tak więc wypróbowałem nowy sprzęt :) Tym razem wody było więcej ;) Niestety po jakiejś godzinie wędkowania zerwał się porywisty wiatr i lunął gęsty i gruby deszcz. Tak więc chciał nie chciał zwinąłem się nie uświadczywszy ryby do domu. Ale przeciez liczy się obcowanie z naturą oraz czas spędzony nad wodą, co zrobić, będę próbował dalej. Tutaj kilka zdjęć z dzisiaj http://Tomaszeks.fotosik.pl/albumy/138948.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziś po raz kolejny jez.Lubowisko k.Kościerzyny. Najlepsze brania okoni zazwyczaj do godz. dziewiątej i dlatego byliśmy skoro świt . Jednak nie tym razem, skubał drobniutki okonek

i takaż płoteczka , okonia gdzieś wymiotło. Nie zawiódł tradycyjnie szczupak , kolejne

cztery mormyszki zostały w wodzie , szkoda , bo trudno teraz o dobre wolframy. Lepsze

brania zaczęły się po południu , ryba była do półtora metra i średnio jedna na dziesięć

do wzięcia , brań sporo . Łowię przeważnie na mormyszki wolframowe , dobre są też

niklowane łezki. Generalnie srebrne kolory , na haku ochotka. Zdjęcia poniżej są z

poprzedniej wyprawy dziś byłem bez foto.Ale wynik taki sam.

58a063e804b4e03em.jpg

Kolega Piotrek

3cd53b3d2b8d783dm.jpg

Możecie popróbować razem ze mną

896922d0349a5b5fm.jpg

To ja a poniżej połów.

b2b9fc9eddc31c1am.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również dzisiaj byłem na lodzie, efekt - kilkanaście okoni, z czego tylko jeden godny uwagi, jazgarzyk i krąpik. Był to mój pierwszy wypad w tym roku i o dziwo odrazu trafiłem na kontrolę policji wodnej, co w zeszłym roku zdarzyło się tylko raz przez cały sezon. Po wejściu kontroli na lód z kilkunastu łowiących zostało tylko kilka osób, reszta w popłochu uciekła :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sobota z rana J. Drwęckie , mormyszka - kilka nieciekawych płotek.

Na blaszkę - trzy okonki jak szprotki.

Niedziela po południu - to samo miejsce - mormyszka , lód przezroczysty ,głębokość ok 6-7 metrów , żadnego brania, lecz kiedy lekko przebijające słonko przez chmury, chyliło się ku zachodowi i zaczęło chować się za drzewa lasu po przeciwnej stronie jeziora, zaczęły się brania , podeszła płotka , w niespełna godzinę miałem ich ponad 20 sztuk, większość 17 - 18 cm.

Niedziela się udała. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś na Warcie(okolice Jeziorska) trochę wiało i padało.Dużo płoci,okoni,krąpi no i żyletk(małe leszce)i,ale najwięcej niewymiarowych kleni i sandaczy(to jest ból),przyjadą miesiaże i po drapieżnikach,straży rybackiej tam jak na lekarstwo!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie dzisiaj wyszedłem pierszy raz w tym roku na okonia pogoda nie specjalna i późno poszedłem na rybki ale dzień zakończyłem kilkoma okonikami 12-15 cm 2 okonie 20 cm no i jeden 32 cm jak na przywitanie niebyło źle,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pike

Witam. Dziś na rybach było tak: Nie spałem całą noc, przejęty jak diabli - bo to i dzień tygodnia, kiedy pracuję tylko 1.5h i to wieczorem, i nowe wędeczki plus kołowrotki, i nowy sezon, i plusowa temperatura - a tam... lód. Pozdrawiam wszystkich zdruzgotanych :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pike
I takich wędkarzy lubię najbardziej.

...więc pewnie, Tomku, jesteś taki sam. Pozdrawiam serdecznie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc pewnie, Tomku, jesteś taki sam

Bingo :mrgreen: Może ze spaniem nie mam problemów, ale świrus wędkarski ze mnie pierwsza klasa :cool::lol:

Czekamy na kolejne opisy pierwszych w tym roku wypraw :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ja juz jestem taki niecierpliwy - że ide na ... Karpia w Niedziele i poniedziałek napewno bo ma być 15 st Celsjusza :mrgreen:

Wątpie żebym coś złowił - ale co tam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pierwszego stycznia czekałem na LODEK i się nie doczekałem :evil: nogami przebierałem nerwowo i niewytrzymałem pojechałem z kolegą nad wodę pospiningować zaliczyłem debiut w Bocznym Troku totalny RELAX :mrgreen:

czyli nic nie złowiłem nawet brania nie miałem :?: ale to są początki :mrgreen: Narobiłem tyle błędów że szok a to zawiązałem zestaw z krętlikiem a to paproszek nie tak zapięty a to ciężarek za mały bo 7 gramowy albo żyłka nie taka bo 0,2 ale osiągnąłem NIRWANE byłem nad wodą :mrgreen: i zestaw się NIEPLĄTA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.