Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach ?


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

29 cm lina na pęczek czerwonych

O tej porze już lina złapałeś?

Ja byłem na płociach na jeziorku- wczoraj złapałem 5 płoci i 0,5 kg leszczyka na pinki. Dzisiaj bez brania. W ogóle bardzo słabo ryba żerowała- tylko wcześnie rano i późno wieczorem. Nie wiem na co to zganiać;/ wschodni wiatr, pełnia... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 9,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

A na Parsęcie, całkiem całkiem....wschodni wiatr, zmylił mnie dziś strasznie, widać juz owady nad wodą, więc i troć zaczęła szaleć, 2 razy dziś wywaliła się przedemna na srodku rzeki trotka....coś pięknego :) ogólnie rzeka zarybiona, zakaz na pewnym odcinku, ale smolty widać wszedzie. Wypad całkiem ciekawy, kumpel dostał 30cm, łososia, który dostał buzi i popłynął po ojca i matkę :) i chwilę później mój ojciec zapiął niezłą sztukę która popracowała chwilę na kiju i się niestety odpięła....pech :(.

Cała akcja odbyła się między ujęciem wody za Rościęcinem, a Rościęcinem.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W temacie jw. będzie jak wczoraj było na rybach.

Inauguracja sezonu jeziorowego padla na Sitno k. Kartuz. Wyniki były do przewidzenia ,

woda jeszcze nie wygrzana , kompletna flauta , jeśli powiewało to lekko ze wschodu .

Skądinad wiadomo - wiatr wschodni ryba w chłodni. No ale nie sposób wysiedzieć w taką pogodę.W końcu nie jest najważniejsze aby złowić lecz by łowić.

Woda jeszcze nie wygrzana

8d29bc82f059d35em.jpg

I ta pogoda.

03f767ac0f981a4am.jpg

A tu miss dzisiejszego dnia.

0ac5d33f71c5ec89m.jpg

Zielsko jeszcze zeszłoroczne.

cf20b2544ce9445am.jpg

Po południu postanowiliśmy zmienić łowisko , prywatne stawy , można powiedzieć , że

łowisko komercyjne.

Brania były , pierwszy karpik 1,4.

5c493974addcd82bm.jpg

Po nim spięcie podobnego a trzeci 2,3.

fd954ca992f01bf1m.jpg

Niestety na czterech wędkarzy w tym dwóch od rana brania miałem tylko ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja dzisiaj połowiłam :)

6 wzdręg ok 30 cm - takich do 25 to nawet nie zliczę :)

2 karasie ale maluchy ;)

i piękny lin 35 cm. :mrgreen:

oprócz tego okonki po ok 18-20 cm - wszystkie od razu do wody, ale ładne skubane były :D

uklejek, płoteczek, jazgarzy to nawet nie liczę, generalnie zabawa była przednia przez cały dzień nie było przestojów, łowiło się świetnie :)

ech chyba znalazłam swoje wędkarskie Eldorado :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko!

No właśnie się wykąpałam aż miło i relacja :)

No więc od południa pizgało nieziemsko, łeb chciało urwać, ale to jak widzę u wszystkich. W ruch poszedł gruncik i spławiczek, "mój" luby ostro walczył z niewypałem poleconym przez jakiegoś pseudo wędkarza (boczny trok na grunt plątający się nawet przed rzutem) ubaw miałam jakieś dobre 2,5 godziny, ale cóż facet mądrzejszy :roll: Spasował i zabrał się za normalny gruncik i szarpnął jazgołka :shock:

A co u mnie? Sezon wędkarski 2007 bardzo ładnie otwarty: kiełbasa z ognicha zjedzona, piwko nad wodą wypite - ale smakuje :mrgreen: Późnym popołudniem uspokoiło się, woda zrobiła się gładziusieńka, rybka zaczęła żerować dość ostro, niestety było już bardzo późno i trza było się zawijać na chawirę :sad:

Aaaaaa sorry zapomniałabym - przepiękny kleń 33cm :!: Coś tam jeszcze było leszczowatego (ciemno było hihi), ale takie małe, że wróciło do wody.

madi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

|Madi - fajnie, że się wypadzik udał :D

mnie się też dzisiaj japa cieszy jak mało kiedy

haha kurde właśnie widziałam, ja tu się jakimś kleniasem chwalę, a tyś prawie rzeż zrobiła :wink: Cholercia chyba się przeniosę do Wawy :lol:

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, rzeź jak rzeź ;)

ale nie powiem, miejsce cudne, tylko daleeeeko...

A w Wawie tak dobrze nie ma, ja 140 kilosów na rybki pomykam ;)

Więc lepiej trochę dalej się przenieś bo w Wawie i bliskich okolicach wody paskudnie przełowione :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety Liwiec w okolicach Kalinowca obfitował tylko w rybaków i zaczepy. W wodzie pozostawiłem 6 zestawów do bocznego troka. Pociechą jest że nie tylko ja.

Wczoraj natomiast znów się trochę poddenerwowałem jak widziałem 2 gośći którzy łowiąc na żywca wyciągneli szczupaka - ładny. I niestety poszedł do siatki. Nawet nie przejęli się moim zwróceniem uwagi że jeszcze się nie skończył okres ochronny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wawie i bliskich okolicach wody paskudnie przełowione
Eeee - Wisełka potęgą jest i basta - tylko trzeba znać rzekę. I nie mówię tu o sobie - ale są specjaliści którzy z Wisły o tej porze wyciągają masę płoci, kleni oraz różnych drobniaków. Tak więc mieszkając nad Wisłą w Warszawie jeździć 140 km na ryby to trochę dziwne. Szkoda że tak wielu nie docenia tego tak bogatego łowiska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w Wawie tak dobrze nie ma, ja 140 kilosów na rybki pomykam ;)

Więc lepiej trochę dalej się przenieś bo w Wawie i bliskich okolicach wody paskudnie przełowione :roll:

Będę pamiętać :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc mieszkając nad Wisłą w Warszawie jeździć 140 km na ryby to trochę dziwne.

nie lubię wędkować na rzece i tyle.

Będę pamiętać :mrgreen:

:)

Nawet nie przejęli się moim zwróceniem uwagi że jeszcze się nie skończył okres ochronny.

no cóż...

smutne ale prawdziwe :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie lubię wędkować na rzece i tyle.
Heh - no wiem - na początku jest trochę trudniej - sam przez to przeszedłem - ale pamiętaj - pokonywanie trudności daje satysfakcję, a zapewniam Cię że wędkowanie na Wiśle zarówno obdarza licznymi braniami, jak i możesz się spodziewać naprawdę dużych ryb!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę rano wypadzik z Kisux na ujście rzeki Jezierzycy do Odry tzw "BUDKI".

O 6:00 nad wodą. Pogoda super. Bezwietrznie, słonecznie i ciepło.

Zaczęło się obiecująco. Zanim rozwinęliśmy po drugim zestawie Kisux wyholował płotkę, a ta choć niewielka rozbudziła nasze apetyty na więcej.

Tylko, że tego więcej wcale dużo nie było. Po około godzinie ja leszczyka a kisux jeszcze kilka sztuk płotki, krąpia i uklei.

Do godz. 9-10 jeszcze coś skubało a w miarę jak wiatr stawał się coraz silniejszy brania ustawały. Od 9 wiało ze wschodu przechodząc w południowo-wschodni.

Ogólnie wypadzik udany.

Przełamana zła passa. Tym razem pogoda nas z Budków nie wygoniła jak to bywało ostatnimi czasy. Od zeszłego roku co pojechaliśmy na Budków trzeba było się po 2 godzinach zwijać.

Następne wypady już na wodę gdzie jest trochę lina i karpia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc..ja dzisiaj znowu bylem nad zalewem zemborzyckim..od 7 do 11 na 2 grunty i nic..kolega obok tez nic..a i wedkarze obok tez bez bran..ogolnie lipa z braniami ale za to wypoczynek przedni:)) nie wialo co najwazniejsze..pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziś, ale w sobotę - nie na temat? - było świetnie, bo co prawda przez cały dzień łapałem tylko linki po 26-28cm (zjadłem je - jak to ja - na miejscu i na surowo), ale wieczorem złowiłem karpia 55cm. Zdjęcie na szczęście nie wyszło, bo by się działo... :mrgreen: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc trini, wiesz ostatno bywam na samej marinie..siedzi tam sporo wedkarzy, narazie nie widac smarkatej niby doroslej mlodziezy, bo jeszcze za zimno, wiec nie jest zle..w sobote bylem do dosc pozna ale nie lowilem caly czas bo bylem z dziewczyna i mi brzdąkała i nie widzialem specjalnie ruchu nad zalewem oprucz rozkrecającego sie wesela w knajpce..i tak jak mowie bylem na "marinie" tylko, wiec narazie nie ma co narzekac..dopiero po switach sie wybieram na kolejny wypadzik bo raz ze swieta dwa ze nie biora..a w polowie kwietnia to moze juz na nocke sie nastawie..wiec napewno bede na bierząco pisal..pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.