Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach ?


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrałem sie nad dzisiaj nad wode z wedką ale bez zadnej przynety. Taki wypad typowo rekraacyjny. Całe szczescie ze mialem kanapke wiec i przynęta sie znalazła.

A to efekt chlebowego łowienia :lol::wink:

a18ffa18443eebbf.jpg

Ludzie nawet spina ze sobą nie miałem :cool: koniec swiata.

Oj nie moge sie doczekac 1 maja :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 9,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

A ja dzisiaj klasycznie w Ventry - tylko na godzinkę bo byłem umówiony z kumplem - więc nie wybierałem pory no i przyjechałem przy kompletnym odpływie - wody było nawet nie po kolana - efekt :arrow: zero :mrgreen:

Tak na spin jak i na grunt - o sorry - miałem na gruntówkę jedno potężne kopnięcie, aż rzuciłem się za wędką co by jej nie stracić tak pociągnęło - ale po zacięciu pusto :( konger? płaszczka? kto wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lowienie z kutra -Portsmouth.

Pogoda super , slonecznie i bez wiatru.

Dwa zestawy:

- lekki- dwa male haczyki z paseczkami kalmara.

- ciezki- duzy hak z calym sporym krabem.

Wyniki calkiem niezle.

jeden garfish ( belona), 5 seabream ( kantar) i 2 smoothound (rekin-mustel).

Jeden bream dosyc spory 1 kg. (zdjecie) .

Na 8 wedkarzy padlo ok. 20-25 rekinow.

Zabrane zostaly tylko trzy- dwa nieduze i jeden duzy samiec , reszta to samice w ciazy( zyworodne).

Raz widzialem jak wedkarz ( niedoswiadczony chyba) oprawial ciezarna samice i po rozcieciu brzucha wysypalo sie ok. 25-30 malutkich ok. 7-8cm. martwych ,wpelni wyksztalconych rekinkow.

Dlatego szybkie zdjecie (nie wszystkim) i do wody.

Rekiny te nie maja jednej pory rozrodu wiec ciezarne samice mozna spotkac o kazdej porze roku.

Mialem jedno branie na lekki zestaw gdzie ryba w kilkanascie sekund wyciagnela 130 metrow linki i rozgiela hak. Na ciezkim zestawie bylyby szanse bo 300 metrow linki o wytrzrzymalosci 45kg. , ale moze nastepnym razem .

3e073a178993d533m.jpg

9b61342e204e13e9m.jpg

512b8f1846138fc8m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstepie powiem, że u nas na Podlasiu, na łowisku specjalnym " Bachury" można już łowić szczupaki. Byłem dziś z bratem od 8 i teraz dopiero wrocilem. Złapaliśmy razem 4 szczupłe, 2 na spining, 2 na żywca. Zdjęcia dodam potem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dzisiaj było na rybach :cool::mrgreen::lol:

9a16abb86793dccdm.jpg

Ale po kolei. Dzisiaj na jednym z łowisk naszego stowarzyszenia odbyły się doroczne zawody wiosenne. Nie wiedzieć czemu coś mi się ubzdurało, że zaczynają się o siódmej a o szóstej zbiórka. Więc jadę sobie spokojnie (w narastającym deszczu :cry: ) na szóstą. Na miejscu okazuje się, że zawody właśnie się rozpoczynają :shock: Wpisuję się na listę z ostatnim 84. numerem.

Zawody odbywają się w niecodziennej formule dwie największe ryby na wagę.

W mocnym deszczu ryby jednak całkiem całkiem współpracowały (na DS) i w rezultacie moje dwie największe dały mi 4760 gramów i pierwsze miejsce :cool:

Jak widać na załączonym obrazku nagrodami były: fajny puchar, mendal :mrgreen: , dyplom i Robinson Xenon Match 4,20 10-20 gr :cool::mrgreen:

Ogólnie zadowolenie pełne bo do tej pory moje najlepsze miejsca to drugie (w spławikowych) i trzecie (też wiosenne). Teraz trzeba się przyłożyć do pozostałych zawodów (spławikowe- na normalnych zasadach, nocne i jesienne) bo puchar za Grand Prix 2007 jest jeszcze ładniejszy :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejscowość nie daleko B-stoku (Gródek) jest tam nie duży zbiornik 6.5ha. Zalew ma ok 7 lat. Jedyny minus to całkowity zakaz nęcenia. Ale jak widać przejemnie można spędzić czas i zawsze coś złowić ;-) np Karpik w tamtym roku Klik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj złowiłem tylko 1 leszcza i 1 krąpia , ale wiater nie do zniesienia. Dałem sobie krzesełko tyłem do wody i wędek i obserwowałem sobie brania innych ludzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Tomek!
Tomek - gratuluję
tomek1, szacunek

Dzięki, też jestem zadowolony :mrgreen: Tym bardziej, że sprawdził się mój plan nęcenia i łowienia "pod nogami" podczas gdy większość moich sąsiadów przerzucała rybom nad głowami. To tak apropos tego tematu :wink::lol:

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?p=37426#37426

Czasem warto zrobić inaczej niż inni Jaross :wink::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo tomek1 widzę że spisałeś się w tym odcinku, gratulacje
Noo tomek1 - gratulacje i wygranej tego GRAND PRIX-a

Dzięki :wink: Ciężko będzie, bo potrzeba jeszcze też trochę szczęścia :roll: Tym razem było po mojej stronie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie, bo potrzeba jeszcze też trochę szczęścia :roll:

Masz umiejetnosci i glowe na karku wiec dasz rade wygrac caly cykl zawodow :cool:

Tylko nie ulegaj presji ze strony forumowiczow na wyniki :wink:

Oczywiscie gratuluje i zycze kolejnych wygranych :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem wczoraj na "mojej" Chodelce, pstrągów nie było (tylko 3 małe okonki) ale widziałem pierwszy raz stado (ze 20 szt to napewno) trących się minogów, woda miała może 10cm i pływały wśród kamieni posplatane jak warkoczyki :D siedziałem z 15 min i się gapiłem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ciekawie wypadło dzisiejsze wedkowanie lowisko rybne ale bardzo ciezkie pod wzgledem wedkarskim i jeszcze ten wiatr wyrywal zestaw z wody :lol: polowy to 9 okonkow malutkich i jedna ploc 23cm i kumpel podobnie, a polowalismy na leszcze bo juz pierwsze podrygi zaczynaja brac jak sie trafi :razz: dobrze ze slonko ladnie grzalo :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.