Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach ?


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 9,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Jeszcze raz dzieki wszyskim za gratki. W piątek wybieram się nad Turawę na noc w końcu czas na sandacza :lol: Zobaczymy jak będzie. Jak coś złowię to się pochwalę, a jak nie to też :grin: Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsza zasiadka wieczorna ,miala być tylko kolejnym zanęceniem miejscówki.Tym razem fotke szczeliłem papu rybek ,może komuś się przyda wyobrażenie ilości jakie podaje.

5ab7d98f1b4c5535m.jpg

Na brania rybek czekałem dości długo,już byłem zniechęcony nęceniem i brakiem brani ,ale wiedzialem że jak się chce mieć jakiekolwiek wyniki ,to trzeba nęcić i cierpliwie czekać ,niekiedy płakać ze złosci ale nęcić i czekać .No i w konicu są ,doczekalem się .

8d991ea6ef2b28c8m.jpg

Co prawda "maluszek" ma 13kg ale też pikny.

47faef5192cae47em.jpg

Za to że taki ładny poszedł z powrotem do wody.

0caf00ba2f61e2ddm.jpg

Niestety fotograf troche zaspał. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komuś się przyda wyobrażenie ilości jakie podaje.
:shock: tym można wykarmić małą wioskę w Somalii.

Ryby pewnie są Ci bardzo wdzięczne za taką wyżerkę. No ale jak sie chce mieć wyniki to widać trzeba trochę podkarmić :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak

Maniek karmi prawie jak swiniaki a pozniej ciagnie wielkie "prosiaki" :lol:

Ilosc robiaca wrazenie :cool:

Manku w czym ty gotujesz to chyba w jakim kotle :roll:

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyś wiedział Keri ,te ilości na początku są makabryczne.Ale uznaje zasade kto dobrze sieje ten dobrze zbierze.

Przecież dwa, trzy amury wyodkurzają to raz dwa. :mrgreen: A jeszcze trzeba je zatrzymać w łowisku. Tak na to trzeba patrzeć :razz:

Maniek gratulacje :razz::razz::razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież dwa, trzy amury wyodkurzają to raz dwa. :mrgreen: A jeszcze trzeba je zatrzymać w łowisku. Tak na to trzeba patrzeć
No widzisz - jak bym sie znał to bym sie nie dziwił. Dla mnie to :shock:

Ale pewnie wasze doświadczenie mówi ze tak trzeba. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz - jak bym sie znał to bym sie nie dziwił. Dla mnie to :shock:

Ale pewnie wasze doświadczenie mówi ze tak trzeba.

Ja to jestem taki karpiarz gawędziarz póki co :cool::lol::lol::lol: Takie sztuki to na zdjęciach Mańkowych oglądam. Ale wiem ile są w stanie zszamać karpiki w mniejszych rozmiarach w krótkim czasie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pewnie wasze doświadczenie mówi ze tak trzeba
Literatura fachowa podaje że amur potrafi wszamać do 20% wlasnej masy ,to co oglądalem z autopsji to nawet więcej ,makabrycznie długi przewód pokarmowy,a przyjąć trzeba że w łowisku są większe egzęplarze rybek .
Maniek gratulacje
Dzieki .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo maniek, jestes master :mrgreen: GRATULACJE :cool: a ja tak sobie teraz pomyslałem ze u mnie jak ktos przyjdzie z 5l wiadrem zanety posiedziec caały dzien to go wysmiewaja i pluja sie ze d.... bo ryby nie zjedza i sie woda psuje :lol: i jak im to wyjasnic zdechlakom :lol: bo ja terz jestem pod tym wzgledem za przysłowiem "ile wlejesz, tam zajedziesz" hmm :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek a tam pod ogonem ryby to podbierak lezy?
Tak ,ty to masz oko ,z tym podbierakiem to calkiem jest komedia bo wszyscy się pukają w czolo mówiąc ze jestem wariat ,bo taki mały ,ale prawda jest tak że karpiowy podbierak jest nie wygodny w tansporcie ,dlatego woże taki malutki ,ale nie nazekam żadna ryba nie uciekla mi jeszcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem dzisiaj na węgorza. Jedna wędeczka na grunt. Troche sie nudziłem, ale patrze a tu coś żyłke snuje, poczekałem , ustała to zaciąłem. Wyciągam a tu mi żyłka poszła :( Ciekawe co był wyłowił. Zaobserwowałem,że koło brzegu pełno małych 3-4 cm płoteczek. Jutro kupuje żyłke 0,30....

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ja właśnie wróciłem z dwutygodniowego urlopu w Turcji. Dzielnie tachałem ze sobą sprzet - nawet zakupiłem specjąlną tubę na rysunki, żeby mi pakowacze kijka nie połamali :mrgreen: bo okazuje się że wędka jest "niebezpiecznym przedmiotem" i jako bagaż podręczny lecieć nie może. Szczęśliwie wszystko dotarło na miejsce.

Od razu pierwszego dnia zaatakowałem morze i tu okazało się że jednak nie przygotowałem się najlepiej. Okazało się że mój feederek do 120 cw jest zbyt delikatnym sprzetem i nie mogę nim dorzucić tam gdzie powinienem, a przy większej fali zestaw po jakimś czasie znosi w stronę brzegu. Przed wyjazdem już miałem świadomość, że tak byc może ale budżet nie pozwolił na zakup kijka specjalnie na morze, tym bardziej że częściej niż raz do roku okazji łowić w morzu miał nie będę. Połowiłem więc trochę maleństwa morskiego. Jako przynety używałem... zagranicznego przysmaku o nazwie dendrobena :mrgreen: i surowego miesa z kurczaka. Wśród miejscowych króluje żywiec, czyli metoda, której z przyczyn humanitarnych nie stosuję w ogóle.

Przerzuciłem się więc na pobliską rzekę i tu zaczyna się miła część relacji. Otóż ryb w Tureckich rzeczkach jest dużo i duże - takie mańkowe maluchy i średniaki, czyli jak dla mnie olbrzymy. W starorzeczu które okupowałem chodziły piekne ryby, karpiowate, jakie dokładnie nie wiem, bo zadnej nie wyciągnąłem :evil: Najgrubszą moją żyłkę rwały jak niteczkę. Połowiłem za to pięknych węgorzy, które brały tam jak szalone właśnie na dendrobenę - widać przypłynęły tam z Polski :mrgreen: Co ciekawe miejscowi nie uważają węgorza za rybę jadalną :wink:

Ogólnie ciekawie, potencjał wędkarski ogromny, bo oprócz morza i rzek (w górskich partiach piękne kropkowańce)są jeszcze olbrzymie zbiorniki zaporowe w górach. Jeśli ktoś ma trochę kasy i zapału można urządzić sobie ciekawą wędkarską wyprawę. ja dałem trochę ciała z przygotowaniem, ale jechałem też w ciemno, no i w dwie, trzy godzinki na raz nie da się odnieść sukcesów. Wszak byłem na urlopie nie z wędka, tylko z żoną więc całodzienne zasiadki nie wchodziły w grę. :mrgreen:

A ujście mojej rzeczki do morza wyglądało tak:

d333d9d48e1fe60cm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cool - dobry wypad. A co do tych karpi co rwały żyłkę - to nie mogłeś kupić w wędkarskim czegoś odpowiedniejszego? Wiesz - w nowym miejscu wędkowanie zawsze zaczyna się od wizyty w lokalnym wędkarskim ;):idea:

Gratuluję wypadu i cieszę się że połowiłeś na obcych i nie znanych wodach. Następnym razem tylko nie zabieraj żony a napewno wynik będzie lepszy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.