Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach ?


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 9,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

ja właśnie wróciłem z nocki ostatecznie odbyło sie bez brania karpiowego pare razy sygnalizator sie odezwał bo maleństwo jakieś sie do proteiny dobierało ale nawet z anmiotu nie wyłaziłem,teraz jade po kolejne kilogramy proteiny bo sie skończyła :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś od 4 rano do 10:30. Tak sobie ale raczej w tą lepszą strone :grin: Dwa leszcze 55cm i 54cm , leszcz 40cm, sandacz dłoniaczek ,kilka okoni i mały klenik :cool: .Wszystko na pinki. Leszczyk jeszcze u mnie tarło przechodzi bo taka jazda była przy brzegu że szok :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie: rdzawiec, co 5 minut.

Ponieważ okres ochronny na bassa wciąż trwa, udałem się dalej, za "bassową" plażę, w okolice latarni morskiej, gdzie ze skał jest dostęp do głębszej wody. Prawdopodobieństwo złowienia tam bassa jest niewielkie za to można liczyć na rdzawce.

68d6dc2006e13330m.jpg

Rdzawce biorą wyśmienicie, niestety maluszki. Mimo to w niespełna godzinę, łowię dziesięć małych rybek. Po braniu mały rdzawiec chwile energicznie szarpie wędką, po czym daje za wygraną i dalsza część holu przypomina już przysłowiowe "ciągnięcie szmaty".

3b169cdc32571358m.jpg

Po około godzinie od rozpoczęcia łowienia, przypływ przynosi do brzegu masę zielska, które czepia się przynęty i skutecznie zniechęca do wędkowania. Mimo to jak na godzinny wypad i tak całkiem przyjemnie. No cóż, tym razem nie jakość a ilość. Zanim zdążył zapaść zmierzch wracam do domu.

353e0531ba98aba3m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie tam u ciebie Tomaszek, ja wędkuje na zaporze obok ruchliwej szosy :sad:. Wracając do ryb to dzisiaj słabiutko.Zaspałem, ledwo dotarłem sypiącym się rowerem na miejsce a tam nęcone przeze mnie stanowisko jest zajęte :lol::mad::cry: , a poza tym spięty karpik który już był prawie w podbieraku i linek 27cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja wam zazdroszcze, na rybkach nie byłem już ze 2 tygodnie albo i więcej. System eliminacji studentów jest aktywny, więc ostatnimi czasy głównie biegałem za wykładowcami prosząc żeby łaskawie dali mi wpis, czasem nawet coś się pouczyłem. Jutro mam big egzam z ekonomii, jak go zalicze to mam już wakacje, a jak nie to jeszcze cały czerwiec i wrzesień na poprawe :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj wybrałem się obczaić nowe miejscówki. Łoo matko co ja się nałaziłem, na przemian po plaży, kamieniach, skałach, i dywanie gnijących i śmierdzących wodorostów. Czasami robiłem sobie skrót przez pola, ale trzeba wtedy uważać na wypasane o tej porze roku byki (kolega z pracy ma połamaną rękę w 4 miejscach i szczękę po się właśnie zaplątał tam gdzie stało stadko byczków) oraz ogrodzenia pod napięciem.

9c3239acb19d3f11m.jpg4f6d3bebd663af50m.jpg61d8d603e3fa9e06m.jpg

e25bf71097e36396m.jpgec109f1c560729eem.jpgc6cb6f4e10ef0a4bm.jpg

Czasami jak skrót się zbytnio przedłużał musiałem skorzystać z pomocy i zlokalizować się :lol:

1b79885ada865bf0m.jpg

No i w końcu znalazłem mniej więcej miejsce które upatrzyłem sobie wcześniej w google earth.

cfce4fbe8237f51bm.jpg

Niestety wspinaczka i skoki po nadbrzeżnych skałach mogą być bardzo niebezpieczne. Wiele razy już miałem dać susa w kierunku który mi odpowiadał gdy nagle sobie uświadamiałem że to jest skok w jedną stronę – tzn nie da się tam tędy wrócić. Jak np. tu

03451d6f007fc054m.jpg

Generalnie trzeba bardzo uważać jak i gdzie się idzie. Na domiar złego skały są ostre jak noże więc upadek może się skończyć tragicznie (np. otwartym złamaniem, lub obraniem nogi z ciała do kości). Inne pułapki też czychają

031bb0f47fcf8475m.jpg

Tak więc w końcu po długiej wędrówce w nieprzyjaznym, bez mała księżycowym terenie dotarłem mniej wiecej :???: tam gdzie sobie upatrzyłem.

2a36ea5489c2e995m.jpg

e4a67a6dd02a9feam.jpg2cebf36f98c30d29m.jpg620841ce3800d636m.jpg

Woda była pięknie przejrzysta, z dużej odległości widziałem swoją przynętę w wodzie i na dużej głębokości. Niestety zakończyło się bezrybnie. Wędkowanie przypominało balansowanie na brzytwie nad przepaścią. Na pocieszenie widziałem trzy wyjścia do mojej przynęty. Dwa razy był to spory rdzawiec i raz wargacz. Niestety żadna z ryb nie uderzyła na przynętę. Po jakiejś godzinie czy półtorej utrzymywania równowagi na skraju skały zerwał się wiatr, który definitywnie uświadomił mi że znajduję się w złym miejscu. Zwinąłem graty i już tylko droga powrotna…..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja wam zazdroszcze, na rybkach nie byłem już ze 2 tygodnie albo i więcej. System eliminacji studentów jest aktywny, więc ostatnimi czasy głównie biegałem za wykładowcami prosząc żeby łaskawie dali mi wpis, czasem nawet coś się pouczyłem. Jutro mam big egzam z ekonomii, jak go zalicze to mam już wakacje, a jak nie to jeszcze cały czerwiec i wrzesień na poprawe :lol:

Nie narzekaj ... ja nie bylem tez 2 tygodnie a sesja oficjalnie zaczyna mi sie 19 czerwca , i konczy 29 a juz teraz prawie do kibla z laptopem biegam bo na nic czasu nie ma ... do tego bede mial 2-3 dni wakacji bo 2 lipca robota-praktyki w firmie gdzie pracuje obecnie i do tego wszystkiego nie idze ŻADNYCH szans na zakonczenie sesji w czerwcu- czyli wrzesien jak nie pazdziernik ... aby nie listopad ( 15 ) jak w 2006 :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kibla z laptopem biegam bo na nic czasu nie ma

To wy tam poszliście się uczyć czy studiować :?::twisted::lol::lol::lol:

Przerwa na ryby dobrze Wam zrobi studenty :wink:

Niestety politechnika wiec świadomy wybór ... i jednak douczyć ;)

ale jak slysze ze wiekszosc uczelni w trojmiescie konczy sesje a my jeszcze nie zaczelismy ... ehhh

No ale zacytuje kolezanke z UG : " K..wa mam straszna sesje, dwa egzaminy i tylko dwa dni pomiedzy " ... od siebie dodam ze sesje zakonczyla tydzien temu z wynikiem pozytywnym i nic na wrzesien. A w poprzednim semestrze miala ... 8 godzin zajec ( w tym wyklady ) ... tak wtedy moze powiedziec ze poszla na studia a nie sie uczyc .

A wracajac do tematu .... niestety nie bylem na rybach za to sasiad byl z dzisiejszych polowow zadowolony ... dwie godzinki i polapal troche bialorybu na rzece jakis leszczyk 30-tka i jakies plotki ... dokladnie nie wiem ale ... cytuje " fajnie bylo"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem na Zezuju (łowisko specjalne w połowie drogi między Olsztynem a Olsztynkiem). Wynik: 4 lotki i 2 okonki (oj, marnie). Ale inni powyjmowali po parę karpików (takich "przemysłowych", w okolicy 2 kg). Może następnym razem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj zgodnie z zapowiedzią cały dzień spędziłem nad Zalewem Zegrzyńskim na leszczowaniu. Był to pierwszy wypad nad tę wodę więc nie obyło się bez przygód. O 04.30 gdy jechaliśmy już na miejsce zaczęło lać. Kolejne dwie godziny to było kręcenie się smochodem po okolicy i poszukiwanie miejscówki w strugach deszczu.

W końcu ok. 7 znaleźliśmy przyzwoite miejsce, w którym mogliśmy się we dwóch rozłożyć z feederami. Ustawiliśmy się jakieś 500 metrów w stronę zapory w dębe od mostu w zegrzu , na południowym brzegu. Zaczęło się łowienie. Pogoda również powoli zaczęła się poprawiać, po południu spaliliśmy się dokumentnie.

Efekty były całkiem zadowalające - złowiłem 7 leszczy w rozmiarach konsumpcyjnych - największy 40 cm i całą masę drobnicy, kumpel miał podobne wyniki.

Następnym razem nocka :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdążyłem rozłożyć dziś wędke zaczeło padac (lać) zawinołem sie do samochodu :/ :/ :/ Wczoraj to samo tyle ze popołudniu. Jednak ojciec coś tam wie :P dobrze mi radził zebym nie jechał dzis.... teraz to sie konkretnie zaniosło = ) Dziś już nici z łowienia, przedwczoraj 7 płotek takich w granicach 25 cm :P i uderzenie na żywca ;) ale za wczesnie przyciołem ;)

tyle wolnego a nic nie połowiłem ;/ krew nagła mnie za chwilke zaleje ;)

Pozdrawiam Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja siedziałem druga nockę z rzędu i lipa ale były 2 brania tak delikatne że nie dało sie zaciąć zawsze brały konkretnie gdybym wiedział przygotowałbym inny włos i miałbym juz połów na koncie a tak nicc tylko zaraz po rybach musiałem jechać na pogotowie bo miałem kleszcza w nietypowym miejscu i tak sie złozyło teraz bez preparatu na to dziadostwo nie wybiore sie na nocke !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety politechnika wiec świadomy wybór ... i jednak douczyć ;)

ale jak slysze ze wiekszosc uczelni w trojmiescie konczy sesje a my jeszcze nie zaczelismy ... ehhh

No ale zacytuje kolezanke z UG : " K..wa mam straszna sesje, dwa egzaminy i tylko dwa dni pomiedzy " ... od siebie dodam ze sesje zakonczyla tydzien temu z wynikiem pozytywnym i nic na wrzesien. A w poprzednim semestrze miala ... 8 godzin zajec ( w tym wyklady ) ... tak wtedy moze powiedziec ze poszla na studia a nie sie uczyc .

Heh, ja tez jeszcze sesji nie zaczalem. ETI PG sie klania. Na ryby i tak nie jezdze jak jestem na studiach bo nie mam po prostu transportu. W tym roku tak jak i ty musze zrobic praktyki takze tez bede siedzial w 3miescie i z ryb nici. Tylko jak czasem zajrze do siebie to na chwile wyskocze, ale co to za wedkowanie na chwile ;)

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieńka ta polibuda w poznaniu obok akademcow plynie rzeka :wink::razz::razz: Przynajmniej z tego co slyszalem :mrgreen:

Ja dzis urwalem sie troche z rana do kumpla na stawek polapac troche malych rybek. Zastawilem pulapke, zobaczymy co bedzie. W nastepnym tygodniu wybieram sie na węgorza. Moze jeszcze dzis jak sie uda pojade troche na noteć. Chociaz trace nadzieje zeby tam plywalo cos wiekszego, wczoraj znowu pare plotek i krąpików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieńka ta polibuda w poznaniu obok akademcow plynie rzeka

ano płynie z okna ją podziwiałem póki mieszkałem w akademcu.... :razz: ale jak mawiał mój wykładowca "to nie uniwerek tu sięuczyć trzeba".... :twisted: a jak jeszcze dodasz do dziennych studiów i pisania magisterki dzienna prace na pełen :sad: etat to na ryby masz 6godz. dziennie - czas na spanie(lub na piwo) :lol: więc z warty na poligrodzie dla studentów pożytek tylko widokowy..... :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co studiujesz sinus, ? Sam sie chyba tam wybiore, przynajmniej tego chce, ale zobaczymy :lol: Poza tym fajne miasto, brat tez tam studiował :wink:

A jesli chodzi o temat to jednak pojechalem na rybki, efekt zerowy, bomba zgubiona gdzies w trawie. Probowalem sie uczyc bo koniec roku sie zbliza, ale nie wychodzilo bo byly nawet 3 brania :roll: Bylem pewny ze nic nie wezmie a tu jedno takie branie, ze prawie wedke do wody wciagneło, zaloze sie, ze to żgaja :lol:

A jesli chodzi o tą zastawioną pułapke to nie bylo zadnych maluch rybek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studenci do Hydeparku

jeszcze tylko "WON" brakuje ...

Toż to zwykłe prześladowanie (przyszlej) inteligencji, przyszlości tego Narodu ... :twisted:

A na rybkach ... bylem godzine bo mi oczy z tylu glowy juz wychodzily ...

pusto calkowicie ale za to powietrze świerze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.