Skocz do zawartości
tokarex pontony

Dolnośląska umawialnia na wspólne wędkowanie


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

Patryk pierw sprawdz czy ten teren nie bedzie objęty zawodami bo w tą niedzielę mają się odbyć zawody rozpoczęcia sezonu muchowego PZW legnica, zbiórka przy zalewie w Złotoryji. Oczywiscie mogą zostać odwołane z powodu pogody lub nie zgloszenia się zawodników. Brzegi są bardzo oblodzone czyli z wejściem do wody będą problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 weeks later...

witam

jak tam wyglada sytuacja na starorzeczach olawki, zatoczce zhp czy glinianka we wrocławiu... jest lod po ktorym mozna spokojnie stapac? od paru ladnych dni siedze w domu i probuje sie wykurowac i nie mam pojecia co sie dzieje na lowiskach. jezeli pojawil sie "pewny" lod to bardzo chetnie wybiore sie z kims w niedziele lub poniedzialek pomoczyc kijka w przereblu gdzies na terenie wroclawia lub oklolic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, w przyszłym tygodniu po targach wędkarskich mam zamiar przetestowac nową okoniówkę team dragona do 7g. Czy ktoś poleci mi jakieś pobre miejscówki w pobliżu miejsca targów we Wrocławiu? Jakie użyc obciążenie główki jigowej, a jakie ciężarka troka? Jak długi ma byc trok? Może ktoś miałby czas i podszkoliłby mnie w rzecznym spinningu, bo na tym terenie jestem całkiem zielony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,jakoś cisza zupełna nikt nic nie planuje ,jakiś wspólny wyjazd na kropki ,co prawda mogę dopiero po 10 marca ale już coś trza wybrać .Poczytałem [Wś-nr3] o łowiskach "Dookoła Sudetów" i powiem ze gul mi skacze :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda mogę dopiero po 10 marca ale już coś trza wybrać

No pewnie że już czas na wybór miejsca, z uwagi że rozmawiałem z Madi która też chciała by uczestniczyć w tym spotkaniu to dobrze by było gdzieś w rejonie Kotliny Kłodzkiej, a jest w czym wybierać, tylko że te małe rzeczki i większe strumienie to przeważnie zarezerwowane dla jednego wędkarza bo kilku i więcej nie będzie miało miejsca. Decyzja trudna, ale robię wywiad gdzie na odcinku Nysy moglibyśmy ewentualnie pobiwakować i połowić, w tym tygodniu będę wiedział. Ale nic nie stoi na przeszkodzie aby podawać jakieś konkretne miejsca do spotkania, coś wybierzemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie że już czas na wybór miejsca
tak.. chyba najlepiej będzie jak w oparciu o bogate doświadczenie i posiadane informacje od innych miejsce spotkania wybierzemaniek, z roman gawlas, bo w momencie w którym 10 osób będzie wybierało miejsce to zrobi sie jeden wielki bałagan.. a resztę spraw organizacyjnych ustalimy juz wspolnie :mrgreen: co o tym koledzy i koleżanki sądzą..:?::?: aaa no i ja oczywiście sie piszę na listę uczestników.. :grin:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

jak dla mnie miejsce spotkania nie robi różnicy. Jeśli będę tylko będę we wrocławiu i będę miał czas - a to jest największy problem - to od nysy kłodzkiej po kwisę dojadę. Abstrahując od powyższego, obecnie na pstrągi jeżdżę niemal wyłącznie nad kaczawę i jeszcze jedną rzeczkę w legnickim i muszę przyznać że na kazdej wyprawie coś tam wydłubię.

http://www.haczyk.pl/forum/viewtopic.php?p=113317#113317

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie rozmawiałem ze znajomymi i wychodzi na to że w tym roku na większości rzek jest ponoć pstrągowa bieda. Na nysie i ścinawce porażka - ciężko złowić rybę. Na kwisie udane było jedynie otwarcie sezonu, ale kolejne tygodnie już nie darzyły. Na bobrze podobnie. Nie wiadomo do końca jakie są przyczyny choć - przynajmniej w stosunku do bobru - podejrzewa się ingerencje kormoranów.

Nie nastraja to optymistycznie, choć - w przypadku naszego spotkania - ryby schodzą na drugi plan.

Roman jeżeli spotkanie miałoby się odbyć nad nysą powyżej kłodzka, to myślę że najlepsze miejsce na spotkanie i ognisko jest tam gdzie w zeszłym roku było spotkanie z "potokiem", czyli przy moście kolejowym powyżej kłodzka. Można też ewentualnie jechać bliżej gorzanowa, tam też da się zrobić ognisko nad samą wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o odcinku Nysy powyżej ujście Scinawki jakieś 800-1000m od samego ujścia- to jedna propozycja a druga to właśnie o moście myślałem, jest sporo miejsca a i można gdzie połowić , chociaż ten odcinek do najrybniejszych nie należy ale za to można trafić na wyrośniętego kropka, do samego Gorzanowa też można podjechać, jestem za, dzisiaj Czesław da mi jakieś wytyczne co do ciekawszych miejscówek, wieczorkiem coś skrobnę w temacie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy na strzegomce rzeczywiście trafia się pstrąg???

na to pytanie będę szukał odpowiedzi w tym sezonie. jak do tej pory tylko słyszałem o złowionych w Strzegomce pstrągach. Jednego razu zasłyszałem rozmowę dwóch panów na mietkowie z których jeden mówił że złowił 3 przy okazji łapania żywca. Mile mnie zaskoczyło jak powiedział "takie to ładne że wypuściłem" :smile: Ja łapałem pstrągi na Bystrzycy. Z ryb prądolubnych widziałem w Strzegomce strzeble i sporo kleni. Warunki dla pstrąga są niezłe a wiem że rzeka była nim zarybiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wiem na pewno że w Strzegomce są piękne pstrągi ja mieszkam w Strzegomiu.

A w tym roku ma się utworzyć towarzystwo przyjaciół Strzegomki,znam gościa co to organizuje.

Strzegomka to woda górska i trzeba uiścić dopłatę 50 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może zróbmy wstępną listę uczestników, będzimy wiedzieli ile osób mniej więcej będzie, bo inne miejsce trzeba wybrać dla 15 osób a i inne można dla 5..

1. maniek,

2roman gawlas,

3. Madi

4. Pio

dopisywać sie proszę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieści nie za ciekawe- woda pośniegowa z każdym dniem przybywa(dzisiaj rozmawiałem z kol z Barda) i pewnie z 1,5-2 tygodni trzeba zapomnieć o rybkach, zresztą Pio był w niedzielę to widział co jest. Odnośnie miejsca spotkania to mamy trzy możliwości:

1- Zeszłoroczne ujście Ścinawki- ale po rozmowach z miejscowymi lepiej to miejsce odpuścić bo jesień była tragiczna dla tej rzeczki(jakieś przytrucie)

2- Most przed Krosnowicami, i rozjechać się w rużne rejony Nysy, np. Gorzanów

3- Podtynie- tam był w niedzielę Piotr, po rozmowie z kolegą miejsce dobre piękne dolki na łuku rzeki ale raczej z pstrągiem może być problem ale klenia jest do bulu i to ładne szt, ale na wysokości Opolnicy już można liczyć na ładnego kropka.

Tak to z grubsza wygląda, na mapce pokazuję ostatnie miejsce spotkania, a wieczorkiem wstawie dwie odnośnie punktu 1 i 2

post-1503-14544971986742_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.