Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Złe nawijanie linki przez kołowrotek


Gość DareczeK

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DareczeK

Witam. Mam problem z nawijaniem żyłeczki na kołowrotek Jaxon Vertigo FRM 400.

Kołowrotek nawiją żyłkę w cylindryczny sposób. Czy będzie to miało wpływ na jakość wędkowania ? Jak to zniwelować?

Wklejam zdjęcia.

cimg5023iz6.jpg

cimg5025pe8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 84
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość DareczeK

Pod szpulą nie zauważyłem żadnych podkładek. Jedyne podkładki znajdują się na górze szpuli, ale te są od wolnego biegu (jeśli sie nie mylę).

cimg5030xz2.jpg

cimg5029yw8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O JA PIERNICZE!!!!!Jeszcze czegoś takiego nie widziałem!!!!

Nie obraź sie DareczeK ale większego szmelcu już chyba nie mogłeś kupić!!!

Spróbuj tą czerwoną podkładkę zdjąć może pomorze.

A jak nie to -->kierunek serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DareczeK

W środku nic nie będę grzebał bo strace gwarancje. Nic , trzeba będzie się wybrać do serwisu. Dla porównania wrzucę jeszcze fotki żyłeczki na dwóch różnych kołowrotkach.

cimg5033vp3.jpg

cimg5038zp2.jpg

Mała różnica :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim oddasz do serwisu, zrób tak, jak Ci napisał ds-fan, ściągnij tą czerwoną podkładkę, dzięki czemu szpula osiądzie niżej. Ze zdjęcia, które wrzuciłeś nie widać, czy jest tam jedna, czy dwie podkładki (powinny być 2). Nawiń powtórnie żyłkę i zobaczysz, czy to coś dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DareczeK
No to nie pozostaje ci nic innego jak iść z nim do serwisu.

Masz przynajmniej nauczkę że nie kupuje sie sraxonów.

Mam w domu 3 wędki Jaxona . Sprawują się wyśmienicie ( a swój wiek mają).

Możliwe , że trafiłem na trefny egzemplarz :???: Pójdę do serwisu i zobaczymy co powiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedną wędkę Jaxona i muszę powiedzieć, że sprawuje się nieźle. Ale powyższy przypadek utwierdza mnie w przekonaniu żeby od kołowrotków tej firmy trzymać się z daleka :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DareczeK, weż kołowrotek do ręki najlepiej pod światło, otwórz bigiel, poluzuj hamulec ale tylko na tyle abyś mógł szpulą obracać (najlepiej jak jest pusta) i zacznij obracać szpulą postaraj się zaobserwować czy szpula nie ma bić na boki, jeśli ma to wychwyć ten moment w którym odchylenie jest największe, wtedy ściągnij szpule i staraj sie odgiąć w kierunku przeciwnym trzpień na którym jest osadzona szpula tylko nie przedobrzyj, powtarzaj ten zabieg do momentu wycentrowania szpuli, jeśli złe nawijanie jest tego przyczyną to powinno pomóc, a jeśli nie to wal z nim do serwisu :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DareczeK, weż kołowrotek do ręki najlepiej pod światło, otwórz bigiel, poluzuj hamulec ale tylko na tyle abyś mógł szpulą obracać (najlepiej jak jest pusta) i zacznij obracać szpulą postaraj się zaobserwować czy szpula nie ma bić na boki, jeśli ma to wychwyć ten moment w którym odchylenie jest największe, wtedy ściągnij szpule i staraj sie odgiąć w kierunku przeciwnym trzpień na którym jest osadzona szpula

andi64, jak ma gwarancjęto niech nie kombinuje bo jak zauważą ślady kombinerek na osi to mu jeszcze nie uznają reklamacji. DareczeK wal śmiało do serwisu, jaxon kołowrotki robi bardzo kijowe, ale póki co nie ma problemu z reklamacjami więc masz dużą szansę na wymianę na nowy. a z tym co radzi ci andi64, (czy szpula ma bicie) to sprawdzaj od razu w sklepie, bo są całe serje źle zrobionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DareczeK

Juz byłem w sklepie. Przyznali mi rację i za tydzień do mnie zadzwonią, bo nie mieli na stanie już tego romiaru. Ale nie wiem czy nie zrezygnuję z tego kołowrotka i kupie inny.

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wiem czy nie zrezygnuję z tego kołowrotka i kupie inny.

jeżeli masz możliwość odzyskania kasy, to ani chwili się nie wachaj i kup coś lepszego, bo za czas jakiś znowu pewnie coś poleci....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm....Bez żadnego tuningu ze strony użytkownika...jest to całkiem niezły "typowy kołowrotek plażowy" :cool: , tzn. wyśmienicie nadaje się do wypuszczania latawców na plaży :mrgreen:

Ps.

Nawet jak skorygujesz ten stożek, "garby" i tak pozostaną.

Wiem, że ciężko kupić coś porządnego w tej półce cenowej, ale jakbyś miał możliwość wymiany, pooglądaj sobie kręciołki Konger.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DareczeK
Hmm....Bez żadnego tuningu ze strony użytkownika...jest to całkiem niezły "typowy kołowrotek plażowy" :cool: , tzn. wyśmienicie nadaje się do wypuszczania latawców na plaży :mrgreen:

Ps.

Nawet jak skorygujesz ten stożek, "garby" i tak pozostaną.

Wiem, że ciężko kupić coś porządnego w tej półce cenowej, ale jakbyś miał możliwość wymiany, pooglądaj sobie kręciołki Konger.

Skąd wiesz , że garby pozostaną ?? Łowiłeś na ten kołowrotek ?

Jeżeli miałbym kupić coś innego to myślę o tych:

OKUMA Silvara z wolnym biegiem SVB 55

SPRO Hardliner Pro LCS 3500

MIKADO CARP - FORCE 5003

OKUMA Spectrum Baitfeeder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.