Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Złe nawijanie linki przez kołowrotek


Gość DareczeK

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 84
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
nawijales ja na samym dolniku wedki ? czy na calej rozlozonej
A w czym różnica polega . :?:pablo__20, masz ustawione szpule za nisko ,podłóż podkładkę to na pewno się poprawi.

własnie sam sie nad tym zastanawialem, ale jednak roznica byla widoczna ;) wiec sie sprawdza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie sam sie nad tym zastanawialem, ale jednak roznica byla widoczna
Powiem szczerze że zawsze nawijam na dolniku i zawsze mam OK ,problem jest tylko wtedy jak sie nie pilnuje naprężenia linki wtedy wychodzi babol.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie sam sie nad tym zastanawialem, ale jednak roznica byla widoczna
Powiem szczerze że zawsze nawijam na dolniku i zawsze mam OK ,problem jest tylko wtedy jak sie nie pilnuje naprężenia linki wtedy wychodzi babol.

byc moze ze chodzilo tylko o amortyzacje szczytowki przy napieciu mocniej pletki stad lepsze nawijanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może mieć aż taki wpływ?
Nie wielki ale może ,patrząc w przybliżeniu na twoje fotki ,to nie masz luźnego zwoju na szpuli czyli nawet jak byś przewinął linkę jeszcze raz nawet na rozłożonej wędzisku nie skorygujesz to ciaśniejszym nawojem ,stożek i tak pozostanie .Zastosuj podkładkę o grubości np 0,10 mm pod szpule i sprawdź [nawiń jeszcze raz ]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Mam mały problem z nawinięciem żyłki na kołowrotek. Dostałem w prezencie kołowrotek Jaxon. Przekładam żyłkę przez pierwsze oczko wędki ,zakładam na szpule i szpule wkładam do kołowrotka zamykam i kręcę. Tylko jak kręcę do przodu to cały mechanizm się obraca a żyłki mi nie wybiera. Żyłkę mi wybiera w momencie gdy kręcę do tyłu. Czy to jest poprawne? Gdzie robię błędy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

koledzy kołowrotek nawija za dużo plecionki, żyłki u góry przez co robi sie stożek.

podłożyłem podkładki aby unieść szpule wyżej pod spód tego metalowego pierścienia z ząbkami i nawija ok ale jak dokręcam chamulec to kołowrotek chodzi corac ciężej. czy żle podłożyłem czy co ? bo nie wiem jak sie do tego dobrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.