Skocz do zawartości
tokarex pontony

Złe nawijanie linki przez kołowrotek


Gość DareczeK

Rekomendowane odpowiedzi

Skąd wiesz , że garby pozostaną ?? Łowiłeś na ten kołowrotek ?

Jeżeli miałbym kupić coś innego to myślę o tych:

OKUMA Silvara z wolnym biegiem SVB 55

SPRO Hardliner Pro LCS 3500

MIKADO CARP - FORCE 5003

OKUMA Spectrum Baitfee

Przewinęło mi się trochę tego prze ręce,i wiem co jesteś w stanie sam skorygować w domowych warunkach a co nie i bez znaczenia jest to czy łowiłem na dokładnie ten kołowrotek.

Gdybym musiał wybierać w ciemno któryś z wymienionych wziąłbym ostatni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 84
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 weeks later...
Gość DareczeK

Okazało się , że jakiś chińczyk zamontoał w kołowrotku nie ten kabłąk z rolką co trzeba :mad:

Odzyskałem kase i teraz kupuje coś z Okumy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 year later...

Witam. Od niedawna jestem posiadaczem uzywanego shimaniaka x 1000 gtm stan idealny zadnych porysowan.

Moj problem a raczej pytanie czy ktos z was moze mi powiedziec dlaczego ten kolowrotek delikatnie nawija zle zylke, mianowicie jest jej wiecej nawinietej u gory niz na dole, w innym shimano super 1000 gt-fa (nowy) tez zauwazylem delikatna tendencje do tego stylu nawijania.

ponizej podaje link do zdjecia kolowrotka

http://yfrog.com/0vshimmj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zimek81, przy szybko złączach a taki jest twój system jest gorzej to wyregulować ,możesz spróbować podnieść klik na szpuli ,ale od razu powiem nie we wszystkich modelach sie da.

W twoim przypadku podkładka 0,25 mm będzie dość .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Od kilku lat posiadam kołowrotek Jaxon Tronx 200 RD, ale do tej pory jakoś nigdy nie nawijałem żyłki do pełna. Dziś to uczyniłem i to co zobaczyłem zaniepokoiło mnie. Kołowrotek nierówno nawija żyłkę, tj. nawija więcej w górnej części szpuli, a mniej w dolnej. Czy można to jakoś naprawić, skorygować? Szkoda mi 'wyrzucać' tego kołowrotka, bo działa bardzo dobrze... Z góry dzięki za wszelkie rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat posiadam kołowrotek Jaxon Tronx 200 RD, ale do tej pory jakoś nigdy nie nawijałem żyłki do pełna. Dziś to uczyniłem i to co zobaczyłem zaniepokoiło mnie. Kołowrotek nierówno nawija żyłkę, tj. nawija więcej w górnej części szpuli, a mniej w dolnej. Czy można to jakoś naprawić, skorygować? Szkoda mi 'wyrzucać' tego kołowrotka, bo działa bardzo dobrze... Z góry dzięki za wszelkie rady.

Mam taki sam kołowrotek , troche nadole niedowija ale niestanowi to żadnego problemu.

Olej to :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to nie chce mi się aż tak w to bawić... Zauważyłem, że ten trzpień ma ze 2mm luzu, a więc możliwe, że opadł :( Nie chce rozkręcać kołowrotka, bo zapewne go już nie złożę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hapnik, nawój nie jest tragiczny(ważne że nie ma szczelin) - ja bym to zostawił tak jak jest, masz opatentowany nawój daiwy za friko :lol: . można odkręcić jeszcze od góry szpule i tam próbować wsadzić podkładkę, ale to nie koniecznie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Mam pytanie odnośnie Spro Aggressive LCS Pro 750. Dziś nawinąłem żyłkę i wyraźnie widać, że jest nawinięta "do stożka". Kołowrotek ma szpulę typu Long Cast.

Czy przy kręciołach wyposażonych w tego typu szpule tak powinno być :?:

U was też tak jest :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unises, w tamtym temacie chodzi Ci o tą podkładkę z ząbkami :?:

Bo innej w moim kołowrotku pod szpulą nie ma. :roll:

Zwykle na trzpieniu osadzone jest metalowe kółko zębate [element terkotki] a na nim leżą sobie podkładki dystansowe [do korekty nawoju] wykonane z tworzywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.