Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Szczupaki 2008


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 224
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
tomik gdzie łowisz tam w chełmie bo bym sie wybral bo studiuje tam właśnie

Dzisiaj byłem na Gliniankach przed Stańkowem.

Ale wracajmy do tematu. Kto się jeszcze pochwali na 1 maja? :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczołem sezon na Narwi z trzema niewymiarowymi szczupłumi i jednym 2,5 kg i 70 cm

okraszone kilkoma okonkami , wszystkie ryby zostały złapane na płytkiej wodzie {wewnętrzny łuk zakrętu } nie wiecej niz 1,5m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na dzisiejszą godzinę nad żwirownią w Kątach Wr.- takim jeziorkiem linowo karasiowym miałem jedno wyjście szczupłego - doslownie wyglądało to jakby pstrąg do przynęty wychodził, menda rozdziabiła paszcze pod moimi nogami (0.5m. ode mnie) po chwili zamknął ją i odpłyną w siną dal... a miał może ze 40 cm :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 maja, tradycyjnie z kolegą zaczynamy łowić na jednej z moich z ulubionych rzeczek na podlasiu, nastawieni pozytywną energią ruszamy. :D

a8ad29e1fb712575m.jpg

Po chwili uderzenie i taaaaaaaaki... "zaczep" :D

6022caf7482519dfm.jpg ,

no nic lecimy dalej. 1335cf8d628a8fa6m.jpg

dokładnie obławialiśmy, każdą skryjówkę esox'ów, aż w końcu u kolegi zaczepił się taki maluch..

e34698b9554deed2m.jpg, szybkie zdjęcie i powrót malucha do rodziców :) Pare metrów dalej u mnie zameldował się 2-krotnie mniejszy szczupak, bez zdjęcia szybko wypuściłem rybke i na tym zakończyliśmy wędkowanie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jak co roku nie wędkuje 1 to jest protest na terminy wystarczy że łowie cały rok zębacze

w ten jeden dzień daje im szanse tak jak że łowie bez podbieraka , podbieram tylko ręką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elo ludziska ja łowielem dzisiaj na zywca przez 8 godzin i nic przed wczoraj mialem kilka bran jednego spiołem itp co robie nie tak ze nie chca brac ziomki jezdza na prywatne stawy typu za wedke sie placi i łowia szczupaki karpie a ja na pzw nic nie wiem byc moze robie cos źle lub mam totalnego pecha jezdzilem jzu w tym roku z 8 razy i tylko 3 japonce i niezlapae szczupaki ktore widzialem jzu przy brzegu czy to totalny pech czy wy jestescie w podobnej sytuacji pozdrawiam i czekam na odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyman, czyli w przyszłym sezonie jak go złowisz to pewnie będzie już wymiarowy ale pierwsza ryba sezonu zawsze cieszy.

Oby teraz brały już tylko większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam też zacząłem 1 maja ale złowiłem jedynie piękną wzdręgę (i to na obrotówkę nr 3) natomiast szczupłego dostałem wczoraj. Pierwszy w tym roku i prawie 70 cm no i kilka naprawdę potężnych targnięć . Łowię na Wiśle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas tradycyjnego spinningowania sprawdzają mi się woblery - imitacje wzdręg i okoni, oraz 10cm rippery mannsa perłowe z czarnym grzbietem, w trollingu niezastąpione są za to imitacje małych szczupaków.

fb26f2b1e5d8c963m.jpg

c3b140e65075877em.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pablotor,

Biorą i to całkiem nieźle :wink:

Spróbuj połowić na kopyto - 6 i 8 cm w kolorach jasnych a w szczególności: jasna zieleń, jasna żółć - żarówy, perłowe, mogą być z jakimiś dodatkami kolorystycznymi np żółte z zieolnym grzebietem, żółte z czeronym itp... Możesz też założyć rippery mansa od 6 cm w góre w takich kolorach jak wypisałem bo na szczupaka są w miare uniwersalne i mi się praktycznie sprawdziły - na Odrze, na stawach, jeziorze, oraz małej rzeczce...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótki, 2-godzinny wypad i padł jeden z trollingu, drugi większy zrobił świecę i się wyhaczył. Przynęta prowadzona na przybrzeżnym spadzie, głębokość łowiska ok. 3m.

7c4926cac766839bm.jpg

55a5d74dc63cce21m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyprawa na pobliska rzeczke zakonczyła się tak:

-jeden szczupak złapany 33 cm

-jeden poszedł niestety w zielsko i sie odwadził

-jedno branie niezacięte

-jedno wyjscie do gumki

mogło by być więcej ale wyprawe uznaje za udana sporo było frajdy z wędkowania i szczupaczek 33 cm pierwszy w moim sezonie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wybrać sie w poszukiwaniu bolka wieczorkiem..

A tu telefon.. dzwoni Wielorybnik... zmiana planów i otwarcie sezonu szczupakowego już się szykuje.

Przepakowanie na szybko, auto, zgarniamy Wojciecha po drodze i na "nasze" łowisko:D

Pogoda była przepiękna.. Szybkie rozłożenie sprzętu i cmyk na wodę..

Standartowo obławianie trzczcinek i kapelonów na płyciznach.. w ruch gumy i blachy.. nic.. ale humorki dopisują..

Pierwszy namierzony dołek również nie przynosi sukcecu.. nagłe przytrzymanie.. czy to jest ta chwila??!! nie to tylko zaczep.. eshhh te rośliny, ale chociaz adrenalinka skoczyła.. :twisted:

Cóż próbujemy dalej... rynna... mówię: "Ja wam chłopaki pokaże jak się szczupaki wyciąga" wobler głębokoschodzący... rękodzieło... Wojciech się śmieje, że niby kiepski, nic nie warty..

dc87f1e9797b270cm.jpg

3-ci rzut, przytrzymanie lekki odjazd.. delikatny hol.. i pod burtą zawija szczupły... widac większy bo wyciąga parenaście metrów żyłki... (ufff że jest przypon wolframowy - myślę) pompowanie.. i na powierzchni pokazuje kawałek grzbietu, wali świece, odjazd... jak ja kocham ten brzęk hamulca kołowrotka:D.. jescze jedne chlapniecie ogonem.. do czterech razy sztuka :wink: i na pokładzie ląduje +/-85cm.. są emocje..

Pazerniak zapięty na 2 kotwice.. akcja ratownicza pt "odczepianie".. rozpoczęta.. gryzł skubany niesamowicie.. ale na kolankach u Sobiego się uspokoił..pare fotek..

b5df2f5c6564c513m.jpg

i hop do wody..

3a6ba6eb91670edcm.jpg6fa8c30a40a96e8am.jpg

..wracaj..przyprowadź babcię :razz:

Teraz to adrenalinka skoczyła i wszyscy ostro wzieli sie do łowienia..

Padł jeszce jeden pistolet +/-40 ale wieczorne ochłodzenie wygoniłlo nas z wody..

0351d98fede40ee8m.jpg

Cóż.. miło spedzony czas, a sezon szczupakowy pomyślnie otwarty.. 13-ty nie zawsze pechowy :wink:

..a jutro dalej za bolkiem.. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Supersobi,

No dobra ten wobek nie był taki zły :D

ale zapomniałeś napisać jak ten twój szczupak poharatał moje cenne informatyczne paluchy teraz prawie nie mogę pisać na klawiaturze :D

oj będziesz draniu płacił odszkodowanie :twisted:

no ale suma summarum wyprawa całkiem przyjemna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.