Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

GPFH - Grand Prix Forum Haczyk.pl


adi1122spid

Rekomendowane odpowiedzi

Wymiar minimalny zgłoszonej ryby zweryfikuje pierwszy zgłaszający w danym gatunku, tak to przynajmniej rozumiem że każda kolejna zgłaszana ryba /w danym gatunku/ musi być większa.?

Postawmy wysoko poprzeczkę i nie będziemy oglądać rybek tylko ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 490
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Wymiar minimalny zgłoszonej ryby zweryfikuje pierwszy zgłaszający w danym gatunku, tak to przynajmniej rozumiem że każda kolejna zgłaszana ryba /w danym gatunku/ musi być większa.?

Postawmy wysoko poprzeczkę i nie będziemy oglądać rybek tylko ryby.

w "drugiej" kategorii dla danego gatunku tylko z trzema największymi okazami, dokładnie tak jak piszesz. Jak pojawia się większy, ostatni odpada i ciągle zostają trzy..

Wszelkie sugestie, co do podniesienia poszczególnym gatunkom norm minimalnych na pewno rozpatrzy tomik, ja na to nie mam wpływu.

Postulat, aby podnieść co nieco wymiary tym gatunkom, które osiągają duże rozmiary - np. karpiowi, szczupakowi, czy sandaczowi, generalnie wydaje się być słuszny.

Które i na ile wymiary poprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artech prosił o bolenia - od 60cm, szczupakowi, sandaczowi i węgorzowi można dać po 70cm, dla karpia - nie mam pojęcia, niech wypowie się jakiś łowca, ale nie maniek - bo wymiar powinien być możliwy do uzyskania dla zwykłych śmiertelników :wink:

W nazwie głowacicy wkradł się mały błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy pierwsze zgłoszenie i rekord.

Wszystko git, ale tak już dla ścisłości zapytam bo w regulaminie mamy:

"Oraz max. dwa wyraźne zdjęcie wędkarza i ryby, dzięki któremu dany okaz będzie można zidentyfikować i ocenić.

W tym jedno zdjęcie na którym musi być uwieczniona obok ryby miarka, pudełko od zapałek, kołowrotek, kawałek wędziska, lub inny przedmiot powszechnego użytku. "

Jest wyraźne zdjęcie wędkarza, ryby.

Myślę, że z identyfikacją i oceną nie ma problemu ale nie ma na zdjęciu pudełka zapałek itp. i przypuszczam nawet, że nie wynikało to z tego, ze ich Supersobi nie miał tylko może o tym nie pamiętał.

Stąd pytam, trzymamy się tego ściśle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyglądając się tematowi i wyrażając swoje zdanie, uważam że jedynym słusznym elementem na zdjęciach oprócz wędkarza i ryby powinna być tylko i wyłącznie miarka która jednoznacznie potwierdzi wielkość ryby.

Patrząc na inne "rywalizacje" to powstaną kłótnie typu "moja ryba ma 62.5cm a wcześniejszy rekord był 62cm"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym jedno zdjęcie na którym musi być uwieczniona obok ryby miarka, pudełko od zapałek, kołowrotek, kawałek wędziska, lub inny przedmiot powszechnego użytku

inny przedmiot powszechnego użytku - wobek Siek-M Siga... Można porównac...

Jeżeli uważacie ze to nie wystarczy proszę o wyrzucenie mojego zgłoszenia...

Nie obrażę się - poprostu chciałem, żeby to już ruszyło.. (a bolki i tak się złowi większe)

Choc następnym razem też nie zrobię zdjęcia z miarką, bo jest to dośc sporym problemem jeżeli się ma aparat na statywie... ściagac aparat ze statywu..

A zdjęcia ryby "na leżąco" w trawie z miarką z boku wyglądają żenująco wg mnie

poza tym szkoda i ryby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na inne "rywalizacje" to powstaną kłótnie typu "moja ryba ma 62.5cm a wcześniejszy rekord był 62cm"...

ex aequo :)

Dobrze, że już jest pierwsza ryba, może się temat ruszy,

Mam pytanie do tego zdjęcia wędkarza z rybą-czy będzie to bardzo restrykcyjnie przestrzegane? Czasem jest się samemu na rybach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomik, z jednej strony jestem za ścisłym przestrzeganiem regulaminu, z drugiej - szkoda by było nie przyjąć tak ładnej ryby Sobiego, która znalazła się w pierwszym zgłoszeniu. Musisz to sam rozważyć. Ja bym raczej zostawił, bo faktycznie jest widoczny wobler, czyli jeden z wymaganych przedmiotów.

Na marginesie chciałem zauważyć, że w konkursie, gdzie był wymóg uwiecznienia 'momentu powrotu ryby do wody', regulamin też nie był ściśle przestrzegany, gdyż w wielu zgłoszeniach widoczne było jedynie to, co bezpośrednio poprzedza moment powrotu, czyli trzymanie ryby w ręku na tle wody lub w wodzie, ale samego powrotu (odpływającej ryby) nie było widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę problemu aby zrobić też kategorie dla ryb typu rekin itp. łowionych także przez naszych użytkowników. Potrzebuję jedynie określenia przez was jakiś kryteriów miarowych i gatunkowych tych ryb.

Bardzo proszę;

Blue shark, (żarłacz błękitny) - 180cm

Tope shark, (rekin szary) - 110cm

Spurdog shark , (?) - 100cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej napisał Sobi:

zastosujcie jakiś procent wg tych długości WŚ i bedzie po problemie

to wyjscie było bo najlepsze, i nie było by wymyślania, tylko wszystkie gatunki były by traktowane jednakowo. Takie moje zdanie :wink:

I zgadzam się z Robalem! 80cm to zdecydowanie za dużo, przeciez ma być dużo zgłoszeń i zabawa :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
szczupak z 55 na 80cm to jakis absurd

Szczupaczek 55 to jeszcze dziecko :roll:

A dostać przynajmniej jedną 80-tkę w sezonie to nie jest chyba problem :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DareczeK
Szczupaczek 55 to jeszcze dziecko :roll:

Dzieci są naiwne i ciekawe wszystkiego co się rusza. Więc chyba nie będziesz miał problemu w ten weekend złapać 60 tkę. :wink:

A dostać przynajmniej jedną 80-tkę w sezonie to nie jest chyba problem :smile:

To czekamy na twojego kaczora :neutral:

Moim zdaniem niech zostanie tak jak jest, przecież tacy szczupakowcy jak Wobler129 szybkoustawią poprzeczkę dość wysoko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
A dostać przynajmniej jedną 80-tkę w sezonie to nie jest chyba problem :smile:

To czekamy na twojego kaczora :neutral:

Przy regularnym wędkowaniu i nastawianiu się na szczupaka... To na prawdę nie jest problem.

W tamtym sezonie na szczupaka wyruszyłem dosłownie kilka razy. A z samych przyłowów do 80-tki dużo mi nie brakowało :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
Więc chyba nie będziesz miał problemu w ten weekend złapać 60 tkę. :wink:

Nie nastawiam się jeszcze na szczupaka. I tu nie chodzi o wyznaczanie terminu. Chodzi o złapanie szczupaka w całym sezonie, a nie w dany weekend bez przesady.

Ale jeśli na prawdę chcecie mieć więcej zgłoszeń to proszę bardzo - obniżcie normę zgłoszeniową do 70cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DareczeK
Przy regularnym wędkowaniu i nastawianiu się na szczupaka... To na prawdę nie jest problem.

W tamtym sezonie na szczupaka wyruszyłem dosłownie kilka razy. A z samych przyłowów do 80-tki dużo mi nie brakowało :wink:

No to jeżeli jest tak łatwo łapać takie szczupaki , to po co się bawić w ustalanie minimalnego wymiaru ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

DareczeK gdzie napisałem, że łatwo jest złapać takiego szczupaka?

Napisałem, że przy regularnym łowieniu nie powinno być problemu ze złapaniem 80-tki w sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.