Skocz do zawartości
tokarex pontony

GPFH - Grand Prix Forum Haczyk.pl


adi1122spid

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 490
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

jak zwał tak zwał
W sumie tak ,ale staw hodowlany a łowisko komercyjne to dwie różne sprawy.

Pytam bo sa wątpliwości ,a gdzie wątpliwości tam są i pytania ,tu dodam że dalej mnie nie interesuje te konkurs ,a pytania zdaje nie w swoim imieniu.

Nie lepiej zrezygnować z podawania łowiska ,skoro części uczestników nie podaje ,nie precyzuje wody ,wystarczy że regulamin zawiera zastrzeżenie co do łowisk Polskich.

Dlaczego są przyjmowane zgłoszenia naruszające nie tylko jeden a kilka punktów regulaminu :?: [dla mnie osobiście tez dziwne] :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie choć może się mylne ze próbujecie Panowie ustawić regulamin "pod siebie "a to nie fer.
Mylne całkowicie.
Sandacz pon. 70cm, to przecież drobnica :wink:
Tak jak i boleń poniżej 70 cm i szczupak poniżej 80.

Jeżeli nie obniżyć sandacza to trzeba sporo podnieść bolenia i szczupaka. Wymiar minimalne tych trzech gatunków są, moim zdaniem, nieproporcjonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok , zmniejszymy sandacza na 65 cm

Jeżeli ktoś wystartuje tylko w jednej turze lub w dwóch turach to ile dostaje punktów karnych za pozostałe tury?

Zrobimy jak w ubiegłym roku. W klasyfikacji ogólnej bedzie się liczył start w co najmniej dwóch turach a w przypadku startu w trzech brane będą pod uwagę i tak dwie najlepsze tury.

W sumie tak ,ale staw hodowlany a łowisko komercyjne to dwie różne sprawy.

Pytam bo sa wątpliwości ,a gdzie wątpliwości tam są i pytania ,tu dodam że dalej mnie nie interesuje te konkurs ,a pytania zdaje nie w swoim imieniu.

No to ustalamy, że tzw. stawy hodowlane się nie liczą.

A ten w imieniu, którego zadajesz pytanie jakiś nieśmiały :wink:

Dlaczego są przyjmowane zgłoszenia naruszające nie tylko jeden a kilka punktów regulaminu [dla mnie osobiście tez dziwne]

Które zgłoszenia i pkt regulaminu?

Przyjmowane są zdjęcia bez łowcy, mam kilka kropków i nie wiem czy moge wstawić, a widziałem że takie zdjęcia się pojawiały.

jeżeli dany okaz będzie można zidentyfikować i ocenić to tak jak w ubiegłej edycji ja nie widzę problemu aby taki zgłoszenia przyjmować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to jednak bez sensu przyjmować zgłoszenia bez zdjęcia łowcy, bo w ten sposób można w kilka osób łowić na jedno konto :shock:.

Idąc dalej tą myślą to uważam że powinny być wymagane dwa zdjęcia - jedno z łowcą a drugie z miarką (chyba że te wszystkie elementy są na jednym zdjęciu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten w imieniu, którego zadajesz pytanie jakiś nieśmiały :wink:

hehe dobre :mrgreen: No włałsnie manius o kim piszesz :mrgreen:

Nie rozumiem w dalszym ciagu punktacji.

Przykład:

I tura - startuje 6 ludzi.

II tura - startuje 8 ludzi

III tura - startuje 7 ludzi.

Jezeli Artech zajmie w I turze 4 miejsce, a w pozostałych dwóch nie weźmie już udziału to ile punktów karnych zostanie mu policzonych za pozostałe 2 rundy?? Ile w sumie bedzie miał punktów?

Jeżeli Maniek zajmie w III turze 5 miejsce a w pozostałych dwoch nie wystartuje to ile zostane mu naliczonych punktów karnych za pozostałe rundy?Ile w sumie bedzie miał punktów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie z punktacji wynika że taką smą trudnością jest złapanie potokowca 55 cm jak bolenia 60 cm :roll: Warto przyjrzeć się punktacji bo dla mnie 50 siątaka kropa jest tak samo trudno złapać jak bolka np. 70cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten w imieniu, którego zadajesz pytanie jakiś nieśmiały :wink:

To akurat nie istotne ,po za tym istnieje takie coś jak zaufanie i nie zamierzam ujawniać prywatnej korespondencji jeśli nie muszę.

Ufam tez ze administrator przyjrzy sie zgłoszeniom ,obecnym jak i przyszłym pod kontem zgodności z regulaminem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to jednak bez sensu przyjmować zgłoszenia bez zdjęcia łowcy, bo w ten sposób można w kilka osób łowić na jedno konto .

Idąc dalej tą myślą to uważam że powinny być wymagane dwa zdjęcia - jedno z łowcą a drugie z miarką (chyba że te wszystkie elementy są na jednym zdjęciu).

Dotychczas było niewiele zgłoszeń bez łowcy i ufaliśmy, że są to ryby zgłaszającego ale oczywiście jest to argument za tym aby co najmniej jedno ze zdjęć było z wędkarzem i żeby dla wszystkich było sprawiedliwie. A jako, że rozpoczynamy nową edycję. Do punktacji GP będziemy jednk tego wymagać.

Jezeli Artech zajmie w I turze 4 miejsce, a w pozostałych dwóch nie weźmie już udziału to ile punktów karnych zostanie mu policzonych za pozostałe 2 rundy?? Ile w sumie bedzie miał punktów?

Jeżeli Maniek zajmie w III turze 5 miejsce a w pozostałych dwoch nie wystartuje to ile zostane mu naliczonych punktów karnych za pozostałe rundy?Ile w sumie bedzie miał punktów?

Start w jednej turze i tak nic nie daje, pisałem o tym, więc po co im jeszcze naliczać pkt karne

Ogólnie z punktacji wynika że taką smą trudnością jest złapanie potokowca 55 cm jak bolenia 60 cm Warto przyjrzeć się punktacji bo dla mnie 50 siątaka kropa jest tak samo trudno złapać jak bolka np. 70cm.

Na temat trudności łowienia poszczególnych ryb już dyskutowaliśmy i tego nie oceniamy.

Punktujemy złowione ryby - a jakie, jakim sprzętem i ile własnych umiejętności oraz ciepliwości poświęcicie na ich złowienie - to już wasze "koszty i zdrowie":wink:

Ufam tez ze administrator przyjrzy sie zgłoszeniom ,obecnym jak i przyszłym pod kontem zgodności z regulaminem .

Ufam, że jak coś przeoczę to inni to zauważą i dadzą znać, że jest niezgodne z regulaminem zgłoszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas było niewiele zgłoszeń bez łowcy i ufaliśmy, że są to ryby zgłaszającego ale oczywiście jest to argument za tym aby co najmniej jedno ze zdjęć było z wędkarzem i żeby dla wszystkich było sprawiedliwie. A jako, że rozpoczynamy nową edycję. Do punktacji GP będziemy jednk tego wymagać.

Czyli niepotrzebnie wrzucałem, pisałeś prive żeby zamieścić a teraz że się nie liczą, to ja już nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufam Ci to Ci napisałem, zeby wrzucić. Ale jak rzeczywiście inni z tego powodu mogą się czuć niesprawiedliwie to lepiej póki nowa edycja się na dobre nie zaczeła przyjąć ogólne kryteria dla wszystkich.

Także, przepraszam za zamieszanie i wierzę, że i tak nadrobisz to szybciej niż niektórzy zdecydują się na sam udział w GP :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam propozycję co do zdjęć ryb z łowcą. Jestem za tym, żeby każdy zaprezentował swój okaz, ale czasami niema kto nam zrobić fotki (wiem samowyzwalacz itd. ale trafić nie jest łatwo i nie zawsze się da bez statywu). Jak kolega biega za kropkami czy ze spiningiem po rzece lub po prostu lubi samotne wyprawy - to kto ma zrobić mu zdjęcie?

Proponuję w takiej sytuacji, w celu uspokojenia osób widzących sposobność manipulacji zrobienie jednego zdjęcia rybie, na której widać okładkę karty wędkarskiej, na której jest niepowtarzalny numer.

To by nie dyskwalifikowało samotnych wilków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomik, no trudno, ale wiesz jak jest z pstrągowaniem tak jak napisał zdrapek, najczęsciej sam jesteś nad rzeczką i nie ma jak zrobić zdjęcia, a nikt w statywy się nie będzie bawił, przeżywalność ryby jest jednak najważniejsza :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie choć może się mylne ze próbujecie Panowie ustawić regulamin "pod siebie "a to nie fer.

Maniek, mógłbyś rozwinąć tą myśl, bo kompletnie jej nie rozumiem?

Niby jak próbujemy ustawić coś pod siebie? Chodzi tylko i wyłącznie o urealnienie tych wartości. Bolek 60 cm to naprawdę ryba całkiem przeciętna. U nas nietrudno o bolka, więc raczej powinniśmy zaniżać wymiar, bo możemy ich sporo połowić.

Co do szczupaka i sandacza - mam po prostu przekonanie, że łatwiej o szczupaka >70 cm, niż sandacza w tym rozmiarze, więc wydaje mi się że tak byłoby sprawiedliwej. Niby dlaczego miałoby to oznaczać ustawianie pod siebie? Nie forsujemy przecież innych wymiarów troci czy pstrąga, choć mamy w okolicy dużo łowisk tych ryb.

Maniek, z przykrością stwierdzam że nie fair to są takie insynuacje. Dla mnie to czysta zabawa a nie wyścig po nagrody, i chciałbym żeby zasady były jak najbardziej sprawiedliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i chciałbym żeby zasady były jak najbardziej sprawiedliwe.

Dokladnie ale nigdy to się nie uda bo w niektórych częściach Polski bolek 60 cm to wydarzenie a w niektórych normalka to samo tyczy się pstrąga czy innych ryb.

Sam mam zastrzeżenia ale widze że nie da się tego regulaminu tak dopasować żeby dla każdego był sprawiedliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek, mógłbyś rozwinąć tą myśl, bo kompletnie jej nie rozumiem?
Proszę cie bardzo ,zadam proste pytanie ;dlaczego chcesz urealnic próg długości ryb dla całej Polski z swoich łowisk .

Przykład

U nas nietrudno o bolka,
a czy tak samo jest na Podkarpaciu z bolkiem? czy w innym rejonie.
Co do szczupaka i sandacza - mam po prostu przekonanie, że łatwiej o szczupaka >70 cm, niż sandacza w tym rozmiarze,
Ale gdzie łatwiej ,w Polsce czy u was ? .

Też mogę sobie zażyczyć zmiany w wymiarze np amura na realny 100cm bo taki u mnie poławiam ,a karpia na 90cm a płoć na 40 cm jak myślisz co by było z resztą kraju ,odpadnie w przedbiegach i to uważasz za sprawiedliwe ,no wybacz coś tu dla mnie nie gra .

Moim zdaniem te wymiary co są ok lub w nie których wypadkach są za wysokie.Nie żądam zmian ,tylko proszę abyście tą zabawę potraktowali uczciwie dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, a Ty obstajesz przy swoim, zarzucając znowu że ktoś chciał coś załatwić pod siebie. Nie rozumiem dlaczego tak łatwo przychodzi Ci zarzucanie innym złej woli. Wiesz co, raczej się nie dogadamy, bo widzę że my po prostu myślimy w zupełnie różny sposób. Ja na Twoim miejscu napisałbym po prostu "przepraszam jeżeli poczułeś się urażony, nie miałem złych intencji".

OK, nie ciągnijmy tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mogę sobie zażyczyć zmiany w wymiarze np amura

Z tego co tu czytam, to nikt sobie nie "zażyczył" zwiększenia wymiaru . Padły za to tylko propozycje, które dla wszystkich byłyby atrakcyjniejsze. Tym samym zarzuty o "ustawianiu pod siebie" są nieuzasadnione i nie na miejscu.

Moim zdaniem te wymiary co są ok lub w nie których wypadkach są za wysokie.

I myślę,że zdaniem wyżej piszących też są ok. Ale patrząc na to, że szczupaki w PL dorastają do 130cm, a sandały do max 110cm, to w przypadku sandała możnaby obniżyć minimalny wymiar w GP o te 5 centów.

Zmniejszenie o te 5cm nie ma na celu ustawienia konkursu pod siebie, tylko pokazanie różnicy między tymi dwoma gatunkami. Uważam, że maniek jako wysoka rangą persona na tym forum powinien zwrócić honor chłopakom ,dając tym samym dobry przykład innym użytkownikom .

Powtarzam, że padła tylko propozycja zmiany. Myślę, że nikomu na tym nie zależało tak na prawdę itp. Toż to tylko zabawa przecież :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Było kilka zgłoszeń do gp, ale ostało się tylko jedno.

Trocie - jedna zostaje, ale bez punktów (zgłoszenie po 30 dniach), druga była bez godz. połowu, pstrągi - dwa z niewłaściwym zdjęciem, kolejny zgłoszony tylko do jednej kategorii.

Czytać regulamin moi drodzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lesio, myślę że tych 30 dni to nie masz się co tak trzymać bo Tomik trochę późno ogłosił że GP jest kontynuowane. A z tymi zdjęciami gzie musi być łowca ..... :roll: A powód tej zmiany, że niby kilka osób z tą rybą może się zgłosić ..... bez komentarza :???: by się kto uparł to wysłał by dwie fotki ryby i dwa swoje paszportowe i co ?? w regulaminie jest: "Oraz max. dwa wyraźne zdjęcia wędkarza i ryby". Gdzie jest napisane, że ryba musi być z wędkarzem na jednej fotce ? :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram artecha w 100%. Regulamin jest nieścisły. Więc jeżeli mamy go restrykcyjnie przestrzegać to go najpierw szczegółowo ustalmy.

Tomik 16go lutego:

Edycja obecna - trwa od 1 stycznia do końca grudnia 2011.

Lesio,tymi swoimi zachowaniami, zamiast zachęcać, odstraszasz od GP. A nie o to chyba chodzi?

Zresztą wydawało mi się że GP to zwykła zabawa.. a nie walka o złote kalesony i trzepanie regulaminem :roll::roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.