Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jezioro Czechowice kolo Gliwic


Gość primo

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
Gość primo
z co chcesz wiedzieć,

Nie tylko amura nie ma, ale i karpia, a tak na marginesie totalny brak ryb

Nikt nic nie lapie, nie wiem co jest grane w ubieglym roku w kwietniu i maju ryba brala jak glupia, a teraz to nawet siedzi siee po 12-16 h bez zadnego brania, wedkarze powoli sie buntuja, wiekszosc stanowisk pusta, zarzneli to jeziora maksymalnie.

Nawet na plytkiej karpia nie widac, zapewne wiesz ze ten zbiornik jest bardzo specyficzny i miejscami dosyc gleboki , ale zeby totalnie NIC nie bralo :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam tam kogoś kto jest tam z 300 dni w roku, pare lat wstecz, ja też tam regularnie łowiłem...a teraz przychodzę co najwyżej na spacer, pogadać...

Nie tylko amura nie ma, ale i karpia, a tak na marginesie totalny brak ryb

Co do amura i karpia pozostało jeszcze chyba kilka-kilkanaście większych sztuk, tych 2 razy bardziej inteligentnych od przeciętnego gumofilca. Na grubszą rybę masz szanse w sierpniu - wrześniu (miejscówki "od torów" rzuty spod kija na 4-6 metr)

Nikt nic nie lapie, nie wiem co jest grane w ubieglym roku w kwietniu i maju ryba brala jak glupia, a teraz to nawet siedzi siee po 12-16 h bez zadnego brania,

W tamtym roku zarybili (z pomostu ośrodka halemba )karpikiem i amurem nie wiem dokładnie ale chyba tak z 300kg. Wtedy tez ekipa siedziała na miejscówkach koło "leśnika" i rypali ile tylko się da i do wora i w krzaki :sad: , w ten cudowny sposób w niecałe 3 tygodnie wycieli chyba 85% wpuszczonej ryby, która się jeszcze nie rozeszła po zbiorniku. A potem ci sami "wędkarze" popijając wiśniówkę użalają się do końcu sezonu że nic nie bierze :mrgreen:

Nawet na plytkiej karpia nie widac, zapewne wiesz ze ten zbiornik jest bardzo specyficzny i miejscami dosyc gleboki , ale zeby totalnie NIC nie bralo

Tak to bardzo ładne bajorko lecz mocno splądrowane, co do głębokości to są 2 doły 8 metrów,nic nie brało? jakoś specjalnie mnie to nie dziwi, :roll: a gdzie siedziałeś?

Nie wiem czy byłeś już na "czarnym" ?, to taki 3-4ha zbiornik przylegający, bardzo ładny, jest tam dosyć spora populacja lina, na którego gumofilce jeszcze nie wynaleźli żadnego patentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość primo

Znam troszeczke ten zbiornik bo od kilku lat mieszkam w Czechowicach , Ci co w ubieglym roku tak przetrzepali jezioro z wpuszczonego karpia i amura to ekipa gumofilcow z Labed , ostatnio ich juz nie widac nad jeziorem, podobno przeniesli sie juz w opolskie, nawet widzialem co sie wtedy wyprawialo , dzwonilem gdzie trzeba ale zadnej interwencji nie bylo

Koo "lesnika jest iobecnie dosyc mocno zarosniete, sa ta jeszcze dwa oczka gdzie mozna rzucic , przewaznie to siadam kolo pomostow gdzie w lecie stoja rowery wodne i kajaki, czasami na cyplu obok kapieliska . lu tez pod wieczor obok plazy.

Przy torach to raczej nie lowilem , moze warto sprobowac ?

Przy torach raczej pusto , natomiast po drugiej stronie, przy wjezdzie do osrodka zabrzanskiego dosyc mocno okupuja stanowiska

Jestem na czechowicach co drugi dzien od dwoch miesiecy i szczerze mowiac bez brania, totalne zero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci co w ubieglym roku tak przetrzepali jezioro z wpuszczonego karpia i amura to ekipa gumofilcow z Labed , ostatnio ich juz nie widac nad jeziorem, podobno przeniesli sie juz w opolskie

Ekipy czechowickich "wędkarzy" są dwie; czyli "łabędzka grupa szybkiego reagowania" większość to górnicy na wcześniejszych emeryturach, typowi "karpiarze" na co dzień siedzą na Dębowej- ale jak dostana cynk "wpuścili karpia na Czechowice" to wskakują w samochody, i są na miejscu 10 minut później, okupują kawał brzegu, na zmiany aż nie wymłócą wszystkiego, potem się zwijają.

Druga ekipa kto wie czy nie skuteczniejsza to starzy wyjadacze gumofilce, 6-9 osób

siedzą cały rok i młócą do oporu oczywiście bez limity i wymiaru,łatwo ich poznasz pół menele na humorku, bardzo mobilna grupa na rowerach, z reguły siedzą po dwóch, bardzo rzadko w trzech.

Koo "lesnika jest iobecnie dosyc mocno zarosniete, sa ta jeszcze dwa oczka gdzie mozna rzucic

tak to typowa miska z sałatą, przynajmniej raz w tygodniu trzeba tam parę razy rzucić "grabiami na sznurku", lecz bardziej przeraża mnie ilość śmieci w tamtej okolicy

przewaznie to siadam kolo pomostow gdzie w lecie stoja rowery wodne
. Na terenie ośrodka pzw Sum?,czasami wpadam do tego Bufetu w budynku obok na butelkę lecha, może kiedyś się trafimy.
czasami na cyplu obok kapieliska .
nie zanudził Cię jeszcze opowieściami "o łabędzkiej mafii" ten facet z Czechowic co to na ryby zawsze z wilczurem przychodzi?.
Przy torach to raczej nie lowilem , moze warto sprobowac ?
To świetne miejsca ale na końcówkę lata i wczesną jesień.
Przy torach raczej pusto , natomiast po drugiej stronie, przy wjezdzie do osrodka zabrzanskiego dosyc mocno okupuja stanowiska
To miejsce nazywają "łączka" , lub "łąka".
Jestem na czechowicach co drugi dzien od dwoch miesiecy i szczerze mowiac bez brania, totalne zero
może zmień miejsce i spróbuj koło wyspy "łysej" lub nie opodal na "piasku" teraz chyb jeszcze chłopaki z Ziemięcic na łeb nie skaczą, to powinno być tam cicho i spokojnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość primo

Dzieki za informacje , obecnie najbardziej oblegane jest miejsce przy kapielisku, wiadomo, plytko, woda sie szybciej nagrzewa , wczoraj z cypla gosc z tym wilczurem pod wieczor wyciagnal karpika 40 cm

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Z tego co wiem to szczupaka wpuscili napewno, a jak z karpiem to nie wiem. Biegalem tam w niedziele ze spinem ok 3-4h i wyjety jeden 40 ;/ drugi taki sam spadl pod nogami i cos wieszkego wypielo sie jakies 5 m od brzegu. Zamierzam spedzic teraz w dlugi weekend tam 4 poranki biczujac wode w poszukiwaniu wymiarkow. Ogolnie bardzo obstawione przez "żywcarzy". Jezeli tylko pojade to zdam relacje z moich wynikow i z twojej strony licze na to samo ;) pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam spedzic teraz w dlugi weekend tam 4 poranki biczujac wode w poszukiwaniu wymiarkow.

a z której strony ty ty bo ja zawsze jak jestem to auto na osrodku zabrzańskim sum zostawiam i na pomoscie gdzieś sobie siedze lub na cyplu koło osrodka planuje jutro z synkiem podjechać na kilka godzinek ale zobaczymy co dzień przyniesie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja biegam zawsze od cypla tego przy plazy, caly brzeg od torow i jak mam troche wiecej czasu to na plytsza wode zajrze, wczoraj ok 5h rzucania i mialem 3 ale wszystkie spadly pod nogami ;( cos robie nie tak ;p :) wlasnie pakuje manatkie i smigam dalej ;) pozdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 10 months later...

Mały szczupaczek(30~40) się wiesza jak zawsze ale trafić coś ładnego to jak wygrać w lottka ;D Szkoda z żywcami jeździć i kaleczyć te maluchy więc ja preferuje tam tylko spin, wiem, że pare tygodni temu trafiały się pojedyncze karpiki, a jak jest teraz to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Czesc

Swego czasu duzo lowilem na Czechowicach , trudny gleboki zbiornik , ryby malo, zbiornik mocno zarosniety , z tym okoniem to znajomy mial duzo szczescia bo okonia tam zawsze bylo jak na lekarstwo , o szczupaku nie wspomne , 30-50 cm - szkoda sie tam na szczupaka nastawiac bo nic wiekszego raczej nie wezmie :) ile ja sie tam za sandaczem nasiedzialem i wielkie zero

Zarybiaja glownie karpikiem handlowym , a Ci co wode znaja zaraz ta rybe w przeciagu tygodnia wylowia i znowu nedza :)

Osobiscie przestalem wedkowac na Czechowicach , przenioslem sie na Dzierzno i Plawniowice i sa wyniki , zarowno w drapiezniku i bialej rybie

Ps na Czechowicach jest dosyc niebezpiecznie szczegolnie w lecie , zdarzaja sie kradzieze sprzetu , duzo grupek 17-20 lat szukajacych zaczepki podpitych lub po srodkach odurzajacych, sam bylem swiadkiem jak spalili namiot kolesiowi tylko dlatego ze zwrocil uwage jakiejs grupce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 3 weeks later...

taaa, na tej wodzie ci podrosnie :)))) zapomnij , klusol na klusolu , to co zostanie wpuszczone w przeciagu 2-3 tyg jest wylowione :)))

Pamietam jak zarybili tym szczupakiem dwa lata temu , miesiarze ktorych tam nie brakuje wynosili calymi plecakami , ot takie po 30 cm , wiec co mialo dorosnac ?

Zeby na tej wodzie trafic szczupaka zgodnego z wymiarem to naprawde trzeba sie nachodzic , jedz sprawdz , to sie przekonasz

a jak nie znasz jeziorka to nie polowisz , gwarantuje Ci , chyba ze masz duzego fuksa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam wszystkich . Na temat Czechowic mogę się wypowiedzieć bo spędziłem tam pół roku wędkując na wszelakie sposoby. I jest to bardzo trudny i przełowiony zbiornik. Nie powiem raz wyciągnąłem sandacza 85cm na krasnopióre 17cm oczywiście mętnooki odzyskał wolność pewnie gdzieś pływa jak go nie wyciągnęła na sznur ekipa kłusoli z Łabęd. Bo to co się tam dzieje woła o pomstę do nieba widziałem jak pewien "emeryt" nazwijmy gościa zabierał bezczelnie złowionego karpia ok 90-100cm który wiadomo nie nadaje się do jedzenia ZGROZA. Osobiście często wracam na ten zbiornik z uwagi ,że mam najbliżej w piątek wyciągnąłem karpia 45cm załączę fotkę ale to raczej ten ostatni co pozostał icon_smile.gif to odzyskał wolność.

Polecam każdemu żeby odwiedził ten malowniczy akwen i spróbował swoich sił na Czechowicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.