Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak humanitarnie i skutecznie uśmiercić węgorza


martinezpila

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 99
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Całe wędkarstwo jest nie humanitarne a to uważasz za humanitarne

Dla mnie humanitarne jest maksymalne ograniczenie cierpień, a nie ich wyeliminowanie. Wędkarstwo humanitarne moim zdaniem istnieje. Polega to na tym, aby dołożyć wszelkich starań do ograniczenia cierpienia rybie i naszym żonom (moja zawsze cierpi jak mnie nie ma w domu :wink: ). Uważam, że cały temat tego dotyczy. Kwestia tylko taka, czy ryba mniej cierpi w soli, czy z zapałką w dupie (moja żona podpowiada, że to nawet może być przyjemna śmierć), czy po uderzeniu, czy odcięciu głowy.

Osobiście uważam, wrzucenie do soli za tortury, a zapałke w dupie za zboczenie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wędkarstwo humanitarne moim zdaniem istnieje
Tak ,ale jak na końcu wędziska nie ma haczyka.W innym przypadku całe wędkarstwo jest nie humanitarne i polega na znęcaniu się nad zwierzętami ,tyle tylko że ja sobie zdaje sprawę z tego ty natomiast się oszukujesz ,taka jest różnica.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, ty sadysto!!! :mrgreen:

A tak na poważnie to z tym znęcaniem się to trochę przesadziłeś. Zadawanie bólu w procesie łowienia i wypuszczania owszem. Dostarczanie stresu i narażanei zdrowia i życia - oczywiście. Ale znęcanie się to, to nie jest, bo zadanie rybie bólu nie jest celem samym w sobie i nikt (normalny) nie stara się tego robić ponad potrzebę wynikającą ze złowienia ryby i udokumentowania połowy, tudzież do zakończenia jej życia. Niektórzy nawet starają się to ograniczyć do minimum. Tak więc aż o znęcaniu się mowy być nie powinno.

Choć znowu z drugiej strony patrząc.... racja może być po twojej stronie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co tyle przepisów? Po co RAPR? Dlaczego nie wolno łowić prądem i granatami? Dlaczego po złowieniu ryby nie możemy powyrywać jej płetw, złamać pyska i na żywca przypalać palnikiem?

Z takim podejściem całe życie jest niehumanitarne, dentysta jest sadystą, a porody są zbędne... Powtórzę jeszcze raz: humanitaryzm polega na maksymalnym ograniczeniu cierpień, a nie ich zlikwidowaniu.

Podkreślam, że zdaję sobie sprawę, że dla ryby na drugim końcu wędki, wędkarstwo to nie hobby, ani sposób na spędzanie wolnego czasu, ale stresująca i bolesna walka o przetrwanie. Z tym się liczę, ale uważam, że do tego nie należy dodawać dodatkowych cierpień rybie.

Humanitaryzm wg Wikipedii

Oczywiście humanitaryzm, jak powyżej sensu stricto odnosi się do podejścia do człowieka, ale mi chodzi o jaknajlepsze podejście człowieka do natury i do zwierząt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapałka w dupie... :mrgreen::mrgreen::mrgreen: dawno się tak nie uśmiałem

Wiadomo że wędkarstwo jest niehumanitarne i nie ma się co oszukiwać, bo nadziewamy rybę na hak, chociaż tak na prawdę nie musimy tego robić

Najbardziej niehumanitarne jednak jest zabronić wędkarzowi wędkować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile węgorz to samica...
W wodach słodkich są tylko samice,raz mi się udało widzieć taką [samicę] wracającą na tarło ,tzw.srebrną ,aczkolwiek bym powiedział że to kolor żółtawo-srebrny.
maniek, ty sadysto!!!
A ty to nie :wink: biedne rekinki męczysz :cool: .Dodam ze rekin jest delikatną rybą
Po co tyle przepisów? Po co RAPR? Dlaczego nie wolno łowić prądem i granatami?
To tylko lekka wersja ucywilizowana .Popatrz sobie na "ludy" nie cywilizowane ,tam i granat i prąd a nawet "bazuka".
Dlaczego po złowieniu ryby nie możemy powyrywać jej płetw, złamać pyska i na żywca przypalać palnikiem?
Młody jesteś kolego to jeszcze nie widziałeś za wiele ,może ci wstawię link Tomaszka to zmienisz zdanie.Albo lepiej żyj w przekonaniu że nasze hobby jest bardzo humanitarne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo lepiej żyj w przekonaniu że nasze hobby jest bardzo humanitarne.

Wiesz ja nawet żyje w takim dziwnym przekonaniu, że nawet wojna może być humanitarna...

Widzę, że każde cierpienie traktujesz jako brak humanitaryzmu. Z tym się po prostu nie da dyskutować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy znajomy mi wędkarz (Gruntowiec)powiedział że węgorza patroszy sie trochę inaczej

mianowicie:tniemy nie do odbytu tylko jeszcze dalej aż zobaczymy takie dwie grube żyły trzeba je usunąć ponieważ zawierają jakieś związki szkodliwe dla nas ludzi(te związki łączą sie z hemoglobiną)Aaa i każdy powiedział że trochę soli na rękę i przetrzeć rybkę 3-4 razy

PS: Co do zabijania [zdjęcie] i nożem ciąć łeb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja nawet żyje w takim dziwnym przekonaniu, że nawet wojna może być humanitarna...

Chyba tylko w grach komputerowych. Żadna wojna nie była i nie jest humanitarna, jest brudna, pełna krwi, śmierci i cierpienia :!:

A co do uśmiercania węgorzy to w mojej rodzinie stosowano tasak którym szybko odcinano /gilotynowano/ łeb węgorza lub 2 sposób stosowany nad wodą to tak jak ktoś wyżej napisał przerwanie kręgosłupa. Szybko i sprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko w grach komputerowych. Żadna wojna nie była i nie jest humanitarna, jest brudna, pełna krwi, śmierci i cierpienia

Oczywiście i tu się zgadzamy. Ale są żołnierze, którzy gwałcą i mordują cywilw, a są tacy, którzy są po to, by bronic np. napadniętego kraju i mimo zewnętrznej sytuacji, oni walczą humanitarnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Co do zabijania węgorzy - jest kilka skutecznych sposobów, najważniejsze by zrobić to szybko.

Mam natomiast pytanie odnośnie wypuszczania węgorzy. Wypuszczam wszystkie niewymiarowe i te większe które można normalnie odhaczyć. Inni wędkarze patrzą na mnie jak na debila kiedy wypuszczam małego węgorza z głęboko połkniętym hakiem - "bo i tak nie przeżyje". Dla mnie sprawa jest prosta, działam zgodnie z regulaminem. Ale jak to jest z tymi węgorzami? Czytałem gdzieś że węgorz jest silną rybą i nawet z hakiem we wnętrznościach ma sporą szansę na przeżycie. Wydaje mi się że jest to pogląd prawdziwy, zwłaszcza gdy węgorza szybko się odetnie i nie próbuje się na siłę wyrwać haka. Jakie jest wasze zdanie w tej kwestii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-najszybciej zabić wegorzą przy pomocy uządzenia jakie zaprezentował jaxon,lub przez w bicie noża w tylną część głowy tak aby przerwać kręgosłub

-węgorze z połkniętym haczykiem można śmiało wypuszczać ,wiele razy mi sie zdarzyło ze węgorz wypluwał haczyk który pózniej znajdywałem w siatce

-nigdy nie próbujcie wyjmować głęboko polkniętego haczyka dla wegorka bo mija to się z celem lepiej odciąc żyłkę wyjdzie to lepiej dla dwojga stron węgorka nie bedziesz meczyl a sam unikniesz przypadkowego skaleczenia i kontaktu z jego krwią która jest toksyczna

-wegorza najlepiej przetrzeć piachem lub sola naciac delikatnie skurkę w okół glowy i ja zdjąc(łatwo idzie)chyba że chcesz go uwędzic to skury się nie zdejmuje

-przy wędzeniu asekuracyjnie nacinam kawalek ogona zeby wszystkie toksyny skapały przy wedeniu

-w czasię patroszenia wegorza uwazaj żeby nie uszkodzić woreczka żółciowego bo w tedy bedzie nie zbyt smaczny

Węgorki łapię już od paru ładnych lat (ok 150-180 wyjętych sztuk)więc trochę wiem na ich temat

ALE TA ZAPALKA W TYŁKU :lol:

:lol: AŻ Z CIEKAWOŚCI JĄ WYPRÓBUJE POD KONIEC KWIETNIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sobie zrobielm taka 40 cm pałke do zabijania ryb ktora ku gorze sie rozszerzala na koncu wywiercilem otowr 15 cm o srednicy 3 cm i wlalem do tego roztopiony olow (po to zeby byla ciezsza) obrobilem koncowke i owilnelem blacha miedziana koncowke (jakies 10 cm od gory do dolu w czesci ktorej sie trzyma wyiercilem otworek i przywiazalem sznurekwszystko dokladnie wyszlifowalem papierem sciernym procz blachy blache pasta polerska i polakierwoalem lakierem do parkietu i tak latwo jednym duzenie usmiercam rybye jesli jest potrzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.