Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zbiornik Topola


lacki666

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

He he he

W 97 roku, na Mietkowie wpadliśmy z chłopakami na podobny pomysł, z ta różnicą że cięliśmy wielkie kłody które woda wyrzuciła na brzeg i oczywiście po chwili przypłynęła policja ale skończyło się na upomnieniu, natomiast w 2009 na topoli tez cięliśmy drewno na ognisko to nikt się tym nie zainteresował.

Lecz teraz wolę już nie ryzykować bo może się to skończyć konkretną grzywną, a i człowiek wyrósł już z głupich młodzieńczych pomysłów.

Pozdrowionka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi namiotami to tylko teoria bo pełno namiotów normalnych zawsze widze i nie chce mi sie wierzyc ze kontrola ich wszystkich rypie mandatami. Co do wycinania drzew to by sie przydało na wyspie zrobić porzadek a nie wiem czy kontrol ma łodkę zeby przyplynac na wyspe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w piątek 17-24 (taśmy) ale czas mija, może teraz jest juz lepiej.

Było ogólnie bardzo marnie. Dopiero na sam koniec bliżej północy koło mnie złapali 2 lub 3 leszcze nieco większe i nie wiem jak później im szło.

Do późnego wieczora była lipa i tak u wszystkich bo chodził gostek i odpytywał większość.

PS. Niespodzianka, złapałem karaska na Topoli :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój z Topolą normalnie bryndza na maxa nic tylko te leszczyki biorą wielkości dłoni a wszyscy je do siaty walą. Kurde jakby tam innej ryby nie było nawet te ładne płocie, karpie czy własnie karasie gdzie to sie podziało ? a przeciez sa tez inne ryby np: świnka, jaź, jesiotr, jazgar, okoń, sandacz, szczupak, tołpyga, boleń. sum i wiele innych gatunków ale normalnie nie idzie ich trafić. W tym roku straszna lipa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestań dymek chrzanić, dziś z nocki było ok 15 facetów i każdy jak jeden mąż mówił, że w nocy NIC nie brało. Kompletnie. A sprzęt mieli nie za kilka stów, a raczej tysięcy złotych na oko co niektórzy. Zanęty pełne wiadra i co? Ty złapałeś karpia? A ja wieloryba serio, na czerwonego, takiego ze 20 kg....Nie cierpię takich opowieści co to kto nałapał (a przeważnie stare dziadki opowiadają), a jedziesz nad wodę i każdy nie ma albo nic, albo ma jakąś tam bzderkę w sieci, sporadycznie powtarzam sporadycznie ktoś jednego ładnego 50taka.

Tak więc byłem dziś od 4:15 do 10:30 i jakieś tam brania były od 4:30 do 6 a potem grobowa cisza, ludzi jak much, więcej jak tych rybek w siatkach. Siedziałem na swoim sprawdzonym miejscu, gdzie nie raz padły z mojego kija ładne leszczycha i niestety efektów prawie żadnych. Dwóch kolesi niedaleko mnie, co mieli zasiadkę na noc coś pociągnęli ok 5 rano, były to ładne leszcze, jeden miał jazia z późnego wieczora takiego ze 45 cm. A tak to same bzderki i to w bardzo małej ilości jak na tą porę roku. A w nocy nic, rozmawiałem z wieloma i naprawdę nic, załamywali ręce, że czekali w nadziei, a tu wielkie zero ....Ale tak, dymek łapał karpie i rekiny. Ma przecież lepszą zanętę jak dwudziestu paru innych obok wędkarzy. A robaki pewnie aksamitne z balsamem.

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co pisze Dymek.... Każdy dzień wędkowania na Topoli w ostatnim okresie uwieńczony był leszczami w okolicach 55-58 cm . Przeważnie w siatce (a następnie w wodzie)lądowało około 5-6 sztuk w dzień , i dwa razy tyle na nocce. Podchodziły też ładne płocie (30-35 cm), oraz świnki ponad 50 cm .Udało mi się również przechytrzyć kilka pięknych karpi. Oczywiście to wszystko nie było podczas jednego wypadu ;).

Na Topoli spędziłem miesiąc ze swoją kobietą, kotem oraz kempingiem. Ogólnie nie było ani jednego kiepskiego dnia , nie licząc sytuacji (bodajże 8 czerwiec) gdy obfite opady spowodowały iż Nysą Kłodzką płynęło wszystko.Nawet lodówki i inne gadżety. Także na Topoli można połapać :)

Pozdrowienia dla niedowiarków ;)

Jakby co ,to wszystko udokumentowane moim FujiFilmem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po tym co napisał, to siedział miesiąc w campingu na garbatym moście, gdzie od półtorej miecha takie osobniki blokują wędkowanie prostym wędkarzom. Od Campingów są.....campingi! A nie cyple PZW ;/ Oby ktoś się wreszcie tym zajął, nie może być, że kilku wędkarzy blokuje łowiska na całe wakacje ;/

P.s Mimo wszystko gratuluję pięknych ryb, jednak pewnikiem jest, że jest to efekt długoterminowego nęcenia. Na wypad jednodniowy,dwudniowy takie ryby są przypadkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że nie ma co tu pisać jak ktoś sie pyta co na Topoli. Ryby złapane na nocce z czwartku na piątek. Brania zaczeły się ok 1:00 karp dokładnie o 1:50 od strony Błotnicy. Myślcie sobie i piszcie co chcecie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namieszali w głowie i chyba trzeba będzie sprawdzić :) Ja wiem dymek, że nie wskażesz mi konkretnie miejsca, ale powiedz, było to przy wsi Błotnica czy gdzieś dalej, w którymś z kierunków brzegu? Ilu dniowe było to nęcenie? Mógłbyś polecić jakieś zanęty na tak piękne ryby? Jeśli Cie rozgniewałem to przepraszam, po prostu tyle się już nasłuchałem opowieści od wędkarzy, którzy potem łapali mniej niż ja, że trudno mi było uwierzyć, ale skoro tyle osób to potwierdza to jak mówię zwracam honor i gratuluję takich okazów! Mógłbyś powiedzieć również jaką grubość żyłki i przyponu używasz do holu takich karpi i leszczy? Optujesz podobnie jak ja, że im cieniej tym lepiej, czy jesteś po stronie tych, którzy uważają, że przypon nie ma znaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.