Skocz do zawartości
tokarex pontony

Feder dla początkującego -pytania i odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić sobie feedera shimano albo Jaxona. Wacham się między:

1. Jaxon Crystalis feeder 3,6m., c.w. 50-150 gram

2. Shimano Catana AX feeder 3,6-3,9m., c.w. 120 gram,

3. Jaxon XT-PRO feeder 3,6m., c.w. 100 gram,

4. Shimano Hyperlop feeder 3,66m., c.w. 110 gram.

[glow=red]Proszę o fachową poradę, z góry dziękuję.[/glow]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 289
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Jak na jeziorach to spokojnie 90g starczy. Jeśli zamierzasz jednak w przyszłości wędkować na rzece ze sporym uciągiem to lepiej 120 (większe cw :arrow: cięższy zestaw możesz wyrzucić :arrow: łatwiej możesz go zakotwiczyć w silnym nurcie). A więć skoro zamierzasz wędkować tylko na jeziorach to nie potrzebujesz dużego cw. Co do długości to im dłuższy tym lepiej (dalej podasz zestaw). Ale jak masz mało miejsca na brzegu albo zamierzasz go zabierać na łódkę to wtedy odwrotnie. Im krótszy tym lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam

Napomknalem juz o tym o tym w temacie o "feederze na wody stojace"

Zamierzam sobie kupic feederek na Wisle (ewentualnie Mikolaj mi napominal ze nie wie co sie teraz takim chlopcom w moim wieku przynosi :lol::lol: )

Materialy nie musza byc jakies super bo wlokno szklane moze tez byc w koncu nie macha sie nim non stop :) ale przypatrze sie kazdej sugesti z waszej strony

No i do tego przymierzam sie do jakiegos kolowrotka

Moze byscie cos polecili (najlepiej z podaniem +/- ile kosztuje)

Kiedys bawilem sie pickerkiem ojca ale jak dla mnie raz byl za delikatny a dwa ze nie moj :lol:

Skoro tak zachecajaco piszecie o DS za rok poprobuje sobie bo chyba mimo wszystko wiecej ciekawszych dla mnie miejsc moge w ten sposob oblowic

Czekam na wasze podpowiedzi :cool:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem w wątku "feeder na wodzie stojącej"

Ja od początku tego sezonu używam Shimano Hyperloop AX z cw do 110g i sprawuje się na medal. Wędkowałem nim na wodach stojących (z koszyczkiem 5g i 20g) oraz na Wiśle czasami w dość dużym uciągu z koszyczkami 50g i 80g oraz z plaży z ciężarkiem "samolot" 90g. Wędka ma dwie szczytówki na wodę stojącą i na płynącą (jedna szklana druga węglowa ale nie pamiętam teraz która-która) o ugięciu odpowiednio 2.5 uncji i 4 uncje. Polecam.

Jeśli taki cw jest za mały to jest również wersja ultra heavy z cw do 150 (ten do 110 nazywa się heavy feeder) ale są bardzo duże kłopoty z jego dostępnością. Niektóre hurtownie nie miały 150-tki od początku tego roku :shock: Dletego właśnie kupiłem 110-tkę.

Do tego kołowrotek też "szymanoski" Catana 4000FA. Co do kosztu to w Warszawie w sklepie Kakadu dałem za wędkę (po rabatach) lekko ponad 200 zł (w sklepie na rogu ceny tego modelu w Warszawie od 270 do 250). Catanę 4000FA kupisz za jakieś 130 - 120 zł Bardzo dużo na tę wędką łowiłem, wiele ryb wyciągnąłem i nie mogę powiedzieć złego słowa. Naprawdę polecam Ci taki zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
zostawiam ten opis na zimowy wieczór.

No zimowe wieczorki tuż tuż... A ja je nawet lubie. Można pomajsterkować i posiedzieć przed kompem na forum i dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy. :mrgreen: Szczerze to jak kupowałem feedery to miały być na klenie. To były moje wnioski: długość ok. cieńka szczytóweczka - będzie super. Dopiero po tym jak poczytałem na forum zacząłem łowić nim leszczyki itp. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam

Mam do Was pytanie.Więc tak:

Chciałbym w tym sezonie rozpocząć przygodę z DS czytałem już prawie wszystkie tematy z tego forum i internetu i zacząłem szukać sobie wędziska.

Ale mam mały kłopot.

Wiem, że nie ma wędziska uniwersalnego do tej metody wybiera się z c.w. zgodnie z tym gdzie będzie się łowiło.

Kołowrotek już sobie wybrałem będzie to shimano catana 2500 z przednim hamulcem.

Dobra a teraz do sedna potrzebuję opinii czy wystarczy mi na początek kijek feeder mikado ultraviolet light 3,6m c.w. do 90gramów (łapał będę -może to dziwnie zabrzmi tam gdzie będę miał możliwość akurat dojechać - trochę na bugu trochę na kanale żerańskim zegrzu, narwii czyli mazowieckie raczej)są to różne wody o różnym uciągu przy czym jak mi się spodoba to niewykluczone że kupię sobie na każdą wodę inny sprzęt.

Reasumując:

Interesuje mnie czy na początek taki kijek wystarczy(jest 5 szczytówek) czy szukać czegoś z większym c.w.

Mam nadzieję że się nie zakręciłem i tekst będzie zrozumiały :oops:

pozdrawiam i czekam na opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze odradzam Mikado - kolosalne problemy z serwisem i wielka liczba rekalamacji (oczywiście jeśli chodzi o to ostatnie to Jaxona nikt nie pobije) Ale Mikado ma ostatno złą prasę tak wśród klientów jak i sprzedających.

Co do cw. to jeśli wybierzesz się na rzekę z jakim takim uciągiem to może się okazać troszku za mały. Ja na Wiśle (Warszawa) wędkowałem regularnie z koszyczkiem 80g + zanęta w koszyczku = cw 90 za mały. Jeśli do radę to kup wędkę z cw do 110 czy 120. Na dużym uciągu nawet cw 150 nie jest przesadą jeśli zasadzasz się np. na "brzanę z gruntu" ;)

Jeśli pytasz mnie o markę wędki to odpowiadam Shimano - ale sam chcąc kupić spinn Shimano wróciłem z Dragonem - zważ tylko że nie mam pojęcia czy feedery Dragona są równie dobre jak spiny - więc wybór pozostawiam Tobie. Napewno natomiast feedery szymanoskie bardzo dobrze się spisują i nie są wcale w wygórowanych cenach.

Co do ilości szczytówek to mam dwie - na wodę stojącą (ugięcie 2.5 uncji) i płynącą (ugięcie 4 uncje) i uważam że większa ilość szczytówek do feedera niż trzy to raczej zabieg marketingowy (pod klienta).

Jedno jeszcze co mogę powiedziec to uważam że kołowrotek 2500 będzie za mały. Ja do feedera używam Shimano Catana 4000FA i tę wielkość Ci polecam.

Reasumując:

Interesuje mnie czy na początek taki kijek wystarczy(jest 5 szczytówek) czy szukać czegoś z większym c.w.
Szukać czegoś z większym cw. zwłaszcza że z tego co piszesz głównie na rzekach będziesz wędkował.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki Tomaszek za szybką reakcję :smile:

Czyli mikado odpada.

Popatrze na shimano aczkolwiek tak jak pisałem nie wiem czy podejdzie mi ta metoda więc czy jest sens na wydanie ponad 200 stów na coś co będzie leżało w kącie?

Nie twierdzę, że tak będzie ale.....sam nie wiem....poczekam może ktoś jeszcze się wypowie....

Co do kołowrotka hmmmm..... myślałem że ten(2500) mi wystarczy ale obejrze jeszcze ten co podałeś(wybrany był w sensie że zdecydowałem a nie kupiłem) niestety mało wiem na ten temat więc kieruję się waszymi uwagami......

dzieki za odpowiedzi

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeśli chodzi o cw to zgadzam się z Tomaszkiem do 90g może być za mały. Jeśli zaczynasz przygodę z federkiem i nie chcesz wydawać zbyt dużej kasy to proponuje ci Robinsona Lumixa cw 120g (lub 110 niepamiętam) Sam takiego używam może to nie jest wysoki model ale wyjąłem nim już sporo rybek. Wędkowałem głównie na Odrze (a uciąg wody tam spory) jak również na jeziorku. No i najważniejsze kosztuje dużo mniej niż shimano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też radziłbym Ci na początek, Robinsona Lumixa, ale Mikado też nie jest złe...Sam mam hi kevlar feedera do 100 gram, a także Vanadium feedera do 140 i na Bugu jak i na Narwi zdają egzamin doskonale. Kup na początek wędzisko z większym cięzarem wyrzutowym, bo nie jesteś wprawiony, a rzuty ciężarem nawet 80 gramowym są na początku trudne, jednak jesli dojdziesz do wprawy spokojnie będziesz sobie radził wędziskiem delikatniejszym...

Ale najlepsze rozwiązanie dał Ci jednak Tomaszek, "Siemano" Hyperloop, kij stosunkowo niedrogi, duży zapas mocy, ze sztywnym dolnikiem...Naprawdę warto bo zapewni Ci komfort łowienia...

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebek

Co do serwisu Mikado nie miałem nigdy najmniejszych problemów,za to z mojej strony gorzej było z Jaxonem.Łowię kijem mikado UV twinfeeder 3,30-3,90 (c.w. do 110g) posiada dopalacz 60cm montowany opcjonalnie.Jestem bardzo zadowolony łowiłem nim chyba już wszędzie wisła(3,90),małe glinianki(3,30)wielkie jezior(Jeziorsko)nawet w morzu z plaży.Drugi mój feeder który terz jest niezły i mogę go śmiało polecić to Jaxon Selection 2000c.w.30-60g.Co do UV to kij bardzo uniwersalny.Temat kołowrotków używam od kilku lat tylko ABU cardinal C4X przełożenie 1:5,4 pojemna szpula,wzorowe układanie żyłki no i ślimak-uniersalny młynek nie do zdarcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Witam jestem juz prawie zdecydowany na zakup feederka Shimano Hyperloop 3.66m CW 110g i jest pewien problem bo przegladajac sklepy internetowe w jednych podają,ze ma 2 a w innych 3 wymienne szczytowki. Prosze posiadaczy o rozwianie moich watpliwosci.Chyba ,ze sa dwie "wersje" tego wedziska.A moze ktos ma lepszy typ feederka w tejze cenie.Zgory dzieki. W jakim sklepie najlepiej zamawiac wedki.Jestem z Wrocławia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam mam dylemat i nie wiem którego feedera wybrać.Mam do wydania ok 150pln, wiec moze tez cos innego polecicie

1 MIKADO Golden Bay feeder 345

2 Robinson Xenon Feeder 360cm 40-90g

3 Robinson Multi Feeder 3,6m/150gr CARBON

Pozdrawiam i czekam na POMOC.

Łukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witaj Michał,

Napisz jeszcze gdzie łowisz te ryby, woda stojąca (stawy, jeziora) czy też płynąca (rzeki, kanały itp) i jakie najczęściej to są ryby ?, przy gruncie używasz sprężyny?, czy ciężarków

Ciężko kupić wędek dobrą jednocześnie do spławika choćby ze względu na ciezar wyrzutu spławik - kilka gram , grunt - sprężyna z ołowiem kilkadziesiąt gram.

Jeśli jednak musisz mieć jedną wędke (wody stojące ) do spławika i gruntu to lepsza (bardziej uniwersalna) będzie o ciężarze wyrzutu 20-60 gram i długości 360 cm.

Telecarp to za "cięzki kaliber" na spławik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Witam koleżanki i kolegów po kiju,

Wyszukuję i czytam ile wlezie i nie mogę się doczytać, powołam się zatem na Wasze, niezawodne doświadczenie.

Mała rzeczka, do ok 8m (to chyba pomiar bardzo entuzjastyczny) zarośnięta, o małym-średnim uciągu.

Zastanawiam się nad dwoma feederami: Mikado UV 3,6 90g i Konger Aviator Feeder 3,90 / 90.

Do tego myślałem nad kręciołkiem Abu Cardinal Ultracast ULT 2000 FD.

Zostało mi już niewiele czasu do zakupu, a szukam od ponad miesiąca.

Proszę o opinie posiadaczy.

Pozdrawiam gorąco!!!

PS. Dla ultra pomocnych - wiem, do czego służy funkcja szukaj, gdyby był ban za nadużywanie tej funkcji, zostałbym definitywnie odcięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.