Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kołowrotki Daiwa


kaktus74

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 205
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sprzet odebrany :mrgreen: , nie bede nowego tematu zakladal a mam pytanie jakiego wezla uzywacie do laczenia plecionki z przyponami (kevlar, stalka itp.) albo inaczej jakiego wezla uzywacie do polaczenia plecionki z kretlikiem?? W niedziele ide testowac sprzet i chce byc w pelni przygotowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam zakupiłem ostatnio nowego kija Daiwa Exceler Jigger 2,70m 5-25g zamontowałem na nim kołowrotek Shimano Catana 2500 Fa jednak jakoś jego stopka jest jakby wieksza niż preferowana do tego wędziska . Mocowanie na tym wędzisku to klasyczne fuji .Boję cie mocniej go dokręcić bo pierścień mocujący wydaje dziwne dźwięk a nie chcę żeby pękł.

Może coś polecicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stopki plastikowych kołowrotków są nieco grubsze niż ich odpowiedniki metalowe nawet tej samej firmy, jednak nie powinno być problemu.. w końcu to dość niewielki kołowrotek.

wstaw fotki jak to dokładnie wygląda to będziemy mogli coś więcej powiedzieć. jeszcze nie miałem takich problemów z żadnym DPS'em. może zatkany albo wadliwy, gdzie kupowałeś kij ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
nikt koledzy nie mial stycznosci z tym kreciolem__
stykam się z nim jakieś pół roku.. :lol: kołowrotek jak kołowrotek.

za takie pieniądze(choć bez przesady, szaleństwa tutaj niema) wszystko musi działać jak należy - tym bardziej przy lekkim spiningu czy spławikówce, rozmiar 2500R nie ma prawa do żadnych usterek czy zużycia.

jak masz jakieś konkretne sprecyzowane pytania to pisz.

też kilku userów na jb.pl ma ten młynek ale nikt się póki co nie wypowiadał..

10437015.jpg10437615.jpg10437613.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Witam,

...mój pierwszy post więc bądźcie wyrozumiali:), w końcu nazbierałem trochę kasy i chce złożyć zestaw, lekki spin plus kręciołek do niego. Spining właściwie już wybrałem do Robinson Diaflex light spin 2,70 8-24gr. Rybki to głównie okoń i szczupak.

Oglądałem ostatnio kołowrotek jak w temacie w jednym ze sklepów ma super cenę 330zł i wydał mi się odpowiedni do tego zestawu, martwię się tylko o jego wytrzymałość bo przeczytałem kilka słabych opinii na jego temat, jeśli nie ten to co ewentualnie w zamian, górna granica to 500zł. Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam wszystkich!

Zastanawiem sie nad kupnem nowego kołowrotka na ciezki spin ale nie do glowek tylko ciezkich woblerow takich od 60 gram.No i tutaj chcialbym prosic o wasze odczucia i wiedze,mianowicie czy jest sens wydawac 800 zloty na kolowrotek daiwy i czy do takiego łowienia wystarczyl by np Sprored?Troche sie uczytalem ze czasem to co drogir nie znaczy najlepsze,ciekaw jestem co wy o tym sadzice?

Moje typy mlynkow ktore wpadly mi w oko to

Daiwa:

Caldia X

Gs8

Team Daiwa TD R4

Team Daiwa-D

Shimano

Twin Power XT-RB

Twin Power Ci4 RA

mozej jeszcze Stradic

no i ten tajemniczy Spro red

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opsi, daiwa bradia jest bardzo sensownym ekonomicznie rozwiązaniem, zbudowana na dość mocnym korpusie i bebechach z certate, myślę że będzie dużo trwalsza od tych wszystkich caldiopodobnych modeli nie mówiąc o tej całej reszcie w budach z plastiku. sam rotor(a raczej pinion gear) w tym przypadku jest podparty na 3 łożyskach( w tym 2CRBB) a w korpusie jest ich łącznie 7 - tyle co w certate.

tylko do takiej orki to w adekwatnie słusznym rozmiarze 3500/4000 (ta sama wielkość, różnią się poj. szpuli) waży jakieś 375/380g, więc to kawał kołowrotka.

w slammerze takiej kultury pracy raczej nie uświadczysz - co kto lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie kołowrotków Daiwy to po ostatnim sezonie nie mam na ich temat zbyt dobrej opini na ich temat a mianwicie coś siadło w trybach Rnessy i zaczeła rzęzić jak stara sieczkarnia, siadła również sprężynca od kabłaka w Zaionie (w tym przypadku kołowrotek przeleżał przez miesiac w sklepie oddany na reklamacje , po czym Pan z Daiwy stwierdził ze kołwrotek jest w porzadku bo kabłak nie zamyka sie raz na kilkanaście razy.Zaznaczam ze zamykam kabłak zawsze recznie ale coś takiego w sprzecie za 1,400zł normalnie smiech na sali i to totalne olanie przez servis Daiwy.Jak to dobrze ze nie kupiłem Mrethana bo miałem taki zamiar)Zaznaczam ze oba kołowrotki nie miały nawet roku :evil:

Za to z powodzeniem katowałem Penna Slammera 360 który chodzi bez zarzutu.Typowy wł roboczy i kosztuje dużo mniej niz zbyt delikatne sprzeciki Daiwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha to spoko krecia za tyle kasy i takie jaja :shock: Posiadam jednego Slammerka tyle ze do gruntu 560L i z czystym sumieniem moge powiedziec ze rewelacja chociaż mam go dopiero jeden sezon.Do spina mam Shimano super i tez sie dobrze sprawuje Daiwy nie mam i nie mialem i chyba nie bede miec po tym co czytam :cry: no chyba ze entohn na karpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem cos jeszcze a mianowicie ze wzgledu na wysoki stan Wisły utrzymujący sie przez wiekszość sezonu nie bywałem zbyt czesto nad woda.Na dodatek staram sie dbac o sprzet.

Owszem moze to co stało sie Zaionwi to pierdoła ale jak na sprzet za taka kase to moim zdaniem nie powinno sie to przytrafc w ciagu kilku lat użytkowana a nie kilku wypraw, a z tego co wiem od sprzedawcy nie byłem pierwsza osoba która reklamowała własnie ten model na wadliwa sprężynke.

Sorry ale te wszystkie kręcioły Daiwy czy tez Shimano pomimo napisu "Made in Japan" maja niewiele wspólnego z niezniszczalnymi modelami z lat 80 i 90tych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

phantom,

Twój Slammer 360 jest "made in USA", czy "Made in China".

Rozważam kupno tego młynka - na allegro same Made in china. Znalazłem w sklepie internetowym (nazwy wole nie podawać) wersje "Made in USA" ale droższą o 150 zł.

Opłaca się wydawać 150 zł. węcej za nalepkę USA, czy te z Chin stoją na przyzwoitym poziomie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawm84 też miałem taki sam problem tyle ze z 560L szukałem i szukałem made in USA i nie znalazłem żadnego nawet na ebay.Pisałem do wielu ludzi i kazdy pisał ze jest on składany w Chinach ale pod pełnym nadzorem i takie tam,oczywiście jak bym znalazł z USA dołożyłbym i kupił dla świetego spokoju.Kupiłem w Niemcze przez ebaya,dostałem gwarancje,mało nim łowiłem bo zeszły sezon głownie na spina ale powiem ci że kręcioł jest solidny taki jak powinien być byłem raz z nim na wyprawie morskiej wielkie ciezary szły jak w masełku.Tak mi sie ten kręcioł podoba ze tez mysle nad kupnem 260 lub 360 na spina.Jeśli ci nie zależy na naklejce to bierz z Chin bedzie chodzić bbaarrddzzoo długo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

phantom,

Twój Slammer 360 jest "made in USA", czy "Made in China".

Rozważam kupno tego młynka - na allegro same Made in china. Znalazłem w sklepie internetowym (nazwy wole nie podawać) wersje "Made in USA" ale droższą o 150 zł.

Z tego co wiem cała produkcja Slammera odbywa sie w Chinach.

Tak wiem w jakim sklepie go znalazłeś , ale tez jest produkcji Made in China

Kupuj na allegro bo sporo taniej, a kołowrotek jest naprawde mega mocny i większośc moich znajomych przesiadła sie na niego z drogich Daiw i Shimano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.