Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wasze doswiadczenia z Okumą !!!


shadow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam pytanko odnosnie kolowrotkow Okumy .

Chcialbym by kazdy kto je posiada opisal tu model i kilk slow o tym czy warto wydac kase czy raczej unikac danego modalu , mozna tez napisac do jakiej metody dany kreciol uzywacie i jak sie sprawuje. Dzieki temu bedziemy mieli obraz tego jaki konkretny model Okumy jest naprawde dobry , cena nie gra roli , piszcie o doswiadczeniach z Okumą , pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Mam Okume Motion - MT 30 :wink: Kołowrotek kosztował mnie 88 zł . Po sezonie ciężkiego użytkowania ( spinning) zaczął piszczeć ale to raczej chodzi o przesmarowanie :wink: 2 sprawa od nowości robił mi kłęby z żyłki bo źle nawijał żyłkę ale po zdjęciu jednej podkładki spod szpuli już nie robi i nawija żyłkę jak powinien :wink: Najgorsza rzecz to ze coś zaczęło dziać się od niedawna ze sprężyną ponieważ przy zamykaniu korba domyka kabłąk do połowy a nie do końca a dodam ze ręcznie go zamykałem :evil: Więc zamykam go ręcznie i jest ok :wink: A tak poza tym kołowrotek nie dostał żadnych luzów jak do tej pory :twisted: Ma rewelacyjny hamulec uratował mnie nie raz :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 2 szt OKUMA Travertine TRB 55 ,jeden 2 sezony,drugi 1.używam ich do karpiowania.jak na razie działają bez zarzutu.

Oprócz tego posiadam kołowrotek OKUMA Fina FS 715i łowiłem nim na grunt,obecnie na spinning,mam go już około 10 lat.

Ogulnie uważam że ta firma sprzedaje bardzo dobrej jakości kołowrotki.

Polecam!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Cześć,

Posiadam Okume Epix Pro BF w rozmiarze 30. Przyznam ze to najlepszy kreciol jaki mam. Spisuje sie swietnie (metoda feeder) Hamulec przedni oraz wolnego biegu dziala glatko i bez zaciec, jednoczesnie ma szeroki zakres regulacji. Kolowrotek nie ma luzów, cały czas pewnie sie nim kreci. Zylka 0.20 nawijana jest bardzo ladnie, co sprzyja dalekim rzutom. Sprzet po jednym intensywnym sezonie (wlasciwie pracowal co niedziela z obciazeniem minimum 50gr) nie nosi sladow zuzycia wewnatrz. Wszystkie zeby bez rys czy obłaman, brak odcisciec na elementach mechanizmu.

Mam zamiar kupic jeszcze jeden kolowrotek do DS (znacznie lzejszy) i prawie napewno bedzie to Okuma, zastanawiam sie nad modelem FLAME.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam epixa i muszę powiedzieć, że na początku byłem rozczarowany tym kręciołem podczas długiego spiningowania zaczynał ciężko chodzić dopiero mój zabieg który polegał na usunięciu smaru (oczywiście nie całego) i zatąpieniu go w części oliwą zdecydowanie poprawił jego pracę i do tej pory chodzi bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam epixa i muszę powiedzieć, że na początku byłem rozczarowany tym kręciołem

Jeden leży u mnie w szafie i czeka na rozkręcenie. :lol: Teść użył go ze dwa razy i najpierw zablokowało hamulec a potem cały mechanizm. Nie można obrócić korbką :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kiedy chcesz się za to zabrać?

To teścia a on ma tyle kołowrotków, że jeszcze moje wnuki będą miały czym kręcić :lol:

A co z 5-cio letnią gwarancją okumy?

Teściu już zdążył częściowo go rozbebeszyć :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okuma w postawilła (jak Dragon) na jakośc i myślę że tym przekonają wędkarzy w przeciwienstwie do Jaxona, który z roku na rok produkuje coraz to gorsze kręcioły.

Ale wracając do tematu posiadam Travertine 55 i rewelka w tym sezonie zainwestuje w powerliner (jak się trafi okazyjnie) lub nowy powerliner pro.

Jedne z leprzych kręciołów szczególnie z półki QUALITY i wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teść użył go ze dwa razy i najpierw zablokowało hamulec a potem cały mechanizm. Nie można obrócić korbką

No i teściu zmobilizował mnie do rozgrzebania epixa. :lol: Okazało się, że przyczyną awarii było całkowite sklejenie się pakietu tarczek ciernych i ich metalowych podkładek (tylny hamulec). Wymagało to zastosowania noża do ich rozdzielenia. Zablokowanie mechanizmu wynikało z nieudanej naprawy przeprowadzonej przez teścia :mrgreen::wink:

Po złożeniu całość działa bez zarzutu :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam model Fina Fs715 od jakiś 8 lat... Cały czas na niego łowie, jedyna usterka to zepsuł sie po tylu latach zbijak kabłąka, ale naprawiłem i jest ok. W tym roku kupiłem do karpiówki Traveltine TRB 45. Będzie mi służył na karpie, szczupaki na żywca i węgorze.

Kołowrotek solidy, precyzyjny i bardzo dobry hamulec, połowimy zobaczymy... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewidze jakiegos tematu o dragonach, a to przeciez w zasadzie ten sam producent wiec napisze tu, co sadzicie o dragonach w granicach 100-150zl ? do TD 2.75/3-12g ostatnio nabylem mante fd625i(w wielkosci 20 wydaja sie nieco za male nawet do lajta, glowny mankament to drobny nawoj zylki przez co sie bardzo skreca) calkiem niezle na sucho chodzi :P jakie macie doswiadczenia z tymi kolowrotkami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Okuma Zeon 30. Używam go dwa lata dość intensywnie, służy mi do spinningu. Jak do tej pory pracuje płynnie, ładnie nawija żyłkę i nie hałasuje. Ogólnie jestem zadowolony i mogę go z czystym sumieniem polecić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

I ja jestem szczęśliwym posiadaczem okumy, mój model to OKUMA SPECTOR ST65SA, potężny młyn do surfcastingu, ciężkiego spina, chodzi jak zaczarowany, brak luzów, generalnie wielkie zadowolenie.

Mogę śmiało polecić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie następujące. Czy OKUMA jest w jakiś sposób powiązana z Dragonem? bo kołowrotki Okumy są w katalogu Dragona.

Firma Dragon jest wyłącznym dystrybutorem Okumy na naszym rynku i nie tylko tej firmy. Jak np. TB firmy Winner.

Tu masz troszkę historji firmy Dragon:

http://www.firmadragon.pl/strony/ofirmie/dostawcy-dragon.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.