Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

"Prezent" PZW Katowice


zdrapek

Rekomendowane odpowiedzi

Widzieliście jaki prezent mamy od naszego okręgu. Wrrrr.

Poodznaczali się i dowalili wędkarzom - patrz kolor czerwony.

PLANOWANE POSIEDZENIA WŁADZ OKRĘGU KATOWICE – GRUDZIEŃ 2008

kategoria: Uchwały ZO

PLANOWANE POSIEDZENIA WŁADZ OKRĘGU KATOWICE – GRUDZIEŃ 2008

W dniu 18 grudnia 2008r w siedzibie Okręgu PZW odbyły się 3 planowane posiedzenia Władz Okręgu. W godzinach przedpołudniowych obradowało Prezydium ZO na którym omówiono projekty uchwał oraz problemy istotne dla prawidłowego funkcjonowania Związku. Wypracowane materiały skierowano na wieczorne posiedzenie ZO.

Pomiędzy posiedzeniami Prezydium i Zarządu Okręgu odbyło się wspólne spotkanie z prezesami kół i członkami Okręgowej Komisji Rewizyjnej i Okręgowego Sądu Koleżeńskiego. W spotkaniu uczestniczyło 133 działaczy.

Posiedzenie otworzył Prezes ZO kol. Mirosław Iwański, który poinformował zebranych w pierwszej kolejności o wynikach kontroli przeprowadzonej w listopadzie 2008r. przez Główną Komisję Rewizyjną. Kontrola trwała 3 dni i dot. zagadnień finansowych, organizacyjnych i gospodarki rybacko-wędkarskiej za okres upływającej kadencji. Informował, ze ocena działalności Władz Okręgu przedstawiona została na plenarnym posiedzeniu Zarządu Głównego PZW w dniu 12-13 grudnia 2008r. z udziałem prezesów okręgów całego Związku. Ocenę działalności Okręgu Katowice na posiedzeniu ZG PZW przedstawił przewodniczący Głównej Komisji Rewizyjnej kol. Władysław Ogrodowczyk stawiając Okręg Katowice za wzór do naśladowania. Prezes Okręgu Katowice podkreślił, że tak dobra opinia o pracy Okręgu jest dziełem wspólnych wysiłków działaczy szczebla Okręgu, kół i pracowników biura. Za tak dobrą ocenę podziękował wszystkim zebranym, którzy przyczynili się do tak wysokiej oceny Okręgu. W dalszej części swojego wystąpienia przedstawił stopień realizacji uchwały Okręgowego Zjazdu Delegatów, która prawie w całości została już zrealizowana oraz zmiany warunków porozumienia z Okręgiem PZW Opole.

Po wystąpieniu Prezesa Okręgu przystąpiono do wręczania odznaczeń i wyróżnień dla działaczy Okręgu i kół za wniesione zasługi w rozwoju wędkarstwa oraz rzetelne i sumienne wywiązywanie się z obowiązków statutowych.

Prezes ZO kol. Mirosław Iwański wspólnie z wiceprezesami kol. Tadeuszem Pioruńskim i Lechem Gorczyńskim wręczyli odznaczenia i wyróżnienia:

Złota odznaka z wieńcami otrzymali:

- kol. Tadeusz Pioruński wiceprezes ds organizacyjnych ZO,

- kol. Krzysztofa Mzyka prezesa koła Jeleń,

Złotą odznakę:

- kol. Robert Sito prezes koła Bukowno,

- kol. Ryszard Pawłowski prezes koła Kazimierz,

- kol. Wojciech Geler prezes koła Ziemowit,

Srebrną odznakę:

- kol. Witold Nowak prezes koła Dąbrowa Górnicza,

- kol. Józef Skonieczny prezes koła Huta Zawiercie,

- Kol. Roman Slabik prezes koła Mysłowice,

- kol. Sławomir Filipowicz prezes koła JAS-MOS,

- kol. Krzysztof Piekac prezes koła Moszczenica,

- kol. Jarosław Pawlak prezes koła 1-Maja,

- kol. Romuald Skrzypiec prezes koła Brynek,

Medal za zasługi dla wędkarstwa:

- kol. Sławomir Filipowicz prezes koła JAS-MOS,

- kol. Gerard Plewnia prezes koła ZAMET,

Paterę uznania działalności sportowej ZG PZW otrzymał:

- Okręgowy Kapitanat Sportowy – odebrał kol. Lech Gorczyński

Dyplomy uznania dla władz i organów koła za sumienne i rzetelne wywiązywanie się z obowiązków statutowych w 2008r. otrzymały:

- koło ZAMET Tarnowskie Góry,

- koło Sosnowiec Miasto,

- koło RELAKS Piekary Śląskie,

- koło Świętochłowice,

- koło Huta Katowice,

- koło Katowice Bogucice,

- koło Łazy,

Po wręczeniu odznaczeń i wyróżnień Prezes Okręgu złożył życzenia świąteczne i noworoczne wszystkim działaczom Okręgu , wędkarzom i ich rodzinom oraz pracownikom biura poczym zaprosił do łamania się opłatkiem, składania sobie wzajemnie życzeń.

O godz. 18.00 rozpoczęły się obrady Zarządu Okręgu, na których podjęto 12 uchwał min .w sprawie:

- wypowiedzenia warunków Porozumienia z Okręgiem Opole za nie dostarczenie rejestrów połowów i naruszanie kompetencji Okręgu PZW Katowice przywracając tym samym zasadę „gdzie wędkujesz tam płacisz” (na wszystkich wodach okręgów Katowice i Opole , na których honorowane były składki członkowskie okręgowe Od 1.01.2009r. wędkarze wykupują składki obowiązujące w danym okręgu). Jednocześnie uchwała daje delegacje Prezydium do podjęcia ewentualnych negocjacji zmieniających tą zasadę z korzyścią dla wędkarzy obu okręgów.

O podjętych zmianach zobowiązano dyrektora biura o poinformowanie ZO Opole, PSR w Opolu, KR Policji w Kędzierzynie-Koźlu i koła Okręgu Opole. - uzupełnienia składu Komisji Organizacyjnej o kol. Ryszarda Łakwę z koła Będzin,

- zmiany tenuty dzierżawnej gospodarstwa rybackiego Hażlach,

- zmiany statusu łowiska licencyjnego Babiczok na łowisko ogólnodostępne,

- nadania odznaki „Senior Wędkarstwa”,

- likwidacji koła Toszek( brak możliwości właściwego realizowania celów i zadań statutowych),

- nadania stopnia instruktora Szkolenia Młodzieży Wędkarskiej dla kol.: Henryk Bębnowicz, Marek Jaworski, Zbigniew Klisza, Marian Kliszka, Roman Łysiak, Kazimierz Oleksiak, Antoni Rogulski,

- uchylenia części uchwały Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego koła Wesoła,

- zakazu połowu ryb na sztuczną przynętę na Pszczynce ( od mostu drogowego DK nr 933 w m. Brzeźce do mostu drogowego przy ujściu Pszczynki do zbiornika, na drodze Brzeźce-Wisła Wielka),

- zatwierdzenia budżetów kół,

- zatwierdzenia uchwał Prezydium ZO,

- dostosowania łowiska licencyjnego Sazan koła Odra do nowych warunków,

Dyrektor biura mgr Janusz Zaczyński omówił projekt Regulaminu zatrudniania i wynagradzania pracowników Okręgu do konsultacji ze Związkami Zawodowymi ”Solidarność” w biurze ZO Katowice.

Na zakończenie obrad Prezes Okręgu omówił realizację uchwał KZD i OZD oraz przekazał informacje o pracy Zarządu Głównego.

Źródło strona PZW okręg katowicki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Ludzie, czemu się dziwicie :?: To nie przypadek, że żaden okręg w sąsiedztwie katowickiego nie chce porozumienia. Wszyscy wiemy jak łowi zdecydowana większość wędkarzy na śląsku :???::evil:

- zakazu połowu ryb na sztuczną przynętę na Pszczynce ( od mostu drogowego DK nr 933 w m. Brzeźce do mostu drogowego przy ujściu Pszczynki do zbiornika, na drodze Brzeźce-Wisła Wielka),

Dobry ruch. Teraz pozostaje ścigać tych którzy będą szarpać mimo zakazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wszyscy - proszę o wyjaśnienia...

Mówiąc w skrócie- co na haku to w worku :???:

A to czego nie sposób zjeść normalnie to na przemiał :evil: i na pasztety, kulki rybne z octu i co tam jeszcze fantazja śląskich gospodyń przewiduje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, czemu się dziwicie :?: To nie przypadek, że żaden okręg w sąsiedztwie katowickiego nie chce porozumienia. Wszyscy wiemy jak łowi zdecydowana większość wędkarzy na śląsku :???::evil:

To okręg Katowice podjął uchwałę o wypowiedzeniu porozumienia.

Jedyna nadzieja, że powołana komisja doprowadzi do porozumienia.

Ale masz rację że jest ale mnóstwo mięsiarzy - wielka szkoda dla nas wszystkich - ale mam nadzieje że młodzież małymi kroczkami to zmieni :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam taką nadzieje ,jeszcze aby się garnela do pracy w PZW to by było OK.

Ja myślę, że scenariusz będzie inny. Ludzie z mojego pokolenia i młodsi będą raczej szukać nowej formuły. Lokalne stowarzyszenia, dzierżawy, nowe zasady itd. A PZW powolne choć systematyczne odchodzenie w przeszłość :wink:

Rozmarzyłem się :mrgreen: Ale to kwestia jakichś 10 następnych lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie z mojego pokolenia i młodsi będą raczej szukać nowej formuły
W zasadzie masz rację ,ale tylko w zasadzie ,jest dwie drogi albo Stowarzyszenia albo prywatne łowiska ,jeśli oczywiście rozmawiamy o upadku PZW ,bo ja raczej w to nie uwierzę ,gdybyśmy byli Niemcami ,Holendrami itp, to się zgadza w takim kraju jak Polska jest w2szystko możliwe i nic z akcentem na NIC ,bo NIC nikomu się nie chce :wink: na wiosnę zeszlego roku "szumieli" karpiaże że będą zakładać swoje PZW :wink: przejmą wody i co ,po prostu "kupa" śmiechu :wink::razz: Więc nie wierzę w szybki rozpad PZW za dużo powiązań ,wtyków ,znajomości .No ale za 20-30 lat wszystko się może zdarzyć. :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może was to pocieszy ;) Jako przedstawiciel mlodziezy widze jak wśród moich rowiesnikow badz jeszcze mlodszych szerzy sie idea aby zabierac tyle ile chcesz zjesc albo w ogole, a nie wedlug zasady "co na haku to w plecaku" :D

A co do watku porozumienia to to, co sie dzieje z Odra w KK to jakas groteska :D Ehhhh gdyby O/Katowicki podpisal porozumienie z Opolskim to by bylo; Turawa itd. bez zadnych dodatkowych oplat :D ale to chyba tylko marzenia ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj (08.01.2009) po szesnastu latach przerwy poraz kolejny opłaciłem kare wedkarska (koło katowice),troszke mnie zaskoczyły opłaty (210 zł),i miny wedkarzy którzy oddawali swoje karty połowów,wynika z nich ze w woj.ślaskim nie ma ryb,co wy na to,i dlatego sie teraz zastanawiam czy to była dobra decyzja,wczesniej z powodu braku czasu nie opłacałem karty tylko w wolnych chwilach łowiłem na łowiskach komercyjnych z niezłym rezultatem,teraz sie zastanawiam czy te pienadze nie lepiej było przeznaczyc na taka własnie forme wedkowania czyli komercja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

wg mnie zla decyzja :razz:

tzn ja ci powiem tak - sam mam 32 lata i tez dawno nie oplacalem.

oplacilem w kole karte na rok 2008 i byla totalna zalamka - z racji zamieszkania - żory - jezdzilem tylko niedaleko mnie - max 50 km - a wiec rybnik gzel, zwirownie raciborz wodzislaw, zbiornik łaka.

takich chudych lat nie pamietam..... porazka.....

jednakze kolo czerwca postanowilem wykupic jezioro goczalkowickie. w porownaniu z woda ogolnodostepna pzw przezylem szok. białej ryby masa a lowiac w nocy gdy to mozliwe to juz bez porownania.

praktycznie nie masz limitow na biala rybcie wcale - ani wymiaru ani ilosci - i nie chodzi mi o to by brac te rybki jak mieso do domu - ale lapiesz caly czas, nie myslisz ze w siatce masz limit i trza do domku badz siatke oproznic.

miesjca naprawde ladne, jesienia boczne kanały superowe, plus kawalek odcinka wisly.....bardzo jestem zadowolony z goczalkowic , tylko w tym roku oplacam wylacznie ten zalew, moze skusze sie jeszcze na odcinek malej wisly od kiczyc do strumienia ze wzlegu na superowe miejsca i klimat:)

niewiem jakie macie zdanie na temat katowickiego PZW - coraz wieksze obostrzenia i brak wpolnego gospodarowania z wodami opole bielsko -ale ja im mowie stanowcze NIE :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opłaty (210 zł)

Ja jeszcze się nie wybrałem do koła opłacić składek. Po prostu boję się tych cen z kosmosu... :neutral: a ryb jak nie było tak nie ma :lol: . jakaś ogólna zasada, że im pieniędzy więcej się daje, tym ryb jest mniej :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo taniej będzie łowić na prywatnych łowiskach niż na wodach PZW, do tego jak przeliczy się wskaźnik złowionych ryb/opłat to się okaże że tylko prywatne mają rację bytu.

Czarna Przemsza - łowisko specjalne PZW - 20zl /dobę dla członkow PZW z opłaconą!! karta na wody okregu katowickiego to czyste zdzierstwo, biorąc pod uwagę że pstrąga tam można zobaczyć tak samo jak w każdej innej rzece nie będącej łowiskiem specjalnym.

Jedyna szansa to zakładanie stowarzyszeń i przejmowanie wód, po to aby wędkarstwo było wędkarstwem. Jak przez 10 kolejnych wyjazdów wracasz o kiju i 5 twoich przyjaciół też tzn. że woda jest do doopy i tyle. Nie ma co się oszukiwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pzw w okręgu katowickim placilem w latach 2001-2004 dalej to juz tylko lowiska komercyjne, orientuje sie ktos ile teraz wyniesie oplata pzw ? chodzi mi o realna sume(zaznaczam ze od 2005 nie placilem nic o ile to ma jakies znaczenie), http://www.pzw.com.pl/index.php?id=7 pod zadne ulgi raczej tez nie podchodze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po 16 latach przerwy zapłaciłem 210 zł,5zł nowa legitymacja,25 wpisowe,58 składka członkowska podstawowa,95 uprawnienia do wedkowania na wodach okregu katowice-czestochowa,3zł ubezpieczenie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś bardzo chce łapać w okręgu opolskim i katowickim to wykupując kartę w Kaliszu i dopłacając 50% za Opole ma taką możliwość.

Kalisz porozumienia:

http://www.pzw.org.pl/home/wiadomosci/14817/64/porozumiena_2009

Przejrzałem wszystkie porozumienia i nie ma możliwości łapania w tych 2 okręgach bez wywalania dodatkowej kasy wrrr, a przecież kanał gliwicki, który mamy pod nosem należy do Opola od rzeki Kłodnica i Kanału Gliwickiego od ujścia rzeki ze zbiornika Dzierżno Duże...

Dam sobie rękę uciąć że nikt z opolskiego nie przyjedzie na kanał gliwicki na wysokości np. jeziora Pławniowice bo po co jak pod nosem mają dużo leprze łowiska.

Naturalnie to że tak jest to nie przypadek tylko celowe działanie naszych kochanych "działaczy" PZW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy wysłałem tate do związku aby zapłacił mi karte, kazałem się zapytać, czy jako tylko i wyłącznie członek PZW Katowice mogę łapać na odrze w Kędzierzynie. I ku mojemu zdziwieniu możemy łowić na którymś z brzegów odry w Kędzierzynie natomiast co jest dla mnie paranoją np. mieszkaniec Kędzierzyna, który ma opłacone opolskie nie może tak łowić bo nie ma porozumienia z Katowicami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też mamy podobną sytuacje.Otóż rzeka białka ,płynąca przez Bielsko-białą i leżąca w całości na terenie okr.Bielsko-Biała,podlega pod okręg Katowice więc mieszkańcy miasta Bielsko-Biała muszą wykupić dodatkowo składkę Katowicką.Mnie to tam raczej nie przeszkadza bo i tak na rzekach pstrągowych nie łowie,ale członkowie naszego okrę się o to "bużą"

taką sytuację mamy od roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.