Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak dziś było na rybach


keri

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem nad wisełką woda duża mętna rozlana po łąkach mam nadzieje ze jeszcze dwa tygodnie i woda bedzie w normie i zaczną się pierwsze kleniki na rafach... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 213
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Dzisiejsza kropkowa wyprawa, na szczęście, zupełnie odmienna od poprzedniej. Woda trochę opadła i się oczyściła, odsłaniając obiecujące miejscówki (jak co roku rzeka trochę zmieniła się po "dużej" wodzie). Miałem sporo wyjść, kilka brań i trzy ryby na brzegu, w tym pierwszy wymiarowy w tym roku - równe 35 cm, ale już spasiony:

3194d4cf66b633d6m.jpg

dwa pozostałe to takie "okołotrzydziestaki" więc na fotkę nie zasłużyły :wink:

A wiosnę widać już na każdym kroku:

d5d0cdc0bd088791m.jpg

0f326161dce73ef0m.jpg

A to moja rzeczka:

ca5db73152cceccdm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiosnę widać już na każdym kroku:

To u was. U nas jeszcze prawie zima, choć dziś bez śniegu.

Dzisiaj pobawiłem się z płotkami, ale wcześniej parę bezrybnych godzin na innym zbiorniku :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda trochę opadła i się oczyściła, odsłaniając obiecujące miejscówki

he,he, czyzbys sprzeniewierzyl sie do niedawna wyznawanej( przez Ciebie i nie tylko :wink: )zasadzie ,ze najlepiej poznawac rzeke w"stanach powodziowych" :twisted:

a "kropka'"-gratuluje :smile:

Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he,he, czyzbys sprzeniewierzyl sie do niedawna wyznawanej( przez Ciebie i nie tylko :wink: )zasadzie ,ze najlepiej poznawac rzeke w"stanach powodziowych" :twisted:
Na tej wielkości rzeczce przy powodziowej wodzie niewiele widać, co innego na rzece z leniwym nurtem :cool:

a za gratulacje dziękuję :smile:

czy na szpuli masz nawiniętą plecionkę?
Tak, PP 10 lb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem sporo wyjść, kilka brań i trzy ryby na brzegu, w tym pierwszy wymiarowy w tym roku - równe 35 cm

Artech, gratulacje, piękny kropek! Jadę tam dzisiaj z nadzieją na podobny wynik - choć warunki pogodowe niestety zupełnie inne :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj z kolegą na łowisku komercyjnym trzy sztuki pstrąga po 40 cm - woblery, blachy, gumki rzucane w stado pstrągów przez trzy godziny i tylko trzy sztuki , dzisiaj na rzeczce tylko dwa dwudziestaki ..... od trzech lat dość systematycznego przebywania nad pstrągową rzeczką rekordem jest 36 cm ..... bieda z pstrągiem , nie wiem co o tym myśleć .....zarybienia ...? A u was są okazy ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to mój wczorajszy wypad na rybki ale niestety bez rybek.Oto fotki z łowiska na którym byłem a był to port na Wiśle w Górze Kalwarii.Nie powodzeniem była raczej nie znajmośc łowiska.Ale jeszcze raz tam musze pojechac.A nadodatek byłem na łowisku już o 04:00 rano a już było około 10 wędkarzy siedzących już na nocke.Cięzko tam o wolne miejsce ale pogada była ładna przynajmiej i łowisko dośc głebokie ok 3-4 m.

cd4b27cba4b71e96m.jpg

2fabaec7daa34415m.jpg

b3b7b68aefdc40f5m.jpg

5c36061594c9b55em.jpg

623d5b5aa7086df1m.jpg

83390c9ce546664dm.jpg

c4677b51ba9ac43fm.jpg

db447329c145996bm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno miałem przyjemność poznać kolegę Jacka (sabat69), z którym dzisiaj postanowiliśmy odwiedzić łowisko Szałe pod Kaliszem. Mimo deszczu, wiatru i przenikliwego zimna mieliśmy niezłą zabawę z płotkami i leszczami... :grin:

dbad719ed99dd918m.jpg

b2eeb51a1f263afdm.jpg

65fc859bc0a938b2m.jpg

b5d7167322190006m.jpg

Oczywiście rybki wróciły do wody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość psulek

Dzisiaj na pstrągach pi.....dziło jak Kieleckim. No normalnie myślałem że padnę. Zaliczyłem tylko jedno branie na cofce. Niestety spóźniłem się i rzeka była przedeptana.

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

długości 31 cm. Fotki nie zamieszczam, bo w naszym okręgu to jeszcze ryba niewymiarowa :)

W całej Polsce tak być powinno. W moim okręgu jest natomiast jeden ciurek gdzie wymiar ochronny pstrąga potokowego to 25 cm :roll: Zakres 35-50 cm w całym kraju i bylo by dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całej Polsce tak być powinno. W moim okręgu jest natomiast jeden ciurek gdzie wymiar ochronny pstrąga potokowego to 25 cm :roll: Zakres 35-50 cm w całym kraju i bylo by dobrze.

Różnica nie wynika z czyjegoś widzimisie, tylko z charakteru danej wody. Jeżeli w rzece jest dużo pokarmu (jak na ogół w pomorskich rzeczkach), to pstrąg rośnie szybko, i nie zdąży się wytrzeć przed osiągnięciem tego rozmiaru. W rzeczkach uboższych w pokarm pstrągi rosną dużo wolniej, i odbywają tarło jako ryby mniejsze, choć tak samo płciowo dojrzałe.

Podsumowując - ryba z rejonu podgórskiego i ryba z Pomorza, mimo 10 cm różnicy długości, jest w tym samym wieku, i zdążyła się wytrzeć przed przekroczeniem wymiaru ochronnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całej Polsce tak być powinno. W moim okręgu jest natomiast jeden ciurek gdzie wymiar ochronny pstrąga potokowego to 25 cm :roll: Zakres 35-50 cm w całym kraju i bylo by dobrze.

Różnica nie wynika z czyjegoś widzimisie, tylko z charakteru danej wody. Jeżeli w rzece jest dużo pokarmu (jak na ogół w pomorskich rzeczkach), to pstrąg rośnie szybko, i nie zdąży się wytrzeć przed osiągnięciem tego rozmiaru. W rzeczkach uboższych w pokarm pstrągi rosną dużo wolniej, i odbywają tarło jako ryby mniejsze, choć tak samo płciowo dojrzałe.

Podsumowując - ryba z rejonu podgórskiego i ryba z Pomorza, mimo 10 cm różnicy długości, jest w tym samym wieku, i zdążyła się wytrzeć przed przekroczeniem wymiaru ochronnego.

Doskonale o tym wiem, ale to nie jest zaden argument by dopuszczać do zabijania pstrąga który ma "u mnie" 25 cm, mimo tego, że jest on w tym samym wieku co potencjalny 35 cm pstrąg "u Ciebie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chwilka wolnego, więc wyskoczyłem dzisiaj na pobliską wode. Chciałem sprawdzić przed weekendem, czy karasie już współpracują.

Niestety na kuku brań 0 (słownie zero ), natomista po podnęceniu pinką w łowisku zawitał kolega okoń, parę nawet w okolicach 30cm. Wszystko pływa sobie dalej, chyba tarło się zbliża. Ogólnie wyprawę uważam za udaną. Coraz bardzej podoba mi się łowić na dsa. No i mejscówka podnęcona na weekend pelletem rybnym.

Porobiłem fotki okoni, tylko nie wiem jak je tu wstawić ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.