Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak dziś było na rybach


keri

Rekomendowane odpowiedzi

Sobota (14.03) - kilka minut po szóstej meldujemy się z Kisux i jego bratem na Budkowie. Woda jeszcze wyższa niż tydzień wcześniej (zalany nawet stary most a raczej jego pozostałość. Na całym Budkowie miejscówek dla 6 ludzi. I tylu nas tam łącznie stało. Do 10 wszyscy bez brania. W drodze powrotnej mały przystanek na kanale w Ścinawie (około godzinki) Tam szału też nie było. Powrót bez kontaktu z rybą.

Niedziela (15.03) - trzeba coś zmienić!!! Kilka minut po szóstej meldujemy się z Kisux na Słupie. Woda oczywiście wysoka i miejscówek relatywnie mniej (krzaki w wodzie). Jedno czego nie brakowało to wędkarze. Masa ludzi. Po małym rekonesansie wracamy do auta i jedziemy na drugą stronę zbiornika. Jest lepiej bo już po 15 minutach pierwsze branie i Kisux holuje piękną płoć. Zarówno ta jak i następna miała odmienne plany od Krzyśka i metr od brzegu pomachała płetwą na dowidzenia. Po ósmej brania były dość częste ale brała wyłącznie drobnica. Kilka płotek około 20 cm, uklei i mniejszych płotek po udanym lądowaniu wróciło do mętnej wody. Niedzielny wyjazd na Słup można uznać za rozpoczęcie sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 213
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość Vasyl
Ja wczoraj ponad 100 ploci wielkosc dloni kilka sztuk okolo 20cm troche karasi też jak dłoń i troche wiekszych 1 kielbik 3 okonki i jazgarze (nie liczyłem).Łowisko Zalew na Lesznowoli szkoda że nie podeszły większe karasie.

Nie podeszly, bo wlazly Ci te ploteczki w lowisko. Gdybys zanecil grubiej i na jasny kolor zanety, to byloby inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalew Szałe od 7:30 do 15:30 - czterdzieści (płotki) i cztery (leszcze)

Dawido, w której części zalewu miałeś takie efekty? Prawdopodobnie wybiorę się tam w sobotę...

Portki (Trojanów), byłem na samym cyplu, miejsce skierowane w kanał płynący, z lewej (w kierunku powyższego kanału) miałem nastawiony piker, brała drobnica (wyjątkiem kilka płoci mających trochę powyżej 20-centymetrów), raz jeden zdecydowane uderzenie, zacinam - tępy opór, po chwili przypon zerwany (nie na węźle, przypon do 1,5kg), nie będę mitologizował, zapewne więc był to zaczep. Z prawej natomiast maczówka - spławik, praktycznie, co rzut to branie - jeśli robaki zastosowało się z zanęty (dwie białe pinki na jedną czerwoną [co dwie ryby polecam założyć kolejne] - zanęta lorpio płoć ciemna i lorpio karp owocowa plus sensas ochotkowy - lecz zapewne obyłoby się z gorszej jakości posypką bez atraktora).

Podobno dobrze bierze karp (na gołuchowskim zalewie lepiej), multum amatorów jego połowu, sam chciałem pierwszego w życiu wypuścić, niestety wczoraj z nikim nie chciały stanąć w szranki, może to wina nader wysokiego ciśnienia? Rozmawiałem z pewnym wędkarzem, który zarzekał się, że w sobotę ubiegłą złowił z kolegą 15-karpi na kanale głuchym.

Na spining ani brania, chociaż próbowałem może z piętnastoma rzutami.

p3160377.th.jpg

p3160378.th.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, dzisiaj warunki były ekstremalne - cały dzień urywająca głowę wichura, po południu łowiłem nawet przez chwilę w padającym gradzie. Nic zupełnie nie brało, nad woda nikogo. Objechałem trzy miejscówki, i nic. Ale uparłem się że coś dzisiaj złowię, więc pojechałem jeszcze na kanał zrzutowy przy Dolnej Odrze w Gryfinie, założyłem boczny trok, i w pierwszych paru rzutach wyciągnąłem dwa małe okonki. Niestety szybko zerwałem mój jedyny jaki miałem przy sobie twisterek motor oil, a na inne kolorki nic nie brało. Zaraz zresztą się ściemniło, rozpadało i trzeba było wracać do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim wietrze dawno nie łowiłem, byłem od 13.30 do 17, o 14 branie na pickerze, zacinam, siedzi, myśle że to leszcz, patrze a to ładna płoć, podbieram, mierze 26cm, później już nic nie brało, aż dziwne że całym stadem nie przypłynęły. Niczym nie nęciłem prócz sobotniego wrzucenia trochę kulek proteinowych. Pod koniec łowienia wrzuciłem grochu i kulek, zobaczymy co jutro będzie się działo. Filmik wkrótce na haczyk.tv, fotki wkrótce w rekordowych. Pozdro i graty dla jeuxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mimo drastycznie nie sprzyjających warunków do wędkowania ( dla wędkarza) jednak się przełamałem i wyskoczyłem nad moją rzeczkę. Ciche podejście do 1 miejscówki rzut i piękne branie po dość długim holu kropek wypina się przy samym brzegu, później idę kawałek w górę rzeki i mam kolejne branie ale po chwili widzę błysk i kolejny kropek jest górą. W drodze powrotnej wstępuje jeszcze w miejscówkę w której miałem 1 pstrąga rzut i znów potężne pobicie po kilku odjazdach znów rybka jest górą. Reasumując przy takiej pogodzie wypad uważam za bardzo udany mimo ze żaden z dzisiejszych kropków nie chciał za pozować do fotki . Ale tradycyjnie dopisały okoniki których złowiłem kilkanaście

dsc00191y.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj jeden kropek ok. 30 cm też spiął się pod nogami, drugi wyciągnięty - ale króciutki, 25 cm. Oba na Salmo Minnow 5 cm prowadzone, a w zasadzie trzymane w miejscu pod prąd wzdłuż burty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem od 12:30 do 16:30 w tym samym miejscu co wczoraj i nawet puknięcia nie miałem na grunt i spławik, pod koniec zaczep i cały zestaw włosowy poszedł w pieruny. Następnym razem biore czerwone robaki i jakąś zwykłą zanętę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vasyl

Dzis lacznie z kolega 10kropkow oraz kilka ladnych okonkow. Szukam jakis zdjec, ale sa same takie, gdzie widac miejscowke :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rekonesans na kaliskich gliniankach u Grona. Gdy zaszedłem nad wodę zrobiło się szalenie zimno, wiatr i jeszcze ten śnieg. Nastawiłem się na lina i karasia, przeto stałem już na samym początku na straconej pozycji.

Gruntówką rzuciłem tylko raz pod oczerety - nic.

Matchówką coś tam machałem, ale... - patrz wyżej.

Ryby dawały o sobie jednak znać, zwłaszcza narybek, który momentami całymi stadami wyskakiwał nad lustro wody. Spinning niestety nie przyniósł nic wymiernego. Przemarzłem i tyle.

p3190384.th.jpg

p3190385.th.jpg

- Łowisko mało atrakcyjne z powodu licznych wysypisk gruzu i wszechobecnych śmieci, iżby zweryfikować, to co tam pływa, wybiorę się raz jeszcze w połowie kwietnia, może w maju?

Następny wypad dopieróż 3. kwietnia na Szałe. Ewentualnie, jeśli aura będzie sprzyjała, jakiś wieczorek zorganizuję sobie na pobliskim stawie za karasiem i linkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam ostatnio czasu nawet pomyśleć o rybach, ale ojciec już 3 dni z rzędu miał karpiki na brzegu. Brania między 21 a 22.

Może w ten weekend zrobię wreszcie inaugurację sezonu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy krótki wypadzik z marnym efektem 3 okonki (13,18,21cm) jeden karaś srebrzysty i kilka jazgarzy. Ogólnie zimno i bez rewelacji. :cry:

Wieczorową porą umówiony jestem z miętusami :wink: Może one dopisza w taką pogode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj niespodziewanie zainaugurowałem sezon :cool: Wyjątkowo późno :roll:

Spontaniczna decyzja wieczorna i o 21 jestem nad wodą. Warunki jak na sandaczowej zasiadce w grudniu- mróz, śnieg i wiatr. :lol: Mimo wszystko na dobry początek udało się powąchać dwa karpikowe ogony między godziną 22 i 23.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.