Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak dziś było na rybach


keri

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem nad kanałem Odry, nęce, zarzucam gruntówkę, przy drugim zarzucie mój zestaw ląduje na drzewie. Montuję nowy, zarzucam. Zaraz następuje agresywne branie, zacinam i kołowrotek odmawia posłuszeństwa. Nawalił, czuję rybę - jest, wbiegam na górkę staram się ją wyciągnąć, próbuję kręcić korbką, nagle ryba się spieła, sciągam ręcznie zestaw, jednak niema haczyka.

To było moje pierwsze wędkowanie w 2009, zakończone niepowodzeniem, wróciłem po 30 min spędzonych nad Słubicką Odrą.

W lecie 2002-roku tyż miałem rybę życia - od tamtej pory kupuję haczyki z przyponami. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 213
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Napewno jeszcze wyskoczę z batem, musze tylko podkleić oczko, bo fabrycznie nie jest przyklejone. W końcu Jaxon. Zdam relacje.

Obym niemiał 7 lat nieszczęścia, bo w tedy gdy byłem z gruntówką to mi rower poleciał - potukło sie lusterko, kierunkowskaz i tablica rejestarcyjna wypadła. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze tylko podkleić oczko, bo fabrycznie nie jest przyklejone
Nie przyklejaj tego oczka bo nie warto... wez to odrazu wyzuc i musisz kupic taka specjalna końcówke na szczytowke, zapytaj o nia w sklepie. Tez miałem kiedys problem z tym oczkiem puki mi nie doradzono tej koncowki, leszcz wyrwał mi oczko i popłynoł z całym zestawem... A co do tematu to odmarzła u mnie juz jedna z pobliskich zwirowni i od paru dni ciagna karpie, a ja musze siedziec w domu bo choroba mnie poskładała :cry::cry::cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis wedkarski zwiad i ku mojemu zdziwieniu na stawie lód

A co Cię dziwi? :mrgreen: parę cieplejszych to za mało na taki lód. Jak pisałem 14 lutego:

na stojącej wodzie lód zejdzie nie wcześniej niż w połowie marca przy tych prognozach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stojącej wodzie lód zejdzie nie wcześniej niż w połowie marca przy tych prognozach.
No tomek nie zauwazylem tego... Kurcze szkoda, juz snie o rybach w nocy :mrgreen: a tu lipa nie ma gdzie jechac :roll: Pozdro dla wszystkich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko przygotowałem.Jutro na rybki........będą fotki.

Gdzie się wybierasz? Czyżby nad Wisłę? ? :mrgreen: Też o tym myślałem ale pogoda mnie zniechęciła, może za tydzień…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość greg37

Dzisiaj otworzyłem sezon gruntowy. Efekt: 1 płoć ok.25cm-nie mierzyłem, szybko wróciła do wody. Poza tym brań "zero" :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda kanał Odry. 3 Dni temu ładnie leszcze brały, 2 dni temu troche gorzej ale też dobrze. A wczoraj nic, nawet uklejek brak. Tylko więcej wody przybyło. Inny probóją, ale jak widzę to nic nie mają w siatkach a tu niestety tylko 1 na 5 to zwolennik C&R.

dsc00975d.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja otworzyłem sezon spławikowy, stan wody się bardzo podniósł byłem na Cybinie od 13 do 15.30 efekty na poniższych zdjęciach sorry za jakość ale zamiast 2500x2000 było 320x240 :neutral: Były to płotki, jaziki, kleniki i jelce. Płoci powyżej 20cm nie miałem, choć obok łowiono większe sztuki. Łowiłem na pinki, haczyk 12. Później ludzi jak za zawodach.

36fbc67f5dcf9a5fm.jpg

34f6e6e6de6f4274m.jpg

Trochę jeszcze prócz tego złowiłem, ale już nie wsadzałem do siatki żeby się nie męczyły. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,5 godziny łowienia na białego robaka czego efektem był dwie mikre płotki na czerwonego nic nie brało, haczyk miałem 12 cieniuteńką, ale i tak problemy były z zacięciem. Drobnica mi skubała namiętnie śruciny xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po pierwszej wyprawie na rybska w tym roku. Celem naszym były nieznane nam wcześniej kanały Odry. Na spining nic a nic, nawet puknięcia nie było :roll: W ruch poszła odległościówka i na białego trafiły się 2 okonki około 15 cm i miniaturkowe płoteczki. Widać już że przyroda powoli budzi się do życia, jakieś klucze ptaszysk, łyski ganiają się po chaszczach i wędkarze moczą przynęty w wodzie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wybrałem się na karasie, żadnych brań na białego, czerwonego robaka, na chleb. Ryby jednak nieśmiało ujawniały się - oczka na wodzie, raz nawet bąbelki linowe, ale wynik beznadziejny (10-raz z rzędu mój powrót o kiju). Na moje usprawiedliwienie - poszedłem bez zanęty, nie byłem nawet pewien, czy czasem lodu jeszcze nie ma. Na co poławiacie wiosennego karasia? Czym nęcicie? U mnie zanęta trapera się sprawdza, wszakże wolałbym serwować im coś naturalnego, zbiornik w końcu mały:

p3060368.th.jpg

p3060369.th.jpg

p3060370.th.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym nęcicie?

Spróbuj nęcić ziemią lub czarną, płociową zanętą + ochotka (jeśli nie masz dostępu do świerzej może być mrożona- do kupienia w każdym sklepie akwarystycznym) Mieszanaka musi być w miarę sucha, bez grubych frakcji, ma tworzyć chmurę a nie zalegać na dnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj błem łódke ratować woda wylana łódż zakotwiczona bliżej jak woda podejdzie!od kwietnia na biała a od maja na szczupaka!od kwietnia już sypiue kukurydze na czerwcowe leszcze!w zeszłym roku tak zrobiłem i były wyniki w lipcy 3 sztuki ponad 3kg!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj poszedłem na rybki, niestety bez rezultatów. Myślę, że trzeba spróbować na spławik, bo na grunt to nik tutaj nic cie wyciągnął jeszcze. A ryby już żerują, bo widać było jak się spławiały :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarek 307h

ja dzisiaj na wełnie byłem niedaleko jeziora Piotrowskiego i rzucałem małymi blaszkami i nic ale było oczkowanie ale białej ryby tak z bacikiem jak bym jechał to bym złapał płoteczkę ale na spina jeszcze nic !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.