Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

DWA ZDJĘCIA czyli honor dla przeciwnika


Gość bogdan39

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bogdan39

no cuż zaczynamy ogólno Polską kampanie pt. dwa zdjęcia ,odcinamy się od poprzednich lat i zaczynamy nowy etap w wedkarstwie. Oco chodzi ano właśnie chodzi oto że stać nas na darowanie życia okazom złapanych przez siebie. czasami to jest bardzo trudne ale może warto. no więc ładujcie te dwa magiczne zdjecia[ ryba złapana, ryba odpływa.] noi zacznijmy od okazów złapanych w tym roku. wiecie naprawde te zdjęcia porobione martwym zakrwawionym rybom, często w mieszkaniach lub nawet PRZY DOMACH ,marketach tragedia. odrazu pisze że nienamawiam do wypuszczania wszystkich rybek ja sam biore niektóre bo lubie, ale już jeste ciekaw jakie będzie moje samopoczucie jeśli wypuszcze takiego gada.[ oczywiście jeśli takowego złapie :lol: ]przyznam że do tego spojrzenia zainspirowały mnie wypowiedzi dwuch kolegów z forum]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 196
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość bogdan39

no właśnie MANIUŚ pomuż mi jak to zrobić z mojej strony to taki mały kierunek że za okazy uważamy wszystkie ryby medalowe minus dajmy nato 20 procent . jeżeli chodzi o rozdzielenie trawo żerców od mięsożerców też dobry pomysł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bogdan39

Maniuś powstaja nowe tematy a tu jakoś nikt niezabiera głosu powiec kolego jakim tonarzem zakończyłeś sezon i jaka rybka ci przyniosła wiele uciechy mysle ze jakos ten temat sie zazębia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniuś powstaja nowe tematy a tu jakoś nikt niezabiera głosu

Boguś bo to orka na ugorze, ale nikt nie mówił że będzie łatwo, mimo wszystko wędkarze nie są na to przygotowani ,wielu nie chce się podzielić swoimi wynikami choć

zapewniali że są wytrawnymi łowcami i mają świetne wyniki,ale poniekąd ich rozumiem

Co zaś się tyczy samego konkursu to normy już są określone na portalu Haczyk i nie

ma powodów ich zmian bo są dobre, jedyna moja sugestia to rozdzielenie gatunków

na drapieżniki i karpiowate a cały mega konkurs trwał by do Grudnia i w Styczniu byśmy głosowali na łowce minionego sezonu ,ale wiadomo muszą być nagrody bo inaczej nie będzie zbytniego zainteresowania. Mam nawet pewne sugestie na temat nagród ale czy tomik to zakceptuje tego nie wiem ,jeszcze się zastanawiam na tym.

jakim tonarzem zakończyłeś sezon i jaka rybka ci przyniosła wiele uciechy mysle ze jakos ten temat sie zazębia

Boguś powiem ci że z sezonu jestem ogromnie zadowolony mimo że nie trafiłem na najwieksze okazy łowiska a trafiło się to kolegom np. karp Darka 25kg lub Sławka "Farciarza" 26kg. ale cieszy mnie że za namową ryby wróciły do wody z powrotem i złapali tego "Wirusa" co ja z tym wypuszczaniem. Ale największym "bonusem" to oczywiście sum ,nie jest to jakiś rekord ale dlamnie to jest

coś ,pozatym mam miejscówke sumową i może coś większego w tym sezonie się trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Tematy dotyczące wątku i propozycji konkursu "Dwa Zdjęcia" połączyłem. Konkurs ten od powiedzmy 5-10 kwietnia zastąpi konkurs na "najlepszy opis łowiska"

Jeżeli dobrze odczytałem Wasze intencje to "Dwa zdjęcia" mają prezentować rybę złowioną i wypuszczoną. A ideą konkursu ma być propagowanie takiego wędkarstwa.

W takim razie musimy jeszcze napisac regulamin, zasady itp.

Zapraszam do dyskusji.

Tomik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewne sprawy trudno udowodnić. Jak np. udowodnić, ze ryba wpyszczana jest jeszcze żywa, przecież to nie film. Zdjęcia z rybą moze robić cała wycieczka, bo znam takie wypadki :roll:

myślę że zdajmy się tu na uczciwość forumowiczów ! innej metody nie ma - ja oglądając foty mańka nie miałem wątpliwości że rybka cała i zdrowa wróciła do wody :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bogdan39

tak w znacznej mierze zależy to od uczciwości, ale wydaje mi się że ważniejsze w tym wszystkim jest pomysł propagowania wędkarstwa troche w innym wymiarze.Bo niewiem czy można taki sposób wedkowania nazwać sportowym.A jak ktoś jest dupkiem to jego sprawa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

No to robimy ten konkurs. Potrzebny jest regulamin i zasady, czas trwania, później sposób oceny zgłoszeń itp.

I jakaś nazwa konkursu?

Wstępnie coś zaproponuje, Wy napiszcie swoje uwagi i ruszamy.

Regulamin i zasady zgłoszenia:

1. W konkursie biorą udział zgłoszenia ryb złowionych w całym 2006 roku .

2. Zgłoszenie powinno zawierać:

wyraźne zdjęcie wędkarza i ryby, dzięki któremu dany okaz będzie można zidentyfikować i ocenić.

wyraźne zdjęcie wędkarza i ryby wypuszczanej z powrotem do wody

zdjęcie ryby odpływającej?

oraz dane:

- Gatunek ryby:

- Masa w kg

- Długość w cm

- Data połowu:(dzień, miesiąc, rok)

- Godzina połowu: (wg. 24 godzin)

- Łowisko (Miejsce połowu, rodzaj łowiska, nazwa łowiska, najbliższa miejscowość):

- Krótki opis połowu (przynęta, pogoda, czas, własne wrażenia,

- Imię i Nazwisko i miejsce zamieszkania

- Wiek (prosimy podać w przypadku juniora):

Dane do wiadomości redakcji:

- Adres: miejscowość, ulica, nr domu, mieszkania, kod i poczta, telefon, ewentualny email: (dane do wiadomości redakcji )

- Ewentualny świadek połowu: imię i nazwisko adres (dane do wiadomości redakcji)

3. Warunkiem przyjęcia zgłoszenia rekordowego okazu ryby są poniższe normy wagowe dla poszczególnych gatunków ryb?

(robimy jakieś normy?)

Termin nadsyłania zgłoszeń 30 stycznia 2007 - roztrzygniecie konkursu luty 2007 (bedziemy mieli co robic w lutym :-))

No i zastanawiam sie nad sposobem oceny?

No bo czy ma wygrać ktoś kto wypuscił największa rybę, czy najwięcej zgłoszeń przysle przez ten czas czy losowanie nagród wśród wszystkich zgłoszeń?

a moze oddzielne nagrody:

Za największą wypuszczoną rybę

Za najwięcej wypuszczonych ryb (liczba zgłoszeń)

Pozostałe nagrody rozlosowane wsród uczestników

Piszcie co myślicie.

nagrody postaram sie załatwić, mam bardzo ciekawy pomysł :cool: i liczę że mi pomożecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bogdan39

Artech dał dobry wątek zastanowić się czeba nad wagą może metrówka wystarczy reszta ok.

a sposób nagradzaniaczyli co nagradzac ilość czy wielkość panowie ruszac do dyskusji.

Niezajmowałem sie juz tym tematem bo myślałem że został olany.

a gdy pojawił sie konkurs opis łowiska maj czerwiec miałem go usunąć :smile:

adres majlowy uaktualniłem przepraszam jesli komus sie naraziłem :oops:

Jeszcze taka mała wstawka dla jednego okazem jest karp 20 kg dla innego[początkujacego]3 kg jak znależć rozwiazanie oto jest pytanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.