Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

DWA ZDJĘCIA czyli honor dla przeciwnika


Gość bogdan39

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem można zrobić cos takiego zeby zgłoszenia były przyjmowane np. od 70% długości na brązowy medal wg WŚ. Jest tam podział na juniora i seniora, a jest to moim zdaniem wazne. Mówiłeś tomik ze nie chcesz 1-2 kg szczupaków. Ja myśle ze 2kg szczupak wypuszczony przez 14 latka jak najbardziej zasluguje na podziw i ewentualną nagrode.

Z tymi juniorami i seniorami to by bylo tak ze np zgloszenie karpia przyjmuje sie w wieku np do 16 lat od 42cm a osoby dorosłe od 56. Oczywiscie procenty mozna by dobrac w odpowiadającej ilości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 196
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Dlatego sugerowałem limity.
Może i powinny być, ale widząc poprzednie konkursy i np plebiscyt, to każde takie ograniczenie znacznie zmniejsza ilość zgłoszeń.

Rozreklamowanie tego konkursu jest świetnym pomysłem na pozyskanie "sponsorów" ale po co sponsorzy jak zgłoszeń będzie np. pięć.

Więc może niech zajmie się tym któryś z pomysłodawców
I to może jest wyście z patowej sytuacji. Na pewno jest ktoś na forum kto ma dużo czasu i dużo zdrowego rozsądku aby zgłoszenia przyjmował i weryfikował no i zamieszczał na forum.

Jestem za jak najmniejszą ilością obostrzeń regulaminowych aby zgłoszeń było więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tomiku myslalem ze calym tym konkursem zajmie sie Bogdan

Ja moge mu pomoc w miare swoich mozliwosci

Poza tym jaka weryfikacja zgloszen?

Ja bylbym za tym aby jasno i wyraznie wszystko okreslic w regulaminie

Jesli ktos nie zastosuje sie to wykluczyc zgloszenie podobnie jak to mialo miejsce w konkursie dla juniorow

I tyle z mojej strony

Jesli faktycznie beda fajne nagrody to i tych nieregulaminowych zgloszen nie bedzie :lol: bo sie ludziska beda starac :cool:

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bogdan39

Panowie bedzie regulamin i udziałowcy konkursu mają sie dostosować.

Jeśli nie to odpadają i już.

Myśle ze na przykład 50 prac nie zapcha portalu.

Niech piszą wstawiają zdjęcia im tego wiecej tym lepiej.

Na samym początku wydaje mi się że nie należy nikogo wywalać czy takie tam rzeczy.

Niech się postara i już myśle też że dobrze by było żeby każdy miał mozliwość jednej pracy co sądzicie?Nie należy komplikować sprawy.

Na koniec ankieta i po ptakach.

Jeśli nagrody bedą super niech więc i takie bedą prace.

Ciekawy jestem czy wiecej bedzie forumowiczów czy obcych.

Chciałbym żeby ten ;puchar" został jednak u nas.

Napewno też na forum bedzie szła dyskusja na gorąco wiec zapewniam was ze sami zostaniecie weryfikatorami prac.

Noi jeśli prace pójdą bezpośrednio na forum,to wzrosnie liczba zarejestrowanych. :wink:

Prosiłbym zeby Tomik wstawił ten regulamin na nowo założonym temacie noi proszę wstawiać tam tylko prace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jesli moge cos zaproponowac to zamkniecie tego tematu

Otworzenie nowego tylko na cel konkursu (wszystko inne lacznie z jakimis uwagami powinno byc wyrzucane przed modow)

I tak jak Bogdan napisal osobny temat do komentarzy

Bedzie (przynajmniej teoretycznie powinien byc) porzadek na forum i przejrzystosc

A wszystko to powinno odbyc sie jak najszybciej

Ten post byl w innym temacie ale zauwazylem swoj blad wiec przenioslem go tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotowe. Regulamin konkursu "Dwa zdjęcia":

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=2381

Oczywiście proszę o opinie. :mrgreen:

No to super Tomik ,ale dwie sprawy jak zakoniczono 06r i czy jest możliwości ufundowania nagrody przez użytkownika forum

06 to musicie sami rozstrzygnąc bo niezabardzo śledziłem zmagania. Oczywiście można nagrodę ufundować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje uwagi :lol: zreszta jak zawsze mam jakies uwagi :wink:

Otoz nie bardzo rozumiem dlaczego maja sie ludzie nierejestrowac sie na forum a podawac imie i nazwisko oraz adres zamieszkania

Wedlug mnie ogloszenia powinni zamieszczac tylko zarejestrowani uzytkownicy bez podawania do publicznej wiadomosci swoich danych

Wedlug mnie narobil sobie Tomik jedynie klopotu bo jesli mozna nadsylac zgloszenia na adres mailowy "do akceptacji" to musi wszystkie przegladac a jak cos jest zle to bedzie wszystkich prosil aby poprawili i tak po kilka razy z mniej rozsadnymi?

Wydaje mi sie ze regula umieszczaja uzytkownicy forum i odpowiadaja za przestrzeganie regulaminu konkursu (jesli jest zle to np Bogdan czy ja mozemy wyslac priva z wiadomoscia ze nalezy poprawic) i jesli na koniec stycznia 2008 ktores zgloszenie bylo by zle zostalo by wyeliminowane

Ludzie powinni byc odpowiedzialni za to co pisza (chyba w takim kierunku zmierza haczyk)

Tak bylo z mlodymi - dwoch nie posluchalo i trudno

Tomik pisal ze taki konkurs to duzo pracy ale widze ze sam ja sobie tez lubi stwarzac

A tak bedzie pewnie pelno zgloszen do Tomika na maila od ludzi ktorzy po zlapaniu duzej ryby biegaja miedzy redakcjami i forami w poszukiwaniu nagrod za duze ryby

A czy na tym ma to polegac?

Tyle z moich watpliwosci

To na szybko zredagowana i poprawiona wiadomosc priv ktora wyslalem od Tomika

A wy co sadzicie o regulaminie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście proszę o opinie.

Jest gut, ale .........

Po pierwsze - primo:

Ja także nie jestem przekonany czy potrzebujesz od poczatku konkursu zbierać dane osobowe uczestników. Robisz sobie tylko niepotrzebną robotę. Imię i nazwisko + miejscowość zamieszkania + e-mail. Zawsze z konkursantem można się skontaktować i poprosić o dokładne namiary w celu wysłania nagrody. Pozostałe informacje dotyczące ryby i połowyu jak najbardziej TAK - uwaga dotyczy wyłącznie danych osobowych.

Po drugie - sekundo:

Trzeba szybko określić kategorie konkursowe bo podejrzewam, że dopóki tego nie zrobisz temat będzie świecił pustkami. Można zrobić tylko trzy zgłoszenia, dlatego nikt nie będzie nic zgłaszał skoro nie wie w jakie klocki gramy. Proponuję kategorie:

1. drapieżniki

2. białoryb

3. okazy medalowe

Po trzecie - tertio:

Wydaje mi się, że w regulaminie powinien znaleźć się zapis dotyczący ograniczenia miejsc połowu. Chodzi o to aby można było zgłaszać do konkursu ryby złowione + wypuszczone w Polsce i w wodach ogólnodostępnych. Już piszę dlaczego proponuję taki zapis.

Nie jest sztuką pojechać do Szwecji, tam złowić 10 metrowych szczupaków i jednego z tych 10 wypuścić lub to samo zrobic na komercyjnym łowisku karpiowym w kraju.

Nie jest moją intencją aby propagować zabijanie ryb na zagranicznych wędkarskich wyprawach, albo na łowiskach komercyjnych.

Chodzi o stworzenie równych szans wszystkim uczestnikom konkursu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bogdan39

Ale naszym zadaniem przy ocenie będzie wyłowić jedne od drugich. :wink:

Będzie na pierwszej stronie zwiastun czy nie. :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest sztuką pojechać do Szwecji, tam złowić 10 metrowych szczupaków i jednego z tych 10 wypuścić
No na to już nie ma rady. Nie da się dowiedzieć ile wypyścił a ile zabrał - nie popadajmy w skrajności. Mają być dwa zdjęcia na dowód że ryba została wypuszczona i tyle - w detektywów przeca nie będziemy się bawić.
Będzie na pierwszej stronie zwiastun czy nie.
bogdan39, spokojnie - nie poganiaj tomika - spoko, luzik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się dowiedzieć ile wypyścił a ile zabrał

Bo też nie chodzi o to. Czy Twoim zdaniem Tomaszku foty złowionego i wypuszczonego 20 kg karpia ze stawu hodowlanego powinny być tak samo traktowane jak te z wody ogólnodostępnej :?:

Podobnie sytuacja ma się do połowów w krajach gdzie o okazy nie trudno.

Rozumiem Twoje podejście do sprawy bo jak to mówią punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :wink: A Ty aktualnie siedzisz na jakiejs wyspie :mrgreen:

Ale żeby pogodzić interesy wszystkich może trzeba inaczej ułożyć kategorie, np.:

1. Łowiska ogólnodostępne w Polsce

2. Łowiska poza granicami kraju

3. Łowiska komercyjne w Polsce

To chyba będzie lepsze niż to co zaproponowałem wcześniej. Tym bardziej, że pozwoli uczestniczyć w haczykowym forum gościom z zagranicy. Taka forma promocji forum na arenie międzynarodowej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bogdan39

Panowie napiszę tak .

Waszym zadaniem będzie ocena i nagradzanie prac.

Jeśli zaś chodzi o regulamin który stworzyliśmy czyli.

Ja P i Tomik nie widzę tu zadnych luk.

Ale powtarzam ale to naszym zadaniem bedzie ocena prac i to wy bedziecie mieli tą przewagę zeby oddzielić plewy od ziarna.

Żadne podziały uważam nie powinne tu wystąpić czyli biała ryba itd itp.

Nie mozemy dyskryminować żadnych łowców ale głupotą by było dawanie medalu za zgłoszenie gdzie facet łowił na stawie gdzie tą rybę musiał wypuścić ponieważ taki tam jest regulamin.

Wiem że powstaje tu mała luka ale konkurs traktujemy honorowo i bazujemy na prawdomówności.

Myślę że będą się bali podawać fałszywe dane wkońcu ktoś może ich zobaczyć ze znajomych i wtedy wstyd.

Jeśli ktoś powie głupoty opowiada ,to odpowiem mamy ponad tysiąc zarejestrowanych a ilu przegląda na dziko.

Także niema co się rozdrabniać tylko szykować sprzet kupować komórki z aparatem albo aparaty i czekać na pierwszego giganta.

Myślę także że Tomik dorzuci jakąś nagrodę super.

Do pracy rodacy do fabryk do roli........ :wink:

Ach ważna sprawa jeśli chodzi o stawy chodowlane i łowiska zagraniczne poprostu weście to pod uwaę że jest tam ryb więcej i odpowiednio oceńcie.

Mój kolega siedzi w Hiszpani codziennie łowi po cztery albo wiecej karpi 5 10 kg tam są traktowane jak śmieci więc sami widzicie.(ryby) :wink:

jEśLI ZAś CHODZI CZY DLA ZAREJESTROWANYCH CZY NIE TO UWAZAM żE ZAREJESTROWANI BEDA BARDZIEJ WIARYGODNI.taka mała zmiana czy ja wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zaś chodzi o regulamin który stworzyliśmy czyli.

Ja P i Tomik nie widzę tu zadnych luk.

Bogdan no ja jakies uwagi mialem :wink::lol: jak zawsze zreszta :wink:

Zobacz 6 postow wyzej :wink:

Przy czym moje uwagi bardziej ograniczaly sie do tego zeby Tomik mial (przynajmniej tak to sobie wyobrazam) mniej pracy i nie bardzo rozumialem dlaczego maja byc podawane od razu publicznie dane (dokladnie opisalem to wyzej)

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Twoim zdaniem Tomaszku foty złowionego i wypuszczonego 20 kg karpia ze stawu hodowlanego powinny być tak samo traktowane jak te z wody ogólnodostępnej
Uważam że hodowlaki wogóle powinny odpadać z konkursu. Tym bardziej że na hodowlańcach dzie są duuże karpie zazwyczaj obowiązkowo trzeb aje wypuszczać. Ale nie widzę powodu żeby "karać" kogoś kto łowi na rybnym łowisku - tylko dlatego że inny łowią tam gdzie najłatwiej złapać stary filtr oleju. To ma byc konkurs fotograficzny a nie kunsztu łowieckiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że powstaje tu mała luka ale konkurs traktujemy honorowo i bazujemy na prawdomówności.
to naszym zadaniem bedzie ocena prac i to wy bedziecie mieli tą przewagę zeby oddzielić plewy od ziarna

Wszystkie moje wątpliwości zostały rozwiane.

Hej szable w dłoń (wędki i aparaty) i do boju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bogdan39
To ma byc konkurs fotograficzny a nie kunsztu łowieckiego.
O to ja odpadam ,bo ze mnie fotograf jak ......... .

To nie ma być konkurs fotograficzny tylko.

Maniuś liczę że obronisz honor haczyka.

Nie chodzi tu o konkurs fotograficzny sam w sobie tu chodzi ocos wiecej o przesłanie o jakieś motto życiowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszczie weekend się zaczyna i mam czas na odpowidź w tym temacie :cool:

Otoz nie bardzo rozumiem dlaczego maja sie ludzie nierejestrowac sie na forum a podawac imie i nazwisko oraz adres zamieszkania

Wedlug mnie ogloszenia powinni zamieszczac tylko zarejestrowani uzytkownicy bez podawania do publicznej wiadomosci swoich danych

Wydawało mi się, że konkurs ma być , że tak powiem na "cały kraj" czyli pełna propaganda, nagrody sponsorzy itd. I , że zależy nam przede wszystkim na propagowaniu idei "no kill" i zgłoszeniach, więc w tym momencie sprawa tego czy ktoś zarejestruje się na forum czy nie, ma chyba najmniejsze znaczenie.

Imię i nazwisko oraz miejscowość - Przecież zdjęcia mają przedstawiać również wędkarza, jak nie podam nazwiska i miejscowości to coś ukryje?

Ponadto mam wrażenie, że Ci co będą przysyłać zgłoszenie będą sami chcieli się pod nim w pełni podpisać. A konkurs, zgłoszenia oraz my, zgłaszający i oceniający oraz sponsorzy mamy w tym momencie zapewnioną większą wiarygodność.

Wedlug mnie narobil sobie Tomik jedynie klopotu bo jesli mozna nadsylac zgloszenia na adres mailowy "do akceptacji" to musi wszystkie przegladac a jak cos jest zle to bedzie wszystkich prosil aby poprawili i tak po kilka razy z mniej rozsadnymi?

Wydaje mi sie ze regula umieszczaja uzytkownicy forum i odpowiadaja za przestrzeganie regulaminu konkursu (jesli jest zle to np Bogdan czy ja mozemy wyslac priva z wiadomoscia ze nalezy poprawic) i jesli na koniec stycznia 2008 ktores zgloszenie bylo by zle zostalo by wyeliminowane

Ludzie powinni byc odpowiedzialni za to co pisza (chyba w takim kierunku zmierza haczyk)

Tak bylo z mlodymi - dwoch nie posluchalo i trudno

Tomik pisal ze taki konkurs to duzo pracy ale widze ze sam ja sobie tez lubi stwarzac

I tak je będę musiał docelowo wszystkie przejżeć i zaakceptować.

Stąd ta forma przyjmowania zgłoszeń jest dlamnie najwygodniejsza

Ponadto ja się wcale niezamierzam nawet bawić w "co należy poprawić" albo dobre olbo do kosza. Regulamin jest prosty.

Powinniście sie cieszyć, wam pozostanie tylko wybór i ocena. :cool:

A tak bedzie pewnie pelno zgloszen do Tomika na maila od ludzi ktorzy po zlapaniu duzej ryby biegaja miedzy redakcjami i forami w poszukiwaniu nagrod za duze ryby

A czy na tym ma to polegac?

Mozna dodać w regulaminie. "Przyjmujemy zgloszenia, które niebyły nigdzie wcześniej publikowane". Wtedy bedziemy pierwsi :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.