Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

węgorz


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

moim sposobem na uśmiercenie węgorza jest następujący,

wkładam go do jednorazówki zawiązuje żeby się nie wydostał i wkładam go do zamrażalnika

po 15-20 minutach wyciągam uśpionego węgorza gotowego do oprawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 252
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kuba nie zarzucam Ci że tak robiłeś czy robisz :wink: Byłem po prostu ciekaw gdzie i kto to napisał :???: . Co do węgorzy to rzeczywiście ciężko je unieruchomić, kiedyś oglądałem program kulinarny, akcja miała miejsce we Francjii, kucharz kupował węgorze od rybakow, a uśmiercał je poprzez wrzucenie do beczki z solą.... :???:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście ciężko je unieruchomić
No to fakt. Najważniejsza sprawa to trzymać go z daleka od wody (o ile chcemy go skonsumować), bo nawet godzinę po ciosie "w czapę" możemy się mocno zdziwić.
we Francjii, kucharz kupował węgorze od rybakow
Jak już weszło na tematy kulinarne. Węgorz ze słodkiej wody nie umywa się do złowionego w morzu. Porównałem to w tym roku w krótkim odcinku czasu. Morski węgorz (dużo grubszy od łowionego w jeziorach) moczony jeden-dwa dni w kawałkach 5-7 cm w solance (roztwór nasycony soli kuchennej) i potem na grilla bez żadnych innych przypraw. Miodzio :cool::razz:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkładam go do jednorazówki zawiązuje żeby się nie wydostał i wkładam go do zamrażalnika

po 15-20 minutach wyciągam uśpionego węgorza gotowego do oprawienia.

Czy zdarza Ci się, że pacjent wychodzi ze stanu hibernacji i budzi się na stole operacyjnym? :wink:

Co do połowu węgorza - czekam tylko na tarło ukleji - gdzieś w II poł czerwca - trzeba często chodzic nad wodę i wypatrywać po trzcinach - wtedy są brania i w dzień i w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgorz ze słodkiej wody nie umywa się do złowionego w morzu. Porównałem to w tym roku w krótkim odcinku czasu. Morski węgorz (dużo grubszy od łowionego w jeziorach) moczony jeden-dwa dni w kawałkach 5-7 cm w solance (roztwór nasycony soli kuchennej) i potem na grilla bez żadnych innych przypraw. Miodzio

Zgadza się Tomku1 :mrgreen: - mój tata w zeszłym roku jak był nad możem ,to za przyłów padło kilka sporych węgorzy ,2 zabrał do domu a z jednym nie wytrzymał i zrobił na miejcu ,przepis miał od miejscowych gospodyń ,żon rybaków :mrgreen:

1 m węgorz pociąć na 15 cm odcinki i wżucić do wody z solą na 24 h ,następnie moczony w marynacie przez około 5 h ,(można ją zrobić samemu ,ale bardzo trudno o właściwie proporcje więc lepsza kupna) następnie węgorza można przyżądzić na grilu lub w głębokim tłuszczu jakie zapewni nam urządzenie zwane frytkownicą :mrgreen:

P.S. we frytkownicy nigdy nie robił ,ale z grila były pyszne :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Witam

Teoretycznie węgorz zaczyna żerowac w temp.9st. Jeśli kwiecień będzie ciepły to warto

już próbować , choć brania będą sporadycznie . W ub. roku łowiłem od początku maja

razem ze szczupakiem na karasia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam. wędkuje od 10 lat a mam już 19 . chciał bym się wybrać po raz pierwszy na noc na węgorza.Jezioro na którym wędkuje jest wielkie raczej płytkie i dużych ryb mało. Może macie jakieś dobre rady? JAkie są szanse na duża zdobycz? PS kilka dni temu wybrałem sie na rybki wędkarzy 0 ryb 0 . kiedy można zacząć łowić leszcze? dzięki za rozmowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rada jest prosta: zanec sobie jedno miejsce (tak jak ja u siebie) i uzywaj zanety atraktorow i skladnikow tylko na duze ryby. Ale mieszanke to juz sam musisz opracowac bo jak kazdy z nas wie kazda zaneta inaczej dziala na roznych zbiornikach, jedynie mozesz sie zapytac w dziale "zanety" o te wlasnie atraktory i skladniki (np. kukurydza). P.S Wedkarstwo to takie hobby ktorego nikt nigdy nie poznal do konca... ono nie ma konca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złowiłem w życiu tylko jednego węgorza 82 cm 90 deko , około 10 lat temu . Całkowicie przypadkowo przy okazji łowów sandaczy . Wziął na małą uklejkę z gruntu . Łowisko rzeka Wisłok . Nie mam w swoim rejonie jezior więc z węgorzami krucho, dlatego ten pierwszy bardzo cieszy .

Generalnie zasada jest taka ........wieczorem i w nocy raczej rybka na haczyku . Nad ranem gdy węgorze już coś zjadły to rosówki . Łowiąc od razu na rosówkę będą raczej brały niewielkie węgorze i szkoda je męczyć . Można łowić również węgorze w dzień , nawet w samo południe na żywca , ale nie z dna tylko z toni ....biorą nawet z jednego metra pod powierzchnią przy głębokości łowiska kilka metrów . Wiadomości te kiedyś wyczytałem w książce dotyczącej wędkarstwa , więc raczej jest to sprawdzone .

Więcej szukaj na forach wędkarskich bo temat ten był już nie raz wałkowany .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czekam na wyniki :) Ja sam wczoraj nazbierałem rosówek i wybieram się na węgorza... niestety w dzień z powodu mojego wieku. Chyba przejde się jutro po szkole, koło 17.00 do 20.00. W niedziele mają być zawody wędkarskie umnie a w sobote jakieś imprezy nad wodą :/ , chyba, że znajde inne miejsce.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no na pakoskie... Ciekawe w którym miejscu kolega łowił.. bo nie wiem zabardzo gdzie iść. Chyba pójde na plaże tam zboku jest głęboko i ludzie tam chodzą na ryby (na węgorze też).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

I jak ? Był ktoś na węgorzu, albo sie na niego szykuje? Ja byłem raz, ale tylko na godzinke i efekt zero. Szykuje się na najbliższą sobote :D

Pozdrawiam

ps. myśle, żeby zrobić stronke o węgorzach (technikach połowu itp.) chodzi o coś takiego jak jest o karpiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czy zestaw spławikowy, z brzegu byłby skuteczny? Gdybym zastosował spławik 8-11 gram. Duży haczyk (węgorzowy), na haczyk rosówki, lub mały filecik, to mógłby mi wziąść węgorz? (chodzi o łowienie z brzegu). Mam jeszcze jedno pytanie. Czy łowiąc węgorza na spławik też musze mieć kabłąk otwarty i dać mu wyciągnąć troche żyłki i jak ustanie po czasie zaciąć?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość wobler129

colombo oczywiście w sklepie wędkarskim lub internetowym :lol:

Wygląda podobnie jak pelet :roll: No... jak granulat nie wiem jak to napisać :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.