Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Karpie 2009


Kubiak

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

No a ja łowie.

Wczoraj inne łowisko ja 3 karpie - 2,3,5 kg Szkoda ze nie nic wiekszego :)

Kolega który ze mna siedział nic :)

No a sprawdza mi sie pellecik Visiona TUNA (tunczyk)

Do pva dodatkowo daje + kukurydziany pellet + pokruszone kulki.

No i łowiłem na mojeje roboty brzoskwinia na mainlinie i miejscowu mi zdradził ze Japonska sie spradza no i na szczęscie mieliśmy troche "japońskiej kałamarnicy" no i 2 na to złowiłem.

A galuch po Nowakach na pewno sie pochwale jak sie cos uda złowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zaczęłem nastawiać się na karpiki i w tym tygodniu łowiłem na swoim stawku z samej powierzchni Karp padł jeden 2kg, a jako przyłów wyłowiłem 2.10kg lina. Poza tym miałem jescze kilka brań z gruntu lecz nie mogłem kompletnie ich przyciąć :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pobudka o 5:30 (trochę zaspałem ) i o 6:30 melduje się nad Stawem Górnym w Wilczkowicach z karpiówkami. Niestety najlepsze miejscówki (w tym moja ulubiona) już zajęte. W końcu rozkładam się w zatoczce w zachodniej części żwirowni. Na jednej wędce na włosie groch, a na drugiej także na włosie kukurydza. O 7:00 zestawy lądują w wodzie. Niestety zero kontaktu z rybą. Aż do 12:00 musiałem się zadowolić pojedynczymi piknięciami sygnalizatorów.

Jutro uderzam ponownie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kolejna wyprawa na karpie nad Staw Górny. Łowiłem od 14:00 do 18:00, na mojej ulubionej miejscówce (zatoczka w północnej części żwirowni). Na jednej wędce założone dwa ziarenka grochu na włosie, a na drugiej trzy ziarenka kukurydzy, też na włosie. W efekcie trafił się karpik 1,5kg, 43cm.

Fotki może będą jutro. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No obiecałem wstawić wczesniejsze karpie, ale myśle że zadowolcie się tymi.

Byłęm na Nowakach od czwartku do niedzieli. Przyjechałem wieczorem i rzuciłem na PVA bez sondowania itd, choć wiedziałęm że łowie na płyciźnie ok 1m.

Poszedłem do sąsiadów, na wieczorek zapoznawczy i ok 21 pierwsze branie - dobiegłem po wpadce w trzciny i stracie browara, jednak zaraz po przycięciu poluzowanie :/

Pozniej dojechali koledzy którzy podczas rozbijania obozy ok połnocy pomogli mi podebrać tego maluszka. 10.9 kg. (kulka 22mm mojego wyrobu)

e84c24020360481fm.jpg

Chyba jakiś cham poznaczył go bo miał przyciętą płetwę ogonową.

Pozniej nie mogłęm zasnąć i o 3:00 znów branie i na macie wylądował podobny okaz 10.5 kg (tez kula 22mm mojego wyrobu)

99f23b72903f1652m.jpg

Zaraz po tym miałem opadajace branie ale było pudło niestety.

Dzień minął spokojnie i dopiero ok 22:00 wziął ostatni mój karp 9kg, ale za to najbardziej waleczny grubasek :) I tez na moją kuleczke :)

c177697299f344b9m.jpg

Zdjecia niestety nie 1 jakości bo robone w nocy, jestem przeciwnikiem przechowywania w workach karpii do rana.

Praktycznie brały tylko 1 nocy i pod wieczor pozniej mozna było na coś liczyć. Bo z Pt/SB i z SB/Ndz bylo bardzo zimno w nocy i ryba poszłą na głęboką wode. Gdzie ładnie połowili Niemcy. ok 33 kapir przez 6 dni i były ponad 20stki.

Ale z wyjazdu jestem zadowolony, a radosc tym większa że wszystkie złowione ryby były na kulki zrobione na własnych mixach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witek150, ja tez czekam na wieksze ale dalej 10tkami tez sie bede cieszył.

Damian21, wszystko w swoim czasie - beda i wieksze :) tylko wypuszczaj niech rosną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dudi, wieksze na pewno tez sa, tylko trzeba by je lowic selektywnie, a nie lekka splawikowka na 3 biale robaczki. tyle ze sie nie zajmuje tylko karpiem wiec sobie na to pozwolic nie moge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO dzięki maniek, A mam pytanko.. Bo samce spermiły mi na matę. I Jak myśłisz od tego momentu jak długo do tarła.

Bo jade znów na Nowaki za 2 tygodnie i się obawiam że trafię na tarło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.