Skocz do zawartości
tokarex pontony

Karpie 2009


Kubiak

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Bylem wczoraj na komercji, nic nie polowilem ale ludziska troche pociagneli - tak wiec rusza sie :) Przed swietami mam zamiar wziac sie w koncu za moj "zarosniety zbiornik" PZW .

Woda ma okolo 11 C wiec jest dobrze , zabaczymy co sie bedzie dzialo - bo staw jest dosc trudny , ale mam zamiar w tym roku cos tam wytargac...pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładny karpik, tez bym takiego chciał złapac też próbuje nie daleko mnie na stawie pzw wpuścili karpia ale jakoś zniknoł ten karp po wpuszczeniu parę sztuk złapali na co mozna takiego świeżego złapac?? jak narazie na pinki i na kuku z puszki nic jedne branie na kuku i to wszystko w 2 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wyniki w tym tygodniu:

Wtorek 11 karpików

Środa 27 karpików w tym pełnołuskie

W piątek 15.

=53 karpie

Maluchy w przedziale 33-40cm.

Łącznie nad wodą spędziłem coś koło 13 godz.

Acha...to nie jest łowisko komercyjne,wszystkie wróciły do wody. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie te karpiki niedawno wpuszczono w ramach zarybienia do tej wody. Nie szkoda Ci kaleczyć tych małych ryb? Spróbuj użyć selektywnej przynęty i większego zestawu. Chyba, że łowienie takich drobnych karpi sprawia Ci przyjemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaleczenie małych....ryb wiesz tak się zastanawiam i wiem,że robie dobrze...one biorą praktycznie w jednej zatoczce a dostęp do niej jest z dwóch miejsca z brzegu.Ja je wypuszczam...na przyszłość może będą ostrożniejsze...za to większość ładuje wszystko do wora!I to z mojego miejsca.Z tym,że w piątek o godz. 5:20 miejsce te i wszystkie obok były obstawione...na szczęśćie łączny wynik tych gości to jeden linek.Ja za to z drugiego końca zbiornika do 11:30 złowiłem karasia na 30cm i karpika na 33.Gdy wiara się zwineła...ja na swoją miejscówke i do godz.14, 15 karpików.Kumpel mnie zmienił i do wieczora miejsce zajęte(on też wypuszcza). Jeśli chodzi o kaleczenie....wszystkie mają wbity haczyk normalnie w pysk nie połykają za głęboko,nie zdarzyło mi się również zerwać karpia...więc nie wiem w jaki jeszcze sposób mógłbym je ranić.Co jak co ale prezes koła...i paru innych tego pokroju gości chwali to co robie z kumplem....do tego kontrole są 3-4 razy dziennie. :wink:

P.S wole,żebym ja je łowił...i wypuszczał...przy okazji zajmuje miejsce,niż miałby jakiś facet te de fakto 53 karpie(tak obrazowo)wziąć do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle podobnie jak omen93,

Też przez ostatnie dni 17 karpików zlowionych i wypuszczonych. Uważam, że 17-stu ocaliłem zycie :D Dodatkowo po łowieniu tak zanęciłem, że przez 2 tygodnie nie będa brały w tym miejscu :mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rozpocząłem sezon karpiowy na żwirowni "Staw Górny". Niestety bez rybek, ani na groch (na włosie), ani na białe. Łowiłem tam pierwszy raz, ale zrobiłem zwiad wśród miejscowych i już wszystko wiem. :D

Więcej w temacie"Jak dziś było na rybach?".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zasiadka na karpie nad "Stawem Górnym". Pora trochę nie wędkarska (od 13:00 do 17:00), ale udało się przechytrzyć jednego karpia. Wziął na dwa ziarenka grochu podane na włosie około 50 metrów od brzegu. Na drugiej wędce maiłem założoną kukurydze ale nic nawet na nią nie dzióbnęło. W piątek powtórka.

Karp 55cm, 3kg:

73e08b2681fb3fa8m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat topic o karpikach więc może zadam tu swoje pytanko. W tym sezonie , w sumie już za niedługo , mam zamiar sypać na karpika jakąś miejscówke na Wiśle . I takie pytanie . Jaki typ przyponów stosujecie na rzeke , średnice kulek, smaki ? Pytam bo obawiam sie ze karpie w Wiśle są już wycwanione .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I u mnie sezon otwarty wreszcie jakimś karpikiem.

Złowiłem 2 karpie z 3m górki. A co najbardziej cieszy złowione na górce na której łowiła też inna ekipa a ja się podpiąłem i oni przez 24 h nic nie złowili a My łacznie 3 karpie z ich górki.

Niestety maluchy 2,2 kg reszty nie mierzyłem, No i złowione na PVA z miszanka kulek mojej produkcji na aromacie Mainline brzoskwinia, Pellet kukurydziany i pellet TUNA z Vision Baitsa.

No i na haku oczywiscie moja brzoskwinka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.