Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Karpie 2009


Kubiak

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Dziś kolejny wypadzik nad Staw Górny. Na miejscu jestem o 13:00. Mija 10 minut, odjazd i na brzegu melduje się karp 42cm. Do 14:00 cisza, a potem jakieś pojedyncze piknięcia. O 14:30 kolejne branie, i na brzegu ląduje karp 41cm. Do 18:00 bez żadnych brań.

Wyjazd zaliczam do udanych.

Dodam, że obydwie rybki zostały złowione na trzy ziarna kukurydzy na włosie.

A tu kilka fotek:

9051c6b7b0ae3692m.jpg

Karp 41cm:

374f79c5a38530b6m.jpg

Karp 42cm:

441cdfbf0d75a864m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lary, współczuje. U mnie zresztą 2 noce przesiedziane w zeszłym tygodniu bez nawet jednego brania, a miejsce praktycznie cały czas nęcone.

Zreszta 2 tygodnie temu brały ładnie.

Teraz chyba ta pogoda im nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

ab424754af81a544m.jpg

bacb50ede2766679m.jpg

To mój pierwszy sezon karpiowy. Niestety na zasiadki zmuszony jestem jeździć sam. Łowisko póki co mam jedno (pobliską żwirownie), a największy karp to właśnie ten na górze. Troszke ponad 5 kg. Oprócz tego złowiłem jednego 4,80 kg, jednego 3,5 i 2,5 kg, a reszta to od 1,5 do 2 kg. Łącznie w tym sezonie złowiłem póki co 10 sztuk...ale to oczywiście jeszcze nie koniec...Karpiowanie jest czymś cudownym, a każda chwila spędzona nad wodą niezapomniana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wczoraj nocka (a właściwie północka) nad Stawem Górnym w Wilczkowicach. Punkt 20:00 melduję się na łowisku. Od razu zestawy do wody, i czekamy. Niestety ani piknięcia, któregoś z sygnalizatorów. Po północy zaczęło się robić bardzo zimno (11*C). Gdyby nie termos z herbatą, to pewnie nawet do północy bym nie wytrzymał. O 1:00 zostałem na łowisku sam z tatą (wszyscy zrażeni znikomą ilością brań pojechali do domu). O 2:00 wiatr zaczął jeszcze mocniej wiać, więc zdecydowałem, że pora wracać do domu.

Karpiowanie wciągnęło mnie już na dobre, i teraz tylko czekać na kilkudniową zasiadkę. Ale to może dopiero w przyszłym sezonie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

700cc9f5f91ea383med.jpg

A oto mój rekord... 5,5 kg Żwirownia na której łowie może nie jest zbyt rybna, ale w tym roku musze tu łowić, gdyż ten zbiornik znam najbardziej...Na 15 karpi przeważające to od 2 do 5 kg...większe jakieś na pewno są jednak póki co współpracować nie chciały :)

A to mój obóz...w trakcie składania się do domu

6f42fefb8c62b27cmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1a7822e3c2b6ad64.html

A tutaj także tegoroczny rekord karasia - 42cm wagi nie miałem przy sobie

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6029e85dd0b86bf1.htm

Również amurka pobity - 75cm i prawie 6kg

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/01a1a231f306f715.htm

Rekord życiowy karpia w tym roku pobity :) 85cm i 13,5kg

Wszystkie rybki wpuściłem spowrotem do wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.